۰

اوپک به توافق الجزایر متعهد است

دبیر کل اوپک گفت، این سازمان به توافق دو ماه گذشته حاصل شده در الجزایر در مورد کاهش تولید متعهد است.
بارکیندو - عصر نفت
بارکیندو - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ،دبیر کل اوپک روز دوشنبه گفت، این سازمان به توافق دو ماه گذشته حاصل شده در الجزایر در مورد کاهش تولید متعهد است.

محمد بارکیندو در حاشیه کنفرانسی در ابوظبی به خبرنگاران گفت: «ما به عنوان اوپک همچنان به توافقی که در الجزایر انجام دادیم متعهد هستیم. همه 14 کشور عضو اوپک همچنان متعهد به اجرای این توافق هستند.»

وی افزود: «ما هیچ هدفی در زمینه قیم نفت تعیین نکرده ایم... انشاالله با اجرای توافق الجزایر و همکاری تولید کنندگان غیر عضو، روند برقراری توازن مجدد در بازار در سال 2017 اتفاق خواهد افتاد.»

مقامات سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) ماه گذشته در وین گرد هم جمع شدند تا در خصوص جزئیات طرح کاهش تولید تصمیم گیری کنند، اما به توافقی دست نیافتند. دبیر کل اوپک افزود، کمیته عالی رتبه کارشناسان اوپک با روز 25 نوامبر مجددا تشکیل جلسه خواهد داد و در روز 28 نوامبر نیز نشستی در سطح کارشناسان با کشورهای غیر عضو اوپک خواهیم داشت. نشست دوره ای وزرای کشورهای عضو اوپک قرار است روز 30 نوامبر برگزار شد.

بارکیندو در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا وی انتظار دارد روسیه هم در طرح کاهش یا فریز تولید مشارکت کند یا نه گفت: «روسیه هم در این تلاش ها حضور دارد... من جزئیات را افشا نخواهم کرد.»


منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 15537
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *