۰

ارائه طرح جدید ونزوئلا برای تقویت قیمت نفت

رئیس جمهوری ونزوئلا گفت کشورش هفته آینده پیشنهاد جدیدی را برای تقویت قیمت نفت به تولید کنندگان نفت ارائه خواهند کرد.
نیکولاس مادورو - عصر نفت
نیکولاس مادورو - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، کشورش هفته  آینده پیشنهاد جدیدی را برای تقویت قیمت نفت به تولید کنندگان نفت ارائه خواهند کرد. وی جزئیات بیشتری در خصوص این طرح اعلام نکرد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز 30 نوامبر توافق کرد که تولید خود را از ابتدای ژانویه 20177 به میزان 1.2 میلیون بشکه کاهش دهد و به 32.5 میلیون بشکه در روز برساند تولید کنندگان غیر عضو اوپک از جمله روسیه نیز پذیرفته اند که در مدت 6 ماهه اجرای توافق حدود 600 هزار بشکه از تلوید روزانه خود بکاهند.

 مادورو در سخنانی اظهار داشت: «ونزوئلا تا هفته آینده، نامه ای حاوی یک پیشنهاد جدید، یک فرمول جدید برای ثبات قیمت های واقعی و عادلانه منتشر خواهد کرد که می تواند توسط همه دولت هایی که این توافق (توافق کاهش تولید) را امضا کرده اند مورد مطالعه و بحث قرار گیرد.»

 مادورو بار دیگر تکرار کرد که رهبران کشورهای تولید کننده عضو و غیر عضو اوپک باید در سه ماهه نخست امسال نشستی را در قطر برای تصمیم گیری در خصوص استراتژی حاکم بر بازار نفت برگزار نمایند.

وی گفت: «برگزاری یک نشست... با حضور روسای دولت ها و کشورهایی که این توافق را امضا کرده اند، یعنی  25 کشور، ضروری است. مانیاز داریم که چهره یکدیگر را ببینیم.»

ونزوئلا مدت هاست در تلاش برای افزایش قیمت نفت است. نفت بیش از 900 درصد از درآمد صادراتی این کشور را تشکیل می دهد و افت شدید قمیت ها در طی بیش از دو سال گذشته این کشور را با رکود شدید مواجه کرده است.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 16347
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *