۰
زمستانی که رکورد می زند

سال گذشته چقدر گاز مصرف شد؟

سال گذشته چقدر گاز مصرف شد؟
به گزارش «ميزنفت» ه نقل از روابط عمومی شرکت مبنا، آرش نجفی در گردهمایی سراسری نمایندگان شرکت مبنا که در مشهد برگزار شد افزود: با روش‌های عقب افتاده، گاز را در کشور هدر می‌دهیم و هیچ کس به مساله اتلاف منابع انرژی توجهی ندارد.

وی افزود: روزانه در کشور ۵ میلیون بشکه نفت معادل مصرف می‌شود که از این میزان ۵/۱ میلیون بشکه در حوزه واحدهای مسکونی است.

نایب رییس کمیسیون انرژی، نفت و محیط زیست اتاق بازرگانی اظهارداشت: در صورتی که تنها ۵۰۰ هزار بشکه از این میزان مصرف روزانه را صرفه جویی کنیم، می‌توانیم یارانه یک سال کشور را از این محل به دست آوریم.

نجفی بر نقش تکنولوژی در تحقق این اهداف اشاره کرد و گفت: باید شرکت‌های ایرانی همچون مبنا را تشویق کنیم که با انجام پروژه‌های بهینه سازی مصرف انرژی، به کاهش اتلاف وحشتناک انرژی کمک کنند.
وی با تاکید بر اینکه از‌‌ همان ابتدا با پرداخت یارانه مخالف بودیم گفت: در‌‌ همان زمان به مجلس طرحی ارائه کردیم اما به جای تصویب آن، بر علیه ما موضع گیری شد.

این مسوول در اتاق بازرگانی تصریح کرد: معتقدیم باید پرداخت یارانه قطع شود و اگر هم قرار است پرداخت شود به صورت کارت انرژی و در حوزه انرژی پرداخت شود.

نجفی با بیان اینکه در سال ۹۰ کل درآمد حاصله از محل برق و گاز پس از اجرای طرح هدفمندی و با وجود افزایش این انرژی‌ها، ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده گفت: این در حالیست که در همین سال ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت کرده‌ایم.
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 1090
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *