۰

مادورو: به توافق نفتی نزدیک شده ایم

رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: کشورهای عضو و غیر عضو اوپک به توافق بر سر محدود کردن تولید نفت «خیلی نزدیک هستند.
نیکولاس مادورو - عصر نفت
نیکولاس مادورو - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت، کشورهای عضو و غیر عضو اوپک به توافق بر سر محدود کردن تولید نفت «خیلی نزدیک هستند.»

مادورو در باکو پایتخت آذربایجان گفت: «امروز با الهام علیف، رئیس جمهوری آذربایجان در مورد دستیابی به توافقاتی بین اوپک و کشورهایی که عضو این سازمان نیستند گفت و گو کردیم. ما خیلی به دستیابی به توافق و امضای یک موافقتنامه مرتبط نزدیک هستیم.»

«من معتقدم موافقتنامه مربوطه در طی یک بازه زمانی بسیار کوتاه به دست خواهد آمد و ما آن را اعلام خواهیم نمود. این توافق مسیر را برای دوره جدیدی از ثبات و سرمایه گذاری، تولید با ثبات و فرمول جدیدی برای قیمت نفت فراهم خواهد کرد.»
مادورو پس از دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان به تهران سفر کرد و با آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم ایران و حسن روحانی، رئیس جمهوری این کشور در مورد مسائل مختلف از جمله بازار نفت گفت و گو کرد.

مادورو در تور نفتی خود علاوه بر آذربایجان و ایران به کشورهای عربستان و قطر نیز سفر خواهد کرد و قصد دارد در این سفرها با مقامات این کشورها رایزنی هایی را در مورد توافق نفتی به منظور تقویت قیمت ها انجام دهد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز 28 سپتامبر در الجزایر توافق کرد که تولید خود را به 32.5 تا 33 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. این توافق در صورت نهایی شدن اولین توافق بر سر کاهش تولید در طی 8 سال گذشته خواهد بود.

نشست دوره ای اوپک قرار است روز 30 نوامبر در وین برگزار شود. در این نشست جزئیات توافق مذکور مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور آذربایجان گفته، کشورش تولید و صادرات نفت خود را افزایش نخواهد دادمنبع : تسنیم
يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب: 15290
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *