۰
۱۲۵
افزایش موج نارضایتی‌ها

قرارداد موقتی‌ها٬مظلومان صنعت نفت

به مجموعه مزایای کارکنان رسمی، برخورداری از دفترچه خدمات درمانی صنعت نفت را هم اضافه کنید که همه نیازهای درمانی و حتی دندانپزشکی آنان را به‌طور رایگان پوشش می‌دهند، در حالی که نیروهای قراردادی همچنان از همان دفترچه بیمه تأمین اجتماعی با آن وضعیت «بود بود، نبود هم نبود» روزگار می‌گذرانند.
یکی از کارکنان صنعت نفت - عصر نفت
یکی از کارکنان صنعت نفت - عصر نفت
امیرحسین هاشمی جاوید/  پس از شدت گرفتن اعتراض‌ها و افزایش نارضایتی در میان نیروهای قراردادی مجموعه وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن، نامه‌ها و کامنت‌های زیادی از سوی کارکنان قراردادی برای ميزنفت ارسال شد تا این رسانه درباره وضعیت حقوق، دستمزد و مزایای کارکنان قراردادی گزارشی منتشر شود تا شاید از این طریق، مسئولان مربوط از مشکلات این قشر از کارکنان بهتر باخبر شوند، از این رو، ميزنفت مردادماه امسال در گزارشی با عنوان «تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی نفت در مسلخ مصلحت اندیشی»، وضعیت نیروهای قراردادی را ارزیابی و با شرایط کارکنان رسمی مقایسه کرد.
 
در همین راستا، در طول ماه‌های گذشته، مسئولان متعددی در سطح وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، برای رسیدگی و بهبود وضعیت کارکنان قراردادی وعده‌هایی دادند که تا کنون عملی نشده است، بر همین اساس، گزارش دیگری  در این زمینه منتشر می‌‌شود و امید است که مسئولان منابع انسانی در مجموعه نفت، در همین ماه‌های پایانی عمر دولت یازدهم، هر چه زودتر به وضعیت نیروهای قراردادی صنعت نفت رسیدگی کنند و تصمیم‌گیری در باره این موضوع را به دولت بعدی واگذار نکنند. 
 
بدیهی است که تبعیض میان کارکنان قراردادی و رسمی وزارت نفت، داستان تازه‌ای نیست. سامان‌دهی کارکنان و تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت، سال‌هاست به یکی از دغدغه های اصلی کارکنان در مجموعه وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن تبدیل شده است.
 
محسن دلاویز؛ مشاور اجتماعی وزیر نفت اخیرا درباره سامان‌دهی نیروهای قراردادی صنعت نفت گفته است که با عنایت ویژه و حسن نظر وزیر نفت، کمیته‎ای برای بررسی و سامان‌دهی نیروهای قراردادی تشکیل شده و امید است به‎زودی شرایط حقوق و مزایای این قشر از همکاران بهبود یابد.البته این اقدام هرگز به معنای تبدیل وضعیت و استخدام نیروهای قراردادی به رسمی نیست، بلکه به دلیل وضع نامطلوب میزان دریافتی همکاران قراردادی با نظر مساعد وزیر نفت به منظور بهبود وضع معیشت کارکنان قراردادی انجام می‌شود و در این زمینه نگاه ویژه به نیروهای پیمانکاری خواهد بود.
 
با وجود قول رسیدگی مدیران مربوط در مجموعه وزارت نفت به وضعیت کارکنان قراردادی، اما این وعده‌های مبهم هر از چند گاه مسئولان هم نتوانسته است انگیزه و امید را در میان نیروهای قراردادی این سازمان معظم جاری کند. آنچه مشخص است بلاتکلیفی، نبود امنیت شغلی و احساس تبعیض شدید میان نیروهای قراردادی و رسمی در بدنه وزارت نفت و چهار شرکت اصلی آن است.
 
در دولت دهم حدود 45 هزار نفر نیروی پیمانکاری در صنعت نفت که شرایط انعقاد قرارداد داشتند، تبدیل وضعیت شدند و از آن پس در قالب کارکنان قرارداد مدت موقت به فعالیت خود ادامه داده‌اند، اما این تبدیل وضعیت، موجب رضایتمندی این بخش از کارکنان نشد، زیرا آنان هنوز هم با شرایط ایده‌آلی که کارکنان رسمی از آن بهره‌مند بودند، فاصله زیادی داشتند.
 
از سوی دیگر، در فروردین 94 بود که حسن روحانی فرمان «سامان‌دهی نیروی انسانی دستگاه‌ها» را با دستور کاهش 15 درصدی کارکنان دولت صادر کرد. آنچه مد نظر این دستور بود، سامان‌دهی آن بخش از کارکنان دستگاه‌های دولتی بود که با 10 تا 20 سال سابقه خدمت و نیز با مدارک دانشگاهی بالا، سال کاری خود را با دلهره ابقا یا اخراج در دستگاه‌های دولتی به سال دیگر می‌رساندند.
 
بر همین اساس، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری در شهریور 94 اعلام کرد که نابه‌سامانی و اجحاف در حق نیروهای شرکتی، نوعی بردگی و ظلم بزرگ است، از  این رو دولت مصمم شده همه نیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت کند و در ادامه قرار شد، طرح هم‌ترازی و یکسان‌سازی حقوق و دستمزد نیروهای شرکتی شاغل در بازار کار کشور، اجرا شود.
 
با وجود چنین وعده‌هایی که در راستای توسعه عدالت در حکومت اسلامی گفته می‌شود، اما همچنان تغییری در وضعیت نیروهای قراردادی حاصل نشده و با گذشت سال‌ها، هنوز هم وضعیت‌شان همچنان بلاتکلیف است؛ 45 هزار نفر از کارکنان قرارداد مدت موقت وزارت نفت که عموما 10 تا 20 سال سابقه کار و با مدارک تحصیلی دیپلم تا کارشناسی ارشد دارند، همچنان بار عظیمی از انجام امور سازمان نفت را بر دوش می‌کشند و الحق و الانصاف که در قیاس با نیروهای رسمی، تحقیقا بهره‌وری بسیار بیشتری هم دارند.
 
کارکنان قرارداد موقت بر این باورند جدای از بی‌انصافی، رفتارهای تبعیض‌آمیز و تنگ‌نظرانه و از موضع قدرت نیروهای رسمی با نیروهای قراردادی، جای تأمل دارد، به طوری که هر زمان نیروهای قراردادی نسبت به ظلم و اجحافی که در حقشان روا می‌شود، اعتراضی می‌کنند، به اخراج و برکناری از طریق تمدید نشدن قراردادشان حواله می‌شوند، این موارد جدای از واسپاری وظایف نیروهای رسمی به قراردادی‌هاست.
 
یکی از نیروهای قرارداد موقت به ميزنفت می‌گوید: کم‌کاری و اهمال در انجام وظایف نیروهای رسمی، امنیت شغلی آنها را به خطر نمی‌اندازد، اما برای نیروهای قرارداد مدت موقت، کوچک‌ترین سهل‌انگاری در انجام وظایف، آنها را به لبه پرتگاه بیکاری نزدیک می‌کند، ضمن اینکه در راهبردهای تعدیل و چابک‌سازی سازمان، این نیروهای قراردادی هستند که به مسلخ بیکاری برده می‌شوند.
 

*فاصله عجیب مزد و مزایای رسمی‌ها و قراردادی‌ها
در ادامه چند نمونه از تفاوت‌های مزایا و حقوق کارکنان رسمی و قراردادی آمده است که از بیداد و تبعیض در حق نیروهای قرارداد مدت موقت یا معین و.. حکایت دارد.
 
به طور قطع، مقایسه فیش حقوقی یک کارمند قرارداد مدت موقت با بیش از 10 سال سابقه کار با مدرک کارشناسی ارشد در کنار فیش حقوقی یک کارمند رسمی عادی، همگان را به حیرت و تأسف وا می دارد؛ به طوری که در برخی قیاس‌ها، حقوق یک کارمند رسمی و یک کارمند قرارداد مدت معین که هر دو وظایف و مسئولیت‌های مشابهی دارند، دست کم سه تا چهار برابر تفاوت دارد؛ یعنی اگر یک کارمند قرارداد مدت موقت با 120 ساعت اضافه کار حدود 1.6 میلیون تومان حقوق بگیرد، کارمند رسمی با همان موقعیت، حدود 7 میلیون تومان دریافتی دارد، ضمن اینکه از مزایای دیگری هم بهره‌مند است که کارمندان قراردادی حتی خواب آن را هم نمی‌بینند.
 
شرایط عمومی کارکنان قرارداد مدت معین در مجموعه وزارت نفت، عموما کارگری است، اما عیدی و پاداش و... آنها خارج از قواعد قرارداد محاسبه می‌شود و نهایتا 700 هزار تومان است، در صورتی که پاداش نیروهای رسمی بیش از سه میلیون تومان برآورد می‌شود.
 
احمدی یکی دیگر از کارکنان قرارداد موقتی می‌گوید: نیروهای رسمی در مجموعه نفت، از کارت اعتباری به نام «نفت کارت» یا «گاز کارت» یا... بهره‌مندند؛ این کارت هوشمند، هر سه ماه یک بار، بیش از یک میلیون تومان شارژ می‌شود که رسمی‌ها می‌توانند از اعتبار آن در رستوران‌ها و فروشگاه‌های طرف قرارداد با نفت، مایحتاج مورد نیاز خود را خرید کنند که عموم نیروهای رسمی تلاش می‌کنند تا مبلغ این کارت را از طریق فروشگاه‌های آشنا، به وجه نقد تبدیل کنند.
 
دیگری هم اینچنین نقل می‌کند: رسمی‌ها به راحتی می‌توانند از امکاناتی همچون مجتمع تفریحی محمودآباد و زائرسرای مشهد، پیست اسکی اختصاصی نفت در آبعلی و دیگر اماکن اقامتی، تفریحی، فرهنگی و ورزشی نفت بهره‌مند باشند و هر زمان اراده کنند به مرخصی بروند، اما نیروهای قراردادی نه تنها از امکانات یادشده نصیبی ندارند که برای گرفتن مرخصی باید از هفت‌خوان عبور کنند.
 
کارمند قرارداد موقت دیگری هم اینچنین نظر می‌دهد:  در واحدهای مختلف در سازمان نفت، نیروهای رسمی با حمایت امور ورزش و امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران و امور ایثارگران، هر از چند گاه، اردوها و المپیادهای ورزشی را برای سفر به کشورهای خارجی ترتیب می‌دهند؛ برای نمونه چند سال گروه‌های کوهنوردی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی نفت ایران، برای صعود به قله کلیمانجارو (بزرگترین قله قاره آفریقا) به کنیا و تانزانیا سفر کردند و...
 
به مجموعه مزایای کارکنان رسمی، برخورداری از دفترچه خدمات درمانی صنعت نفت را هم اضافه کنید که همه نیازهای درمانی و حتی دندانپزشکی آنان را به‌طور رایگان پوشش می‌دهند، در حالی که نیروهای قراردادی همچنان از همان دفترچه بیمه تأمین اجتماعی با آن وضعیت «بود بود، نبود هم نبود» روزگار می‌گذرانند.
 
سعیدزاده هم در یکی از نظرات ارسالی خود برای ميزنفت می‌نویسد: رسمی‌ها از انواع و اقسام تسهیلاتی همچون وام مسکن (60 میلیون تومان)، وام خودرو (20 میلیون تومان)، وام خرید کالا و وام‌‌های دیگر بهره‌مندند، در صورتی که قراردادی‌ها رنگ وام را هم نمی‌بینند. جالب است که در مسابقات و المپیادهای ورزشی هم که معمولا در مجتمع فرهنگی محمودآباد برگزار می‌شود، فقط نیروهای رسمی حق حضور دارند. از سوی دیگر، نیروهای رسمی در بخش فنی سالی 2 بار لباس کار می‌گیرند، اما نیروهای قراردادی تنها سالی یک بار از لباس کار بهره‌مند می‌شوند.
 

*برنامه نفت برای سامان‌دهی به قراردادی‌ها
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور عملیات غیرصنعتی اما در گفت و گو با ميزنفت با تأکید بر اینکه وزارت برای بهبود و ارتقای شرایط حقوق و رفاهی کارکنان قراردادی دغدغه دارد، یادآور شد: به همین منظور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، دستور تشکیل کمیته‌ای برای سامان‌دهی به وضعیت کارکنان قراردادی را صادر کرده‌اند، در عین حال راهکارهای کارآمدی هم برای بهبود وضعیت کارکنان قرارداد مستقیم تمهید شده است.
 
رضا خلیلی تأکید کرد: نفت، صنعتی مولد و گرداننده چرخ اقتصاد کشور است، از این رو برای ایجاد امنیت خاطر کارکنان و بهبود وضعیت آنان که گردانندگان اصلی صنعت نفت هستند، همه تلاش خود را به کار گرفته‌ایم و راهکارهایی را تمهید کرده‌ایم که به‌زودی با اجرای آنها، امید است رضایتمندی کارکنان قراردادی را نیز فراهم کنیم.
 
خلیلی با بیان اینکه معاونت عملیات غیرصنعتی شرکت ملی نفت ایران در نامه‌ای به کریم سلحشور؛ معاون منابع انسانی وزارت نفت، اجرای ماده 10 قانون نفت را خواهان شده است، افزود: هدف، ایجاد تعادل منطقی میان وضعیت کارکنان قرارداد مدت موقت و مدت معین است و ایجاد چنین تعادلی از طریق ارتقا سطح کارکنان میسر خواهد شد.
 
بر اساس ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، نظام های اداری و استخدامی و پرداخت حقوق و مزایای آن دسته از کارکنان شرکت های تابعه وزارت نفت که در واحدهای عملیاتی و تخصصی شاغل هستند با رویکرد تقویت رقابت‌پذیری و سرعت بخشیدن به بهره‌برداری از میادین مشترک و حفظ نیروی انسانی متخصص تابع آیین‌نامه خاصی است که بدون الزام به رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه و با پیشنهاد وزارت نفت و تأیید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌انسانی رئیس‌جمهور تهیه می‌شود و حداکثر ظرف شش‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون به‌تصویب رئیس‌جمهور می‌رسد.
 

*سخن آخر
متأسفانه نیروهای قراردادی در طول سال‌های گذشته از هر طریقی، مطالبات به حق خود را پیگیری کرده‌اند، راه به جایی نبرده‌اند. در جایی که صنعت نفت کشور در شرایط حساس تاریخی قرار دارد، بیش از هر زمان دیگری به همدلی و همزبانی دولت و ملت نیاز است.
 
بی‌تردید وضعیت حقوق و مزایای کنونی کارکنان قراردادی در مجموعه وزارت نفت در قیاس با کارکنان رسمی این مجموعه معظم، منطقی نیست. در این شرایط از وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، معاون منابع انسانی وزارت نفت، معاون امور عملیات غیر صنعتی شرکت ملی نفت ایران و دیگر مسئولان مرتبط، انتظار است تا هر چه زودتر به وضعیت نامساعد کارکنان قراردادی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت رسیدگی کنند و به این پدیده پایان دهند.
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب: 16258
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این صحبت ها فقط برای روسای شرکت نفت صدق میکند و کارمندان رسمی نیز تفاوت چندانی با قراردادی ها ندارند
بی نام
کاملا درست
احسان
Iran, Islamic Republic of
موافقم متاسفانه قراردادی های نفت با این وضعی که بوجود می آورد فقط و فقط باعث غروز مشکلات بیشتر می شود. سعی دارند که خودشون رو مظلوم و کارکنان رسمی رو ظالم معرفی کنند در صورتی که کارکنان رسمی بر خلاف ادعای نویسنده این مطلب چنین امکانات شاز و دریافتی بسیار بالایی ندارند
در زمانی که اضافه کار کارمندان رسمی به ۲۰ ساعت رسید حتی یکساعت نیز از اضافه کاری این دوستان کسر نشد. بخاطر این جو سازی ها در قانون جدید نفت درمانگاهها با دریافت فرانشیز و سایر هزینه ها از بیماران نسبت به درمان آنها اقدام می کنند. دریافتی ما نسبت به دو سال پیش با توجه به تورم ثابت مانده است. هزاران مشکل داریم که قراردادی ها حتی با یکی از آنها آشنا نیستند. در صورت کوچکترین نارضایتی به شدت با حذف اضافه کاری، عدم ارتقا رتبه یا جایگاه شغلی و یا ارزشیابی پایین تنبیه می شویم.
من قراردادمستقیم هستم حاضرم با همه این چیزهایی که گفتید جایم راباشما عوض کنم.شما حاضرین؟
Iran, Islamic Republic of
حقوقتون شده هفت ملیون بازم بگم
Iran, Islamic Republic of
قطعا حالت خوب نیست و یا اینکه رسمی نیستی و داری شکاف رو بیشتر میکنی.
یه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
من یه نیروی پیمانکارم...فوق لیسانس و پنج سال سابقه اقماری.
اصلا نمیدونم درباره چی صحبت میکنید... تو ساحل نشستین و از ترس طوفان به خودتون میلرزین؟؟؟
هر وقت با شرایط اقماری قراردادتون رو سه ماهه بستن بیاید جلو تا از مشکلات خودم واستون بگم.
Iran, Islamic Republic of
با سلام برادر من با توجه به نظر شما مثل اینکه ما در یک کشور دیگر زندگی می کنیم و هیچ مشکلی نداریم غذا نمی خوایم بچه مدرسه نداریم احتیاج به امکانات نداریم تورم را احساس نمی کنیم از جنس انسان نیستیم ایرانی نیستیم برده هستیم حق شما را خوردیم نفت و گاز ارث باباتون می باشه
Iran, Islamic Republic of
سلام
قراربی قرار
Romania
درآمد یک سال جدیدترین کارمند رسمی با درآمد یک کارمند قراردادکارمدت موقت انصافاچندبن برار فاصله دارد،بدون درنظرگرفتن درمان رایگان وامهای بدون سود خدمات رفاهی بهتربن کشور و.......
Iran, Islamic Republic of
بابا دیروز اومدید سر کار
Iran, Islamic Republic of
شمایی که تائید کردید نظر دوستانو.که مشخصه از افرادی هستید که حقوق های بسیار بالا میگیرد شما حقوقه یک ماهتونو با حقوقه سه ماه من عوض کنید تا به دوستان ثابت بشه. شما با ما قراردادی ها یکسانید
Iran, Islamic Republic of
حقوق رسمی 7 تا 9 میلیون تومان در ماه با حقوق قرارداد موقت 1 تا دو میلیون تومان تفاوت چندانی نداره اپیزال شایستگی گرفتین نوش جونتون رسمیا انصاف داشته باشین مقصر شما نیستید مقصر مدیران بی فکر نفته که خودشون میبینن و بس
Germany
اقایان جنگ رسمی و قراردادی راه ندازین مگه بده نیروهای قراردادی هم حقوق شون هم تراز رسمی ها باشه از جیب کسی که کم نمی شه
Romania
محضر مبارک مقام عالی وزارت نفت جناب آقای مهندس زنگنه سلام و احترام دارم . خواهشمند است پیگیری فرمایید تا نیروهای قرارداد موقت تبدیل وضعیت شوند و از لحاظ معیشتی و درمانی مشمول قوانین نفت شوند .
Romania
بخدا ما نبروهای قرارداد موقت که تمام مراحل استخدام را بجز آزمون گذراندیم، که تقاضا داریم آزمون را نیز بگزار نمایید با حقوق ماهی 2 میلیون تومان واقعا توانایی زندگی و امرارمعاش را نداریم. زن و بچه هایمان گرسنه ان.
Romania
جناب رییس جمهور گرانقدر
ای شاعر تدبیر و امید
4سال پیش به امید تحقق این شعار و تغییر وضعیت قراداد ما نیروهای ارکان ثالث و مدت موقت نفت, به حضرتعالی رای دادیم.
اما این روزها که روزهای آخر این دولت می باشد رفتاریهای آقای زنگنه باعث شده موجی عظیم از دلسردی و یاس و نومیدی از دولتتان ما فقرا را فرا بگیره. مطمئن باشید دیگر هیچکدام از این موج عظیم به دولت شما رای نخواهیم داد.
Romania
با سلام و تبریک خدمت جناب مهندس زنگنه جهت موفقیت اخیر جهت خدمت به کارکنان سخت کوش نفت در دو جبهه شایستگی ها و پاداش بازنشستگی ...
امیدوارم ما قرار دادی ها را انسان، ایرانی و کارکنان وزارت نفت قلمداد کرده و کاری برای ما انجام دهید.
آخر برادر 43000 نفر معیشت خودشان و خانواده شان معطل خم ابروی حضرتعالیه
Romania
سلام
بسیار بسیار سپاسگزارم از سایت وزین عصر نفت که این مطلب را در بخش صدای کارکنان قرار دادند.
بسیار هم عذر میخواهم ازهمکاران رسمی که آنها نیز چون ما مسایل زیادی دارند و در اینجا مورد مقایسه قرار گرفتند. در صورتی که این مقایسه نیست دوستان وهمکاران عزیز این شاخص است، یعنی من و شمایی که هم سابقه،هم تحصیلات و دارای کارمشابه هستیم نباید در کشور که هردو هموطن هستیم دو گونه حقوق آنهم با اختلاف 2الی 3 برابر بگیریم،آری با کمال احترام حقوق شما شاخص پرداخت است نه اینگونه که دو دستگی ایجاد شود و همکاران رسمی به قراردادی و همکاران قراردادی به رسمی خدای نکرده اهانت کنند.
همانگونه که من عضو کانال پیگیری مطابات شما بودم شما نیز پیگیر مطالبات من باش همکار مهربان، بیایید تنگ نظری ها را دور بریزیم و برای هم مهربان باشیم.
همکار رسمی من خود میدانی که اگر به من اضافه شود از تو کم نخواهد شد فقط حالم بهتر خواهد شد تا دوره اقماری ای که مثل خانواده کنار همیم شاد تر و کاراتر باشد.
قراردادکارمدت موقت
Romania
دوست محترم بدون احتساب بهترین درمان رایگان تفریحات متفاوت وام های متفاوت در 12 ماه سال درآمد شما و دریافتی شما بعدازکسر پس اندازاتون چند برابر قداردادیهاست
Iran, Islamic Republic of
توسال رسمی ها بالای ۱۵۰ میگیرن کلا . اما ما روی هم ۳۰ تومن
Iran, Islamic Republic of
الهی به همه انسانها آنقدر ظرفیت بده تابدانند :
زمین برای زندگی همه انسانهاست.
ایران مال همه ایرانی هاست.
فرق در رنگ پوست و مو و زبان نشان برتری نیست.
اگر کار برابر است مزد برابر باید ، نباید گفت رسمی،پیمانکاری،قراردادی
الهی بفهمان بر برخی ها بفهمان که هرکس سهمی دارد قرار نیست کسی از سهم دیگری معاش کند.
الهی بفهمان بر برخی نفهمان که هرکس در وطن خود حق رفاه دارد،حق اعتراض به نابرابری
م
Iran, Islamic Republic of
اقایی که داری میگی حقوقه رسمی ها با حقوق قراردادی هایکیه من حاضرم سه ماه حقوقمو با یک ماه شما عوض کنم اگر واقعا راست میگید قبول کنید این درخواستو
Iran, Islamic Republic of
عصر نفت سپاس از نشر این مقاله
انشاا... پاینده باشی
انشاا... این نوشته سبب خیر بشود
انشاا... معیشت همه درست بشود
انشاا... تنگ نظرها انسان بشوند
سایت وزین و پر خواننده عصر نفت
سلام به شما و عرض ارادت و خسته نباشید
با سپاس از شما خواهشمندم این روزها یک پیگیری ای از آقای خلیلی انجام داده و خبرش را در سایت بزنید.
انشاالله خداوند به شما خیر دهد.
United Arab Emirates
پدر منم معلمه قبل بازنشستگی 1وخورده ای میگرفت الان که بازنشسته شده 2میگیره جای ارتقا هم نداره خوش به حال شما نفتیا
Iran, Islamic Republic of
کارکنان قراردادی هیچ منتی بر وزارت نفت ندارن، بلکه این وزارت هست که منت گذاشته و این قشر از کارکنان را که خیلی هاشون با رابطه و پارتی و بدون فیلتر و آزمون خاصی استخدام کرده.
Germany
اگه منت باشه که جنابعالی با اولیا محترم و ایال واولاد مکرم با این مزایا که زیر بار منت کمر میشکنی برادر
مگه از تو میخان کم کنن به قراردادی ها بدهن، یه خورده عزت نفس داشته باش یه خورده شخصیت داشته باش، این قشر(قراردادی) اسیب دیده اند نه امنیت شغلی دارند نه مالی نه حتی جانی تحصیلات و دانشگاهشون بیشتر از شما نباشه کمتر نیس اون روزنامه ای که شما دهه 80 خریدی اگهی استخدام رو دیدی اینها نخریدن ، همین
مهران
Iran, Islamic Republic of
شما درست میگید. چون هرچی بهتون بدهند سیری ندارید .خیلی ادمهای مظلومی هستید ادم دلش می سوزه. پاداش بازنشستگی تان رو داشتند منطقی می کردند از ناراحتی همه تان داشتید از نفت در می رفتید . حالا هم هزار سال بمونید و تمدید کنید ..آخه نفت مال خودتان است ....
کارمند وزارت
Iran, Islamic Republic of
بله، حسادت بد چیزیه، واقعا آدم نابود میکنه، بله ما کارمند وزارتیم و شما اداره کار، دارندگی و برازندگی
کارمند وزارت
Iran, Islamic Republic of
برای پیام قبلی معذرت میخوام،عصبانی شدم، سعی کردم پاکش کنم ولی نشد، ان شاالله بتونید به حقوق برسید، برادر خودم هم قراردادی است ولی شما باید دنبال حق خود باشید،چرا به دریافتی رسمی ها گیر دادین، باز هم از همه معذرت میخوام، شرمنده شدم، بچگانه حرف زدم
کارمند وزارت
Iran, Islamic Republic of
من بخاطر پیام قبلی معذرت میخوام،حرف ام رو پس میگیرم، عصبانی شدم، ان شاالله به زودی به حق تون برسید
آزمون
Romania
دوست عزیز پیش خدا و وجدان خودت خودت فقط بآزمون اومدی سرکار رسمی شدی یا مثل درصدزیادی ارکارکنان با امتیازات متعدد و ......
Iran, Islamic Republic of
شما از من پرسیدی: جوابت: من خانومی، از شاگرد اول های دانشگاه صنعت نفت آبادان( بدون سهمیه کنکور قبول شدم) اون سالی که من پشت کنکور طلاهام رو فروختم تا درس بخونم و موهام پشت کنکور سفید شد، چهار سال از بهترین سال های زندگیم پای درس و کتاب گذشت امثال خیلی از قراردادی ها داشتن تو دانشگاه آزاد خوش میگذروندین و عشق و حال میکردن و با معدل 12 _14 بعد 6_7 فوق دیپلم یا لیسانسش رو گرفته بعدشم باباش و عموش وفلان فامیلش اومده بدون آزمون و فیلتر خاصی گذاشتش منشی و اپراتور و حتی کارشناس قراردادی، اونم با اون سطح سواد پایینش....
Iran, Islamic Republic of
آخه زحمتش مال ماست و مفت خوری و اینترنت بازی و پاس اداری واسه کار شخصی و دفترچه درمانی رایگان برای فامیلاتون و نفت کارت و شمال و مشهد و حقوق و مزایایای ده میلیونی مال شماست................................ولی زندگی کردنتوتو دیدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
masoud
Iran, Islamic Republic of
با سلام
اولا چرا بدون سهمیه قبول شدین؟
دانشگاه نفت آبادان که مثل گذشته نیست،چه شریف چه ...سرفصل آموزشی یکی هست اگر اهل دانش باشید بار علمی پیدا میکنی، بنده در آزمون استخدامی که سال 92 در شرکت ملی حفاری رتبه ی زیر 50 کسب کردم جالب است بدانید که بنده فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم
چه درسی شما خوندین؟ یه توهم برای شما ایجاد شده که وارد دانشگاه نفت شدین بایدم استخدام بشین این وهم هستش
چند تا isi داری؟ اصلا میدانید مقاله چیست؟
Iran, Islamic Republic of
منظورت همان آزموني كه شما را دراوردن.
Iran, Islamic Republic of
هر سیستمی باید یه عده بخور و سیر نشو داشته باشه که ناشی از فعالیت یه عده گشنه هستش.اون بخورهاش توی رسمی هستی که چاپیدی و بردی و فعال و گشنه ش هم من قراردادی هستم که دارم نفت رو میچرخونم.
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
ی جوری حرف بزن که شب باخیال آسوده و بدون اعضاب وجدان بخوابی معلومه دوتا مثل تو هستن که تو صنعت نفت کاسه داغ تر از آشن من نمیدونم چرا شما نیروهای رسمی بهتون فشار میاد ما میخوایم از حقه خودمون دفاع کنیم اگه ما نیروهای قراردادی و پیمانکاری در نفت نبودیم شما که از ... که نمی تونید کار کنید فقط بذارن پول مفت تو شکمه امثاله شما بریزن
رضا
Iran, Islamic Republic of
بنده قراردادی هستم و اصلا معتقد نیستم شرایط رسمی ها باید بدتر شود.بلکه شرایط قرارادی ها بسیار نابسامان است وباید تغییرات اساسی در جهت بهبود وضعیت این کارکنان انجام شود.در مورد پارتی هم تنها جواب به دوستمون یه لبخنده.چون انگار هیچی نمیدونن.
محمد
Iran, Islamic Republic of
صحبت اين روزهاي وزير نفت در مورد بهبود وضعيت نيروهاي قرار داد موقت فقط و فقط جنبه تبليغاتي دارد براي انتخابات پيش رو .................چرا در اين چهار سال صحبتي نمي كردند.
مظلوم
Iran, Islamic Republic of
سکوتمون از رضایت نیست دلمون اهل شکایت نیست
من لم یشکر الخالق لم یشکر المخلوق
همکاران رسمی بازهم ناشکر هستند با این اینکه هیچ مشکل حقوقی و دریافتی ندارن با اینکه فیش حقوقیشون 6 متر دارزیش هست بازم هم درد دل میکنن. چه برسه به ما مدت موقتهای مظلوم. خدا شاهده خیلی از این نیروهای رسمی جدید لاستخدام وقتی فیش حقوقیشون میبینند باورشون نمیشه که این دریافتیشون باشه چونکه عمرا فکرشو نمیکردن اینقدر حقوق بگیرن
م
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه من خودم قراردادي هستم ولي در شركتي مانند پتروپارس كه هر كاري خواستن با ما كردن و اطلاعي از وضعيت أفراد قراردادي وزارت نفت ندارم ولي اقوام من رسمي شركت نفت و پتروشيمي هستن و إهمال و بي تفاوتي به كار و دريافت حقوق و مزاياي انچناني كاملا مشهود و ثابت شدس
سالار
Iran, Islamic Republic of
اگر نصف مزایای کارکنان رسمی رو به قراردادی بدن یا اگر یه ماه حقوق رسمی ها رو مثل قراردای بدن متوجه میشن که چه اتفاقی تو زندگیشون میافته.کارکنان قراردادی حتی بیمه درست و حسابی ندارن چه برسه به مزایا.توجنوب دارن کار میکنن ولی مزایایی نمیگیرن.قشری که بیشترین کار رو انجام میدن و کمترین مزایایی دریافت میکنن.امیدوارم تک تک کارکنان رسمی برای یک ماه که شده مثل قراردای ها باشن تا درد کارکنان قراردادی رو بفهمن.
اب
Iran, Islamic Republic of
کارکنان رسمی سلام گرفتن حقوق نجومی نوش جون ولی حداقل نصف اون رو به ما بدین.امیدوارم یه روزی درد ما رو بچه هاتون بچشن و ببینید که چقدر سخته
Iran, Islamic Republic of
بچه هاشون اصلا کار پیدا نمیکنن که.نونی که خوردن رو باید پس بدن
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه جوسازی های کارمندان قراردادی تمامی نداره
نيما
Iran, Islamic Republic of
باسلام خدمت همه دوستان،اقايون رسمى هرچى ميگيريد نوش جونتون،انشاا... بيشتر بشه. بحث سر اختلاف دريافتى ست. اگر بخوان به نفرات قراردادى چيزى اضاف كنن از شماكه كم نميشه،خودمان به خودمان ظلم مى كنيم نه شما يزيديد و نه ما،پس بافرهنگ عاشورايى و همت بلند هركس ىظيفه اش را انجام مى دهد،انشاا... به شما بدهند و به ماهم همينطور، مهم اينه كه گوش شنوايى نيست،نزديك امتخابات است و متاسفانه هميشه اين بحثها قبل از انتخابات بروز مى كنه،كلا جدى نگيريد،دوست و يار باشيد چراكه ماييم كه در محيط كار چشم در چشم و كنار هم كار مى كنيم،زنده باد ايران و ايرانى🇮🇷🇮🇷🇮🇷
مهران صیدالی جوانمردی
Iran, Islamic Republic of
باسلام. خدمت وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه و مدیران ارشد نفت
تا توانی در جهان خدمت محتاجان کن
به دمی یا درمی یا قدمی یا قلمی
آقا ترا به اون خدا و قیامتی که قبول دارید ما کارکنان قرارداد مدت موقت را با یک قلم دریابید چنانچه بار سنگینی هستیم روی دوشتان تکلیف ما را روشن کنید برگردیم به حالت پیمانکاری حداقل حقوق و مزایای دیگه مون درست میشه
اگر این صندلی، پست و مقام وفادار بود الان به شما نمیرسید پس کاری کنید که بعد از شما این بیت شعر را بگوییم
آنقدر بر همگان مهر و وفا کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
علی
Romania
به نظر من کاملا غلو شده است.
بنده خودم تو یکی از واحدهای بهره برداری مناطق نفتخیز جنوب کار میکنم و رسمی با سابقه 17 سال و مدرک کارشناسی هستم؛ اضافه کار من و همکاران رسمی حدود 8 ساعت و سرشیفت کارخونه هم 16 ساعت بیشتر نیست؛ ولی همکاران قراردادی و ارکان ثالث هر ماه 80 ساعت رو ثابت میگیرن؛ و مرخصی هم هروقت بخوان میرن. مجتمع های تفریحی هم متعلق به صندوق بازنشستگی نفت که از حق بیمه کسر شده از حقوق کارکنان رسمی تشکیل شده ، میباشد. پس کجای کار اجحاف از طرف رسمیهاست. بهداشت و درمان هم که بر اساس اینکه کدوم صندوق از حقوق کسر میکنه ، مشخصه. پس این یادداشت درصد زیادیش مظلوم نماییه
حسن
Russian Federation
زشته اسمت عليه و منطق عمر وعاصي
بايد اسمت بيژن مي بود
همين امثال شما وزير دوره كردين عامو
علي
Iran, Islamic Republic of
دوست عزيز شما مطمئني رسمي هستي كجا كار ميكني نترس از شماهم كم نميشه
کارمند قرار دادی
Iran, Islamic Republic of
ان شاالله تمام کارکنان وزارت نفت از جمله رسمی پیمانی فراردادی و پیمانکاری همیشه تندرست و در وضعیت خوب مالی باشند که با توجه به شرایط سخت کاری حقشان است. و این یک بازی برد برد می باشد. بنده بعنوان یک کارمند قرار دادی فقط بدنبال حق و حقوق خود و خانواده ام می باشد. و وقتی خانواده سالم باشد ما یک جامعه سالم داریم . پس با هزینه ای اندک میتوان از خسارت های جبران ناپذیر اینده جلوگیری کرد.
التماس تفکر برای مدیران و زمامداران
Romania
دریافتی رو حساب کن
16 ساعت 30هزاری
80 ساعت دو هزار و دویستی!!!!
رسمی
۳۰۰۰۰ کجا بود!
بی نام
Iran, Islamic Republic of
ماشالله به کارکنان رسمی
بیمه نفت، نفت کارت،شایستگی، هزینه جابجایی بین خوابگاه و محل کار و هزارن مورد و آیتم دیگه
ما کارکنان قراردادموقت بلانسبت همه ضرب المثل شترمرغ برای ما گفته شده
موقع درمان بیمه تامین اجتماعی هستیم
موقع عیدی بیمه نفت
موقع پاداش کارگر
من و مابقی دوستان عرضمون این نیست که خدای ناکرده از لقمه در گلو رسمی کم بشه و به ما داده بشه
ما میگیم با شرایط کار و تحمل سختی یکسان حداقل حقوق و پاداش و مزایا و کارانه در حد کارکنان رسمی برای قشر ضعیف قرارداد موقت درنظرگرفته بشه
چرا باید من که سابقه 10 ساله کار در سکوهای دریایی و فازهای خشکی دهرم حقوقم کمتر از کارمند رسمی 2 سال سابقه باشه
من بعد از چندین و چند سال در شرف ازدواجم چرا نباید به ما انواع اقسام وامهای که به کارکنان رسمی تعلق میگیره چیزی نصیب ما بشه
اعم از وام ازدواج-وام مسکن-وام ودعیه مسکن -صندوق پس انداز تندگویان ، وام اضطراری و انواع و اقسام مزایا و وامهایی که بغیر از کارکنان رسمی هیچ کسی حق استفاده از کمترین این مزایا و وامها رو نداره
چرا ما نمیتونیم از امکانات درمان نفت، مجموعه محمودآباد ، سفرهای زیارتی مشهد و ... استفاده کنیم
چرا برای کارکنان رسمی حلالتر از شیر مادر ولی برای از بدترین چیزی که فکر میکنید استفاده از این مزایا و امکانات حرام می باشد
در حالیکه ما کارمندان مدت موقت دقیقا" با همان سختی کار و شرایط کارمندان رسمی مشغول به کار هستیم
بطور خلاصه بیشتر از این عزیزان کار نکنیم ، کمتر کار نمیکنیم ...
Iran, Islamic Republic of
ماشالله به کارکنان رسمی
بیمه نفت، نفت کارت،شایستگی، هزینه جابجایی بین خوابگاه و محل کار و هزارن مورد و آیتم دیگه
ما کارکنان قراردادموقت بلانسبت همه،
ضرب المثل شترمرغ برای ما گفته شده
موقع درمان بیمه تامین اجتماعی هستیم
موقع عیدی بیمه نفت
موقع پاداش کارگر
من و مابقی دوستان عرضمون این نیست که خدای ناکرده از لقمه در گلو رسمی کم بشه و به ما داده بشه
ما میگیم با شرایط کار و تحمل سختی یکسان حداقل حقوق و پاداش و مزایا و کارانه در حد کارکنان رسمی برای قشر ضعیف قرارداد موقت درنظرگرفته بشه
چرا باید من که سابقه 10 ساله کار در سکوهای دریایی و فازهای خشکی دارم حقوقم کمتر از کارمند رسمی 2 سال سابقه باشه
من بعد از چندین و چند سال در شرف ازدواجم چرا نباید به ما انواع اقسام وامهایی که به کارکنان رسمی تعلق میگیره چیزی نصیب ما بشه
اعم از وام ازدواج-وام مسکن-وام ودعیه مسکن -صندوق پس انداز تندگویان ، وام اضطراری و انواع و اقسام مزایا و وامهایی که بغیر از کارکنان رسمی هیچ کسی حق استفاده از کمترین این مزایا و وامها رو نداره
چرا ما نمیتونیم از امکانات درمان نفت، مجموعه محمودآباد ، سفرهای زیارتی مشهد و ... استفاده کنیم
چرا برای کارکنان رسمی حلالتر از شیر مادر
ولی برای ما کارکنان قرارداد موقت از بدترین چیزی که فکر میکنید استفاده از این مزایا و امکانات حرام می باشد،
در حالیکه ما کارمندان مدت موقت دقیقا" با همان سختی کار و شرایط کارمندان رسمی مشغول به کار هستیم؛
بطور خلاصه عرض میکنم
بیشتر از این عزیزان کار نکنیم ،
کمتر کار نمیکنیم ...
Romania
سلام
باتشکر از عصر ایران بابت درج این موضوع
واقعا در حق کارکنان قراردادی داره ظلم میشه
حق استفاده از هیچ کدوم مزایای نفت رو ندارن نمیدونم به چه دلیل ماکه نفهمیدیم
باید یه فکر اساسی در مورد این نیروها بشه که وضعیت معیشتی شون تغییر و سروسامان بگیره
انسان به امید زنده است
ما که امیدواریم
Romania
اقای زنگنه:
1- آیادر این 44 ماه گزارشی واقعی از وضعیت نیروهای انسانی وزارت زیر نظر خود مطالعه نمودید؟
2- آیا میدانید چند نیروی قراردادی و ارکان ثالث دارید و مقدار حقوق دریافتی آنها چقدر است؟
3- ایا میدانید نسبت نیروهای قراردادی به نیروهای رسمی و حجم کارمحوله نیروهای قرار دادی به رسمی چقدر است؟
4- ایا میدانید یک فوق لیسانس قراردادی با 14-15 سال سابقه کل دریافتی سالانه اش کمتر از 40 درصد نیروی رسمی است؟
آیا میدانید؟ نه نمیدانید!!! شاید هم میدانید!!!
Romania
سلام
بسیار بسیار سپاسگزارم از سایت وزین عصر نفت که این مطلب را در بخش صدای کارکنان قرار دادند.
بسیار هم عذر میخواهم ازهمکاران رسمی که آنها نیز چون ما مسایل زیادی دارند و در اینجا مورد مقایسه قرار گرفتند. در صورتی که این مقایسه نیست دوستان وهمکاران عزیز این شاخص است، یعنی من و شمایی که هم سابقه،هم تحصیلات و دارای کارمشابه هستیم نباید در کشور که هردو هموطن هستیم دو گونه حقوق آنهم با اختلاف 2الی 3 برابر بگیریم،آری با کمال احترام حقوق شما شاخص پرداخت است نه اینگونه که دو دستگی ایجاد شود و همکاران رسمی به قراردادی و همکاران قراردادی به رسمی خدای نکرده اهانت کنند.
همانگونه که من عضو کانال پیگیری مطابات شما بودم شما نیز پیگیر مطالبات من باش همکار مهربان، بیایید تنگ نظری ها را دور بریزیم و برای هم مهربان باشیم.
همکار رسمی من خود میدانی که اگر به من اضافه شود از تو کم نخواهد شد فقط حالم بهتر خواهد شد تا دوره اقماری ای که مثل خانواده کنار همیم شاد تر و کاراتر باشد.
ع
Iran, Islamic Republic of
باسلام خدمت وزیرمحترم
ودوستان عزیز
چراکسی توفکرنیروهای شرکتی نیست تاکی بایدباپیمانکاران بمونن توروخدایه فکری کنید
ع
Iran, Islamic Republic of
آقایان یه کم توفکرنیروهای شرکتی هم باشید
Romania
ماشالله به کارکنان رسمی
بیمه نفت، نفت کارت،شایستگی، هزینه جابجایی بین خوابگاه و محل کار و هزارن مورد و آیتم دیگه
ما کارکنان قراردادموقت بلانسبت همه،
ضرب المثل شترمرغ برای ما گفته شده
موقع درمان بیمه تامین اجتماعی هستیم
موقع عیدی بیمه نفت
موقع پاداش کارگر
من و مابقی دوستان عرضمون این نیست که خدای ناکرده از لقمه در گلو رسمی کم بشه و به ما داده بشه
ما میگیم با شرایط کار و تحمل سختی یکسان حداقل حقوق و پاداش و مزایا و کارانه در حد کارکنان رسمی برای قشر ضعیف قرارداد موقت درنظرگرفته بشه
چرا باید من که سابقه 10 ساله کار در سکوهای دریایی و فازهای خشکی دارم حقوقم کمتر از کارمند رسمی 2 سال سابقه باشه
من بعد از چندین و چند سال در شرف ازدواجم چرا نباید به ما انواع اقسام وامهایی که به کارکنان رسمی تعلق میگیره چیزی نصیب ما بشه
اعم از وام ازدواج-وام مسکن-وام ودعیه مسکن -صندوق پس انداز تندگویان ، وام اضطراری و انواع و اقسام مزایا و وامهایی که بغیر از کارکنان رسمی هیچ کسی حق استفاده از کمترین این مزایا و وامها رو نداره
چرا ما نمیتونیم از امکانات درمان نفت، مجموعه محمودآباد ، سفرهای زیارتی مشهد و ... استفاده کنیم
چرا برای کارکنان رسمی حلالتر از شیر مادر
ولی برای ما کارکنان قرارداد موقت از بدترین چیزی که فکر میکنید استفاده از این مزایا و امکانات حرام می باشد،
در حالیکه ما کارمندان مدت موقت دقیقا" با همان سختی کار و شرایط کارمندان رسمی مشغول به کار هستیم؛
بطور خلاصه عرض میکنم
بیشتر از این عزیزان کار نکنیم ،
کمتر کار نمیکنیم ...
واقعا نمی دانم چگونه و با چه زبانی از ازاین سایت وزین و نویسنده بزرگوارش تشکر کنم. الحق که حرف دل ما را زده اید. اما دوستان گرامی قرارداد موقت خواهش می کنم به هیچ عنوان خدای نکرده به عزیزان و همکاران رسمی توهین نکنید. همه ما با هم برادر و همکار و هم وطنیم. فقر و بدبختی و فلاکت ما به خاطر آنها نیست. آنها مسبب بدبختی های ما نیستند. اشکال کار جای دیگری است.از طرفی آنها زیاد حقوق نمی گیرند این ما هستیم که حقوقمان بسیار ناچیز و زیر خط فقر است. از عزیزان رسمی هم خواهش می کنم به جای کوبیدن بر طبل تفرقه همت کنند و پشتیبان ما باشند. ما دست همکاری را به سویشان دراز می کنیم. موضوع مهمی که این روزها از سوی وزیر نفت و سایر مسئولین نفتی در ارتباط با این قضیه می شود صرفا جنبه و مصرف انتخاباتی داشته و دروغی بیش نیست. هرگز فریب این شایعات را نخورید و به این اخبار کذب دل خوش نکنید. اینها تماما تبلیغات انتخاباتی برای آقای روحانی است و کاملا مواظب باشید که کلاه دوباره بر سرتان نرود و از یک سوراخ دوبار گزیده نشوید. به هیچ عنوان به روحانی و کلا تفکر او رای ندهید.
حسن
Russian Federation
سپاسگزاريم از شما كه مظلوميت ما را بالاخره هويدا ساختيد
تبعيض بيداد مي كند
وآنگونه كه مشاور وزير آقاي دلاويز مي فرمايد نبايد به تبديل وضعيت اميدوار باشيم تا دولت بعد كه باشد كارگري يا سرمايه داري چون از اين چهار سال سخت ترين دوران كاري ما بود و انشالله كه تبعيض موجود رفع گردد
تازه اينها كه شما نوشتيد بخشي ارجز تبعيضي است كه بيش از نيم قرن است در اين صنعت وجود دارد
از ماشين هاي بيست و چهارساعته دولتي يا دوازده ساعته استيجاري كه رسمي ها تحت عنوان عملياتي دراختيار دارند و بارها ديده اين ديده ايم نقش سرويس مدارس فرزندانشان و خريدمنزلشان را و دهها كار شخصي ديگر كه از بيان آنها شرم دارم گرفته تا خانه سازماني و امتياز غذا باشگاه در خوزستان و مراكز ورزشي و فرهنگي و غيره تنها بخشي از آن چيزي است كه ما از اين تبعيض مي بينيم و خداوند متعال هم بر اين تبعيض ها گواه است حالا چند رسمي كه در اين جا نظر داده اند فكر مي كنند اين ظلم و تبعيض از چشم خداوند متعال قابل چشم پوشي است
نفتون
Iran, Islamic Republic of
خیلی خوبه که یکی بیاد ریشه یابی کنه ببینه این قراردادی ها و پیمانکاری ها با چه سازوکاری اومدن سره کا،در خوزستان که شرکت های بزرگ نفتی مستقر هستند،بلا استثنا این نیروهای محترم با پارتی اومدن،به شخصه افراد تحصیل کرده ی زیاد رو میشناسم در شهریایی مثله امیدیه،ابادان و ماهشهر و اهواز که به خاطره نداشتن پارتی بیکارن،گله سرسبده این شرکت های پارتی محور هم ملی حفاریه،لال بشم اگه دروغ بگم و مثاله نقضی رو کسی بیاره
Iran, Islamic Republic of
نفتون
انصاف خیلی خوبه !!چون جنوبی هستی به خودم اجازه اهانت رو نمیدم.
من ارشد برق 12 سال سابقه در منطقه عملیاتی گوش بده شرمنده شی کار در 4فاز عسلویه !!!بفهم 4 فاز!!
دریافتی سال94 کل سال با یک رسمی 8سال سابقه ارشد حین کار گرفته برق!!! ایشان اگر100 واحد گرفته باشد من 36 واحد گرفتم تازه حجم کار محوله و میزان فنی بودن دو طرف پیشکش
Iran, Islamic Republic of
الهی به همه انسانها آنقدر ظرفیت بده تابدانند :
زمین برای زندگی همه انسانهاست.
ایران مال همه ایرانی هاست.
فرق در رنگ پوست و مو و زبان نشان برتری نیست.
اگر کار برابر است مزد برابر باید ، نباید گفت رسمی،پیمانکاری،قراردادی
الهی بفهمان بر برخی ها بفهمان که هرکس سهمی دارد قرار نیست کسی از سهم دیگری معاش کند.
الهی بفهمان بر برخی نفهمان که هرکس در وطن خود حق رفاه دارد،حق اعتراض به نابرابری
Iran, Islamic Republic of
احسن واقعا هیچکدام از این نیروها سواد و تخصصی ندارند فقط میخواهند جو اداره را ناسالم نمایند
Iran, Islamic Republic of
تشکر از سایت شما و پیگیری حق و حقوق نیروها قراردادی
مطالبی که قلم زده اید کاملا درست و به حق بوده اما خواهش میکنم طوری بیان نشود که نیروها رسمی و غیر رسمی را رو در روی هم قرار دهد. در شرایط کنونی نفت در حق همه کارکنان رسمی و قراردادی اجحاف شده است کشی منکر آن نمی تواند باشد. مطمئن باشید مطالباتی که نیروهای قراردادی دارند هم به حق بوده و تلاشی است برای گرفتن حق و حقوق خود که متاسفانه چندین سال است بلاتکلیف مانده اند.
همکار
Iran, Islamic Republic of
در اینکه همکاران قراردادی می‌بایست شرایط بهتری داشته باشند شکی نیست، اما مبالغه در شرایط همکاران رسمی کار غیر اخلاقی و بی انصافی است،
وام خودرو، خرید کالا و،،، اگر کسی گرفته بقیه رو هم خبر کنه!!!!؟؟؟
کارمند قراردادی (مظلومترین کارمند وزارت نفت)
Iran, Islamic Republic of
باسلام.
ضمن تشکر و قدردانی از سایت وزین عصر نفت همچنین مسئولین اجرایی این سایت
حقوق رسمی کجا حقوق قرارداد مدت موقت کجا
دامن دخت جوان و چهره مردان پیر
هر دو پر چینند اما این کجا و آن کجا
آنروی سکه را حساب کنید کار کردن نیروهای قراردادی کجا و نیروهایی رسمی کجا خدایی قابل مقایسه هست
همکاران رسمی هر چی حقوق و مزایا میگیرند حلال چون شیر مادر ولی در عوض چوب لای چرخ این نیروهای مظلوم هم نگذارند از زمان تبدیل وضعیت ما نیروهای قراردادی این همکارمان رسمی ما شدیم دشمن جانی آنها آخه برادر ما هم دوست داریم بدون درد و سر و خیال راحت زندگی کنیم ما هم دوست داریم شرمنده زن و بچه مون نشیم آیا این خواسته ای زیاده برای شخصی که ۱۴ سال سابقه در منطقه جنوب و در شغل پر خطیر آتش نشانی انجام وظیفه مینماید آیا قضاوت شما درست است وزیر محترم نفت جناب آقای زنگنه اگر واقعا امکان ساماندهی وضعیت حقوق و تبدیل وضعیت ما نیروها قراردادی هست جهت بدرقه و دعای خیر شما و همکاران ارشد وزارت نفت انجام دهید واگر هم واقعا کار نشدنی هست ما را برگردانید به همان وضعیت پیمانکاری تا حداقل چشم انتظار نباشم چرا که طبق حدیث نبوی (ص) که میفرماید
الاانتظار اشد الموت: انتظاری از مرگ بدتر است.
باتشکر و سپاس فراوان
مصطفی کاظمی
Romania
باعرض سلام ؛ احتراما از پیگیری به حق شما در مورد معضل این قشر جوات متشکریم . درود بر قلم تان
بشکند تاریخ قلمت اگر ننویسی بر پرسنل قراردادکارمدت موقت وزارت نفت چه گذشت
محمود
Iran, Islamic Republic of
عصر نفت . شما قصدت چیه از این مقاله؟ جنگ بین پرسنل؟
من یه کارمند رسمی هستم
باور بفرمایید تقریبا همه ایتم هایی که گفتید برا مزایا و حقوق یا دروغه یا غلو شده
من حقوقم 2200 با تمام مزایا تو شرایط عملیات مناطق نفت خیزه
اضافه کارم بین 8 تا 16 ساعته
نویسنده محترم خواهشا مراعات کن. این درست نیست
بي نام
Iran, Islamic Republic of
به نظر من به جاي مقايسه بهتره وضعيت هر قشري رو فقط و فقط با شرايط كاري خودش در نظر گرفت واقعاً متاسفم براي نويسنده اين متن اين نوشته ، به اين نوشته نميشه اسم مقاله گذاشت چون نويسنده اش فوق العاده آدم كوته فكري بوده متاسسسسسفم
United States
ما که ارکان ثالث و حتی رابعه هم نیستیم.

انا لله و انا علیه راجعون
کارمند قراردادی
Iran, Islamic Republic of
از درج مقاله تشکر می کنیم
به امید اینکه مشکلات ما هم حل بشه
عرفان
Russian Federation
از وزیر محترم نفت استدعا داریم که به وضعیت نابسامان معیشتی و قراردادی کارکنان قرداد مستقیم صنعت نفت توجه نمایند در یک شرکت کارکنان یک اداره با کار یکسان چرا باید دریافتی یکسان و یا حداقل نزدیک به هم نداشته باشند . خواهشمندم دستور لازم در خصوص رسیدگی به وضعیت معیشتی کارکنان مدت موقت با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم را مبذول فرمایید تا حداقل شرمنده همسر و فرزندان خود نشویم.
رزمجو
Iran, Islamic Republic of
بنده قراردادی هستم و اصلا کاری به شرایط رسمی ها ندارم .بلکه شرایط قرارادی ها بسیار نابسامان است وباید تغییرات اساسی در جهت بهبود وضعیت این کارکنان انجام شود.
حامد
Iran, Islamic Republic of
اخه چرا باید مقایسه بشن رسمی ها و قرار دادی ها کارمند رسمی با عبور از فیلتر و ازمون ها وارد میشه در حالی که کارمند قرار دادی با بند پ میاد ما تو شرکتمون از اینا خیلی داریم
مهران
Romania
خواهشا شما رسمی ها نگران نباشید .استرس خوب نیست. شماها که از صبح تا شب خواب هستید لطفا آرامش خودتون رو بهم نزنید .ماهی 10 میلیون حقوق بگیرید و آرامش داشته باشید ...
حسن
Romania
نظرتان چيست تا شركتهاي تابعه واگذار شوند به بخش خصوصي تا هر كس به اندازه زحتي كه مي كشد مزد دريافت كند
و شما حضرات رسمي از اين تن پروري و خود برتر بيني رهايي يابيد
ما رضايت داريماگر شما نصف ما هم زحمت مي كشيد چند برابر ما حقوق بگيرير
در حقيقت شما زحمتي نمي كشيد و يواسطه دهها امتياز بعد از آزمون جذب شديد
ببينيد جذبهاي ده سال اخير چقدر از فرزندان كاركنان و وابستگان نزديك مسئولين هستند و چقدر از توانمندان جامعه
آنهايي م كه تحت عنوان نخبه جذب مي شوند
باندازه يك نيروي پيمانكاري با دهها سال تجربه كارايي ندارند و متاسفانه چون در گير مسائلي چون سمت و رتبه و گرفتن امتياز شده اند ديگر تلاشي براي رشد صنعت نمي كنند و ده سال ديگر نيز جز سرباري براي نفت نخواهند بود
كافي است يك روزقراردادي ها دست از كار بكشند تا ببينيد بار زحمت صنعت روي دوش كيست اخوي ،
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز
بنده با بند پ اومدم سرکار ولی خیلی از امسال شما زیر دست نفراتی مثل من اموزش دیدن تا دست چپ و راستشون رو بشناسن.
شما نتیجه یک مدیریت غلط هستید که تنبل بار اومدید...
به شخصه از نزدیک شاهد هستم که شرکت را با هتل 17 ستاره اشتباه گرفته اید...
پس بشین و صدات در نیاد
United States
امیدوارم شرایط پرسنل قراداد موقت بهتر شود .اما یک سوال وجود دارد .شرایط ومقررات رسمی ها وقرار دادی ها از روز اول استخدام متفاوت بوده ..مقایسه کردن قیاس کردن انسان را به اشتباه می اندازد .تمام وزارت خانه پرسنل رسمی وغیر رسمی دارن .ایا در اموزش وپرورش یا دانشگاه ها استادان رسمی وحق التدریسی که وظیفه یکسان دارند از حقوق ومزایای یکسان برخوردار هستند .انشالله با تجدید نظر در مقررات پرسنلی شرایط بهتر خواهد شد .
حسن
Iran, Islamic Republic of
ما هم شرايط روزاول و نوع استخدام رو ملاك قياس قرارنداديم.
پس شما هم خود را بخواب نزنيد
طبق قوانين بين المللي كا پرداخت حقوق يكسان براي كار مشابه را خواستار شديم نه اينكه ما نيروهاي قراردادي و پيمانكاري بيست برابر شما زحمت بكشيم اما يك دهم شما دريافت كنيم تازه اين برخلاف عدل علي ع واسلام هم هست
ضمن احترام به برخي از رسمي ها كه بر من حكم استادي دارند
محمد
Iran, Islamic Republic of
دوستان خدا کنه یه طرح بیاد که بخواد از افراد قراردادی و افراد رسمی یه مصاحبه کاری بگیرن ببینن کیا واقعا سر ترن و به اندازیه لیاقت هر کس حقوق بدنشون.اون وقت میخوام ببینم اون رسمی ها حرفی واسه گفتن دارن.بخدا اگر ما قراردادی ها نباشیم اون یه ساعتم نمیتونن صنعتو بچرخونن اینو همه دنیا میدونه و خوده رسمی ها هم میدونن ولی از ترس اینکه نخوان چیزایی که دارن از دست بدن اینجور ماهارو میکوبن.اخه اقایی که رسمی هستی اگر ما قرار دادی ها نباشیم شما نمیتونید یک ریالم در بیارید
داریوش مرحبا
بازهم از تمامی عزیزان رسمی و قراردادی خواهش می کنم به تقابل با همدیگر نپردازند. من خودم قراردادی هستم ولی یقین وباوردارم که عامل بدبختی من رسمی ها نیستند. رسمی ها زیاد نمی گیرند برادران من. این ما هستیم که زیر خط فقریم. اصلا شما چکار به رسمی ها دارین. عزیزان رسمی شما هم فراموش نکنید تعداد خیلی زیادی از شما با رشوه و پارتی و سهمیه و ووو سر کار اومدین. بنابر این خواهشا این آزمون رو چماقی نکنید و هی بر سر قراردادی ها نزنید. صرف یک آزمون نمی تواند ملاک باشد.آیا در آزمون قبول شدید یا قبولتان کردند؟ در مصاحبه چطور؟ سفارش نشدید؟ کسی به جای شما آزمون نداد و ده ها نمونه از این سوالات. خیلی هارا به اسم می شناسم که نمره قبولی نیاوردند ولی قبول شدند. خیلی ها رو بازهم به اسم می شناسم که کسانی دیگر به جاشون در آزمون شرکت کردند. البته تاکید می کنم که بسیاری نیز با شایستگی خود و زحمت شخصی و تلاش و کوشش وارد نفت شده اند و جای هیچ شکی نیست. پس بهتر است ضمن حفظ احترام متقابل از دادن حکم کلی و قطعی در باره همه خودداری کنیم.
اگر وزیر نفت راست می گوید و هدفش انتخاباتی نیست (که من مطمئنم هست) به عنوان قدم اول دستور دهندکه عیدی قرارداد موقتی ها کارمندی محاسبه نشود. این گوی و این میدان. حداقل کار ساده ای که میشود انجام داد .نیاز به هیچ دنگ و فنگ و آیین نامه و بخشنامه و دستورالعمل هم ندارد. چگونه است که 11 ماه کارگر هستیم عدل سر ماه دوازده میشیم کارمند. خوش بود گرمحک تجربه آید به میان/ تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. چطور وزیر توانست بر مجلس اثر بگذارد و حتی وادار کند که ماده 34 برنامه ششم توسعه را حذف کنند و به آن رای ندهند ولی از حل مشکل قراردادی ها که دست خودش می باشد عاجز است و سالهاست طفره می رود؟ آیا این حرفها دروغ نیست و جنبه انتخاباتی ندارد؟ قطعا دارد. تشکر ویژه و مجدد از سایت وزین و کاملا تخصصی و پربار عصر نفت
مظلوم نفت
Iran, Islamic Republic of
ازپیگیری شما ممنونیم خداوند پاداش شمارا دهد
وزارت نفت قراردادکارمدت موقت
Iran, Islamic Republic of
سلام ضمن تشکرازپیگیریهای شما خواهشمندیم از طرف ماپرسنل قراردادکارمدت موقت وزارت نفت ومهمتر خانواده های بیگناه ما ازنمایندگان مجلس بخواهید و سوال کنید چرا ازوزیرمحترم وزارت نفت در مورد تفاوت فاحش حقوق ما پرسنل قراردادکارمدت موقت وزارت نفت با پرسنل رسمی سوال طرح نمی کنند در حالی که همه ما بعنوان کادمتدتلقی میشیم وعیدی پایین کارمندی میگیریم
ارشيا
Iran, Islamic Republic of
با سلام
فاجعه بار ترين وضع نيروهاى اركان ثالث را در شركت حفارى ش...است كه نيروهاى اركان ثالث يكسال است كه بدون هر گونه قرارداد و بصورت روزمزد مشغول بكار هستند،يعنى حتى از حق دو و نيم روز مرخصى در ماه هم محروم هستند
سلام به همه همکاران قراردادی
خدا قوت دس مریضاد
درسته با حقوق کم فعالیتتون بالاس درسته شرایط کاری سخته درسته استرس عدم امنیت شغلی دارین
اما رسمی ها غیر از اندک شمارشون با شما رفیقن دوست دارن شرایط زندگیتون بهتر بشه
مطمئن باشید
قانع قراردادي
Iran, Islamic Republic of
عصر نفت مچكريم
Iran, Islamic Republic of
انشاا... که اتفاقی بیفته
مردی نبود فتاده را پای زدن (اقای رسمی نظر تنگ، ما که به حقوق شما کاری نداریم)
علي
Iran, Islamic Republic of
با سلام

پاداش شش ماهه نفت را اعلان كردند و اقايان منصف مجددا با نيروهاي قرار داد مدت موقت مانند نيروهاي پروژه اي برخورد كرده اند و ايا اين منصفانه است كه بعد از 18 سال سابقه پاداش ماها كمترين مقدار باشد آيا دوستان خدا را در نظر نمي گيرند و تا كي بايد حق زن و بچه هاي ما خورده بشه.......؟
حمید
Russian Federation
دوستان خدا شاهده من خودم دیدم که بچه یکی از دوستان قردادی که برای فوتبال برده بود .جلوی بچه های دیگه خورد کرده بودند وراه نداده بودند وسط زمین وگفته بودند بچه شما حق بارزی کردن نداره باید رمی باشه .بنده خدا با اجبار وگریه بچه شو آورده بود خونه .من از این حرف بچه ناراحت می شم که به باباش گفته بود بابا مگه ما چکار کردیم.
واحدی
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت دوستان گرامی
به عرض می رسانم خدمات درمانی کارکنان رسمی رایگان نمی باشد بلکه هزینه ای بابت درمان خارج از درمانگاههای صنعت نفت حدود 70 درصد پرداخت می شود در مورد دندانپزشکی به مراتب پرداختی کمتر می باشد در مورد داروهای خارجی در بیشتر موارد هزینه به خود کارمند نحمیل می شود. خواهشمندم پیش از بررسی و اطمینان از صحت موضوع از انتشار چنین سرمقاله ای مبنی بر استفاده رایگان کارکنان از خدمات درمانی و دندانپزشکی خودداری فرمایید. بدلیل تراکم تعداد کارکنان در مراکز درمانی شرکت نفت معمولا در صورت نیاز اضطراری استفاده از خدمات درمانی شرکت نفت مقدور نمی باشد.
با تشکر
واحدی
Iran, Islamic Republic of
به نام خدا
با سلام
استخدام کارکنان رسمی وزارت نفت با درخواست وزارت خانه و بررسی و تایید مجلس محترم شورای اسلامی از طریق آزمون آزاد برای عموم واجدین شرایط و با نظارت وزارت علوم برگزار می شود و تمام پذیرفته شدگان پس از گذراندن مصاحبه علمی و گزینش به استخدام شرکت نفت در میایند. یعنی پروسه ای کاملا قانونی پس مقایسه کردن دریافتی کارکنان رسمی با قرارداد موقت مطمعنا موجب افزایش حقوق این عزیزان نخواهد شد بلکه استناد به شرایط سخت کاری و حساسیت عملکرد صحیح این زحمتکشان می تواند در این خصوص مثمرثمر باشد
باتشکر
Germany
با سلام
من همسر یک کارمند قراردادی شرکت نفت گاز هستم .همسرم بالای 10 سال است که سابقه دارد .مشکل نبود همسرم از یک طرف بحران و فشار مالی از طرف دیگر طی این چند سال کار در شرکت نفت حتی نتوانسته ایم صاحب خانه شویم .به فرزند دوم فکر نمی کنیم ،مستجریم ،تمام حقوق همسرم باز قست وامهای بانکی می شود،برای خرید یک ماشین سمند قستی ،..... .چرا خدا صدای فریادم را نمی شنود!!!!!!
به داد کارمندانتان برسید .کارمندان قراردادی
Germany
با سلام
من همسر یک کارمند قراردادی شرکت نفت گاز هستم .همسرم بالای 10 سال است که سابقه دارد .مشکل نبود همسرم از یک طرف بحران و فشار مالی از طرف دیگر طی این چند سال کار در شرکت نفت حتی نتوانسته ایم صاحب خانه شویم .به فرزند دوم فکر نمی کنیم ،مستجریم ،تمام حقوق همسرم باز قست وامهای بانکی می شود،برای خرید یک ماشین سمند قستی ،..... .چرا خدا صدای فریادم را نمی شنود!!!!!!
به داد کارمندانتان برسید .کارمندان قراردادی
Iran, Islamic Republic of
با سلام و سپاس از سایت وزین و پر بازدید عصر نفت
لطفا (خواهش اکثر بچه ها)در مصاحبه های عمومی یا اختصاصی با مسئولین که خبرنگار شما اجازه حضور و پرسش دارد، سوال اولویت دار شما در مورد وضعیت اسفبار "نیروهای مظلوم قرار داد مدت موقت" باشد.
در کل از طرف همه نیروهای قراردادی، خیلی خیلی خیلی از پیگیری شما سپاسگزاریم و سلام و خسته نباشید مارا به تک تک همکاران برسانید
با تشکر نیروی قراردادی شرکت نفت و گاز پارس مدرک ارشد فنی و مرتبط ،حقوق دریافتی کمتر نصف همکار متناظر رسمی
من یک قراردادی ام ولی ایرانی ام
Iran, Islamic Republic of
ممنون عصر نفت که به فکر هموطنان خود هستید
متاسفم برخی و اندکی از همکاران رسمی که انقدر تنگ نظرن که ...
Romania
با پارتي بازي اومدين و دست از سر نفت بر نمي دارين
Iran, Islamic Republic of
چرا کسی به فریاد قراردادی ها نمی رسد
ای خدا
Iran, Islamic Republic of
بالاخره حقمونو میگیره
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
هرچی به رسمی ها میدن بازم میخان.همش به جای کار فقط دنبال لابی و پاچه خواری برای یه گرید سازمانی هستند.
مختار زمانی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه.وزیر محترم نفت.ورسانه محترم عصر نفت.هیچ اشاره ای به نیروهای پیمانکاری.که مثل برده کار ازشون میکشن.ننموده اند.پس تکلیف نیروهای پیمانکاری که بیشترین نیروهای نفت را تشکیل می دهند.چه می شود
م.م
Iran, Islamic Republic of
دوستان سلام.نمیدانم چه فکری میکنید.مگردست اندرکاران خبرازحال وروزماندارند به جرأت عرض می‌کنم اطلاعات کاملی دارند. اززنگنه هیچ انتظاری نداشته باشید.اون فقط بفکر تولید بیشتر است.چندسال پیش یک راه اندازی درآغاجاری داشتیم کارخانه گسلیف یونت سه.زنگنه آمده بود برای استارت شروع بکار کارخانه..یادش بخیرریس ادراه مهندسی مهندس نامدارصحت امددرمورد کارکارخانه توضیح دهید.داشت توضیح میدادکه زنگنه روبهش کردگفت مهندس ولکن گازجمع میکنیم به مخزن تزریق میکنیم را.بگودر ریت تولیدات چقدر تاْثیر دارد.ریت تولیدات چقدر می‌شود.حالا هم آمد آغاجاری(امیدیه)روز تعطیل امدورفت که بیشتر ۹۵ درصد پرسنل شاغل خبردارنشدن.تعدادی که هم خبرداشتن حراست طوری برخورد کردکه ازصد متری هم نمی شد اورادیدازچنین وزیری چه انتظاری دارید.اینبار هم بخاطر افزایش تولید آمده.بود.دراین دولت وازاین وزیر چیزی عایدمون نمی‌شود.من یکی که به دولت بعدی نمی‌رسم واکر نمردم بازنشست میشوم امیدوارم شمابه دولت بعدی برسیدشاید یه امیدی باشد.احمدی نژاد به چند نفری راتعغیر وضع دادکه بهش میگن دیونه است.به امید یه دیونه دیگه که لااقل دلش بسوزد.نه آقا زاده ها....تعجب می‌کنم ازبعضی ها که دنبال چی میگردن.
آقایی
Iran, Islamic Republic of
لطفا در مورد نیروی پیمانکاری هم رسیدگی کنید اونا هم شرایط سختی دارن،با حقوق بسیار پایین ولی همون کاری که قراردآدیها یا رسمی ها انجام میدن،اونا هم انجام میدن،تو رو خدا پیگیری کنید از هیچ مزایایی هم بهره مند نیستن،ن خودشون ن خانواده هاشون
رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام بابا من نیروی پیمانکاری هستم با ده سال سابقه کار تو خدمات عملیات یعنی سخت ترین کار صنعت نفت برادر ما رو اصلا حساب نمیکنند ما از کارگر .... کمتر حسابمون میکندد ....یک بار مصرف هستیم ولی تو اون دنیا هیچ مسئولی رو حلال نمیکنم که حق امثال من رو خورده
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت همه دوستان و همکاران عزیز ما کارگران قرارداد مستقیم گاز و نفت تا کجا باید پیش برویم تا فریاد مظلومانه خود و خانواده خود رابا این وضع موجود مالی ماهانه 1400م به گوش حضرات مسوولان بالا برسانیم با توجه به بالا رفتن سن و سابقه کار که در حال بازنشستگی با شرایط کارگران روزمزد هستیم تشکر
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
دروغ دروغ دروغ
Norway
سلام.الان که اردیبهشت 97هستیم ایا وضعیت بهتر شده؟
نا باور به وعده های پوشالی
Iran, Islamic Republic of
امیدی نیست به بهبودی وضع معیشت ما حداقل توی این دولت و با این وزیر
ریما
Iran, Islamic Republic of
واقعا متاسفم برای کارکنان رسمی که اکثرا از قشر بدبخت بیچاره مملکت بودن و با خوندن درس تونستن خودشون رو از طویله به شرکت نفت برسونن خب حق هم دارن افراد عقده ای نمیتونن دوباره زیر دست باشن انشالله که نفت کلا ورشکسته بشه همتون بیکار شید
امیر
Romania
اقایان تا وقتی اقای زنگنه وزیر هست هیچ نیروی ارکانی و قراردادی مزایایی دریافت نخواهد کر د زیرا ایشان معتقد هستند تا نیروی رسمی که یکدفعه از سیکل به فوق دیپلم ارتقا داده شدند و یه حقوق ۱۵ ملیونی دریافت کنند چرا باید امثال ما حد اقل ۳.۵ دریافت کنیم امثال این فوقش دیپلم در شرکت نفت زیاد خدا خودش رحم کنه این قضیه ما دقیقا همان برجام که رهبر عزیز گفتند که مراقب باشید این امریکا خود ابلیس حالا بعد چند سال اقایان اصلاح طلب تازه فهمیدند رهبر عزیز چه گفته اگر گوش شنواباشه
دانشجوی نفت
Iran, Islamic Republic of
سلام دوست عزیز
خداوکیلی الان حقوق قراردادیها چقده ؟ لطفا راستشو بگین چون مهمه برام
مرسی
رسمي
Iran, Islamic Republic of
با سلام
من نميدونم چرا کارگران (مدت موقت/ارکان ثالث) اين همه ادعا دارند در حاليکه همه اونها روزي با التماس نماينده مجلس و امام جمعه و اينون اون اومدند سرکار و ديگراني که چنين پارتي هايي نداشتند الان بيکار يا مشاغل دون پايه را دارند. شما حقتون بيتر از اين نيست همين که حقوقاتنون سروقت ميگيريد خداروشکر کنيد.مگر شما با ازمون اومديد؟شما اگر خيلي توانايي داشتيد مريفتيد با ازمون مي يومديد وقطعا شرکت کرديد و قبول نشديد. مني که رفتم فوق ليسانس از بهترين داشنگاه گرفتم و تو ازمون کتبي قبول شدم نبايد بيشتر از شماهايي که با التماس سرکار اومديد فرق بکنم؟مهمتر اينکه شما به عنوان نيروي پيمانکار استتخدام شديد و هيچ حقو حقوقي در مقابل شرکت نداريد و اگر روزي کار پيمانکاري نبود شما هم جذب نميشديد.بنابراين هيچ ظلمي اشکارتر از اين نيست که شماها رسمي بشويد هرچند که انصاف نداريد و اين را حق مسلم خود مي دانيد.
قرارداد مستقیم
Iran, Islamic Republic of
ببینم حقوق و مزایای جناب عالی حقته؟تمام کار نفت را قراردادی ها انجتم میدهند و بیشتر شما فقط مشتی بیکاره و پرمدعا تشریف دارید تو هم اگر پارتی نداشتی هیچ وقت استخدام نمیشدی فکر میکنی به خاطر لیاقتت استخدام شدی؟
بیتا
United States
ببخشید که تمام قراردادی ها سفارشی روابطی جذب شده اند و در شرکت ادامه تحصیل دادند ،درصورتیکه رسمی ها از فیلترهایی مثل مصاحبه و آزمون و باید در ابتدا شرایط خاص تحصیلی هم می داشتند!!!!
نجات
Iran, Islamic Republic of
واللا ما که هر چی رسمی تو شرکتمون داریم یا باباش نفتی بوده یا مادرش یا بالاخره یه مدیر گردن کلفت نفتی فامیلش هست، نمی دونم چجوریه؟!!!
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Iran, Islamic Republic of
حداقل دفترچه بهمون بدن😞
Iran, Islamic Republic of
ترووووووخداااااا حداقل گازکارت ودفترچه بهمون بدین
قراردادموقت
Iran, Islamic Republic of
یعنی با افزایش قطره چکانی ،نابود شدیم،میتونیم چند تا نون بگیریم