۰
چه شد که نفتکش ها آمدند؟

گلوکاف، نخستین نفتکش جهان

تانکر 2700 تنی گلوکاف در سال 1886 میلادی در نیوکاسل ساخته و نخستین تانکر واقعی جهان لقب گرفت. گلوکاف تیغه های عریضی داشت که سطح این تانکر را به 8 بخش و مخزن تقسیم می کرد. در بالای مخازن یک دریچه مخصوص بود که اجازه توسعه و گسترش محموله را می داد. یک اتاق پمپاژ مخازن را از اتاق موتور جدا می کرد. موتورها در عقب کشتی در سمت راست قرار داشتند.
گلوکاف اولین نفتکش جهان - عصر نفت
گلوکاف اولین نفتکش جهان - عصر نفت
به گزارش ميزنفت، تکامل عظیم در طراحی کشتی های مختلف به روزهایی بازمی گردد که کشتی ها بر اساس قالب های اولیه طراحی و ساخته شد و در طراحی و ساخت کشتی ها توجهی به الگوی مشابه نشده است. ولی با تقاضای محموله های تجاری مختلف با سطوح مراقبت و توجه خاص، کشتی ها به سوی تخصصی شدن و توسعه پیش رفتند و از کشتی های خاص برای بارگیری و حمل محموله های خاص استفاده شده است.


*تکامل تقاضای جهانی برای کشتیرانی تجاری
از زمانی که در اواخر 1500 میلادی، تجارت جهانی برای نخستین بار از کشتی برای حمل و نقل محموله های تجاری استفاده کرد، اکثر کشتی های باری به نوعی کشتی های عمومی و برای انتقال هر نوع کالا و محموله تجاری بوده اند.

کمتر کشتی بود که به صورت تخصصی برای حمل و نقل کالاها استفاده می شد و کشتی ها برای رفتن در هر مسیری آزاد بودند. یک سال کشتی ادویه از هند بارگیری می کرد و سال بعد نقره از آمریکا. در واقع کشتی ها، هر چیزی را که می توانستند و تقاضای بازار بود، حمل و نقل می کردند و بیشتر از انکه مراقب محموله تجاری خود باشند، مراقب دزدان دریایی و مقابله با آنها بودند.

طی قرن ها، کشتی ها اکنون پیچیده تر و تکامل یافته شده اند. اندازه و مقیاس کالاهای تجاری نیز تغییر کرده است. بنابر این یک کشتی به جای نگهداری ترکیبی از کالاهای مختلف، می توانسته به طور تصادفی برنج یا گندم یا بشکه های نفت را بارگیری کند.

مالکان کشتی ها شروع به این احساس کردند تخصصی کردن حمل و نقل کالاهای تجاری ارزشمند است چرا که تجارت و سطح تقاضای کشتی ها با انجام ماموریت های ویژه ارزشمند است. اطمینان از جریان تجارت بین المللی اطمینان لازم برای تخصصی کردن کشتیرانی را به وجود آورد و حرکت به سوی ایجاد کشتی های متنوع با قابلیت های خاص آغاز شد.


*تقاضا برای نفتکش ها
این بار می خواهیم به نفتکش ها نظری داشته باشیم. تانکرها محموله های مایع مثل نفت خام، فرآورده های نفتی، گاز مایع طبیعی ال ان جی، مواد شیمیایی، شراب، آب میوه و سایر محموله را حمل و نقل می کنند.

تانکرها نقش مهمی در تجارت بین المللی ایفا می کنند و 33 درصد تناژ جهانی را در اختیار دارند. تانکرها از نظر اندازه و مقیاس نیز انواع مختلفی دارند و از تانکرهای کوچک تا تانکرهای غول پیکر برای حمل نفت خام که ظرفیت 320 تا 550 هزار تن دارند، دسته بندی می شوند. تحولات زیادی در سال های گذشته در زمینه نحوه حمل و نقل مایعات به خصوص نفت و فرآورده های نفتی با کشتی به وقوع پیوسته است. حمل و نقل محموله های مایع امروز سبک تر، ارزان تر، سریع تر و آسانتر شده است. هر چه تقاضا برای حمل و نقل مایعات با کشتی بیشتر شد، طراحی کشتی های تخصصی نیز توسعه بیشتری پیدا کرد. امروز یک محموله مایع در اصل هیچ تفاوتی با محموله های جامد ندارد.


*"گلوکاف" نخستین تانکر جهان
تانکر 2700 تنی گلوکاف در سال 1886 میلادی در نیوکاسل ساخته و نخستین تانکر واقعی جهان لقب گرفت. گلوکاف تیغه های عریضی داشت که سطح این تانکر را به 8 بخش و مخزن تقسیم می کرد.  در بالای مخازن یک دریچه مخصوص بود که اجازه توسعه و گسترش محموله را می داد. یک اتاق پمپاژ مخازن را از اتاق موتور جدا می کرد. موتورها در عقب کشتی در سمت راست قرار داشتند. از سال 1886 به بعد صنعت تانکرسازی با پیشرفت های فنی زیادی روبرو شده است. تانکرها به طور قابل توجهی با افزایش سایز و مقیاس و ظرفیت حمل روبرو شده اند و از موتورهای زغال سنگی از طریق توربین های بخار به موتورهای دیزلی تبدیل شده اند.


*مساله اندازه
تانکرها نقش بزرگی در جنگ جهانی دوم داشتند و در پایان جنگ رشد اندازه و سایز تانکرها متوقف نشد. بزرگترین تانکر نفتی در آن زمان بالک پترول بود. این تانکر نفتی در اواخر دهه 1940 میلادی ساخته شد و ظرفیت 30 هزار تنی داشت که این ظرفیت تا اواسط قرن بیستم تقریبا نرمال و عادی بود.

در آن زمان، تانکری با ظرفیت 25 هزار تن یک تانکر بزرگ به شمار می رفت و ظرفیت تانکرها تا حدی محدود می شد که بتواند از کانال سوئز عبور کند.

با بسته شدن کانال سوئز این فرصت فراهم شد تا ظرفیت و اندازه تانکرها با رشد چشمگیری روبرو شود. در سال 1955 میلادی تانکر سینکلر پترولور با ظرفیت 56 هزار تن ساخته شد و از تانکر بالک پترول پیشی گرفت.

در سال 1959 میلادی تانکر یونیورس آپولو با ظرفیت 114356 تن ساخته شد و نخستین تانکری بود که ظرفیتی بالاتر از 100 هزار تن داشته است. در کمتر از یک دهه اندازه کشتی ها 5 برابر بیشتر از ظرفیت اولیه شده بود. بزرگترین تانکر نفتی در دهه 1970 میلادی و پس از بحران نفتی 1970 ساخته شد.

روز آینده به معرفی 10 نفتکش بزرگ جهان خواهیم پرداخت.
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۱۵
کد مطلب: 12142
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *