ورود توتال و شل به پروژه صادرات گاز ایران به عمان

24 آبان 1395 ساعت 11:01

ایران و عمان در نشستی مشترک با نمایندگان شل، توتال و کوگس راه‌های همکاری و مشارکت این شرکت‎ها را در پروژه صادرات گاز ایران به عمان بررسی کردند.


به گزارش ميز نفت ، نشست مشترک مدیران شرکت ملی صادرات گاز ایران و مدیران ارشد وزارت نفت عمان با نمایندگان شرکت‎های توتال فرانسه، انگلیسی-هلندی شل و کوگس کره جنوبی برای حضور در پروژه صادرات گاز ایران عصر گذشته برگزار شد.

بر اساس توافق سال ٢٠١٣ میان ایران و عمان، قرار است برای ١٥ سال روزانه  ١,٥ میلیارد فوت مکعب گاز ایران از طریق یک خط لوله از بستر خلیج فارس به عمان صادر شود که با توجه به اهمیت راهبردی این پروژه سبب تحکیم روابط دو کشور و مناسبات انرژی در منطقه خاورمیانه می شود.

این جلسه که از شنبه، ٢٢ آبان‎ماه در محل شرکت ملی صادرات گاز ایران آغاز شده بود عصر دیروز (یکشنبه، ٢٣ آبان‎ماه) به کار خود پایان داد.

با توجه به رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای همسایه و با توجه به تاکید رئیس جمهوری ایران و پادشاه کشور عمان، یادداشت تفاهمی در زمینه صادرات گاز طبیعی میان وزیران نفت ایران و عمان در تاریخ ۴ شهریور ماه ۱۳۹۲ به امضا دو طرف رسید.منبع : ایسنا


کد مطلب: 15642

آدرس مطلب: http://www.mizenaft.com/news/15642/ورود-توتال-شل-پروژه-صادرات-گاز-ایران-عمان

ميز نفت
  http://www.mizenaft.com