۰

بالاخره واگذار شد!

روز گذشته دور دیگری از مزایده جایگاه‌های سوخت کشور توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام شد که طی آن ۳۹ جایگاه سوخت به بخش خصوصی واگذار شده است.
جایگاه سوخت - عصر نفت
جایگاه سوخت - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، سیدجعفر سبحانی درباره چند و چون عرضه این جایگاه‌ها توسط سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: دیروز سومین عرضه جایگاه سوخت در سال ۱۳۹۵ انجام شد که طی آن ۶۰ جایگاه در دو نوبت آگهی عرضه شدند که در پروسه مزایده حدود دو سوم آن جایگاه‌ها به فروش رسید.

مشاور رئیس ‌کل سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: قیمت پایه آن ۳۹ جایگاه که روز گذشته به فروش رسید، حدودا ۲۰۰ میلیارد تومان بود که ارزش به فروش رفته آن ۲۷۵ میلیارد تومان یعنی ۷۵ میلیارد تومان بالاتر از قیمت پایه بود.

وی ادامه داد: مزایده در ۲۴ بهمن ماه ساعت ۲ بعدازظهر شروع شد تا ساعت ۵:۳۰ ادامه داشت و روز گذشته حدود ۲۲۰ پاکت پیشنهاد قیمت به سازمان خصوصی‌سازی رسید. از ۱۳ استانی که جایگاه‌های سوختش را عرضه کردیم، ۱۰ استان متقاضی‌هایی برای خرید داشتند. آن سه استان دیگر اصفهان، البرز و مازندران بودند که برای استان‌های البرز و اصفهان هر یک، یک جایگاه و برای استان مازندران سه جایگاه وجود داشت.

سبحانی افزود: در شهر تهران هم حدود ۱۵ جایگاه عرضه شد که از این تعداد ۱۳ جایگاه به فروش رفت. تمام خریداران جایگاه‌های سوخت دیروز از بخش خصوصی واقعی بودند و ما مزایده روز گذشته را در حد قابل قبولی برآورد می‌کنیم.

به گفته وی تعداد کمی از جایگاه سوخت برای واگذاری مانده که احتمال دارد برای آنها نیز یک نوبت مزایده انجام شود، اما زمان این مزایده مشخص نیست که در یک ماهه باقی سال ۱۳۹۵ باشد یا به سال آینده موکول شود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به اینکه کدام یک از جایگاه‌ها به بیشترین قیمت به فروش رفت، گفت: جایگاه میناب بالاترین قیمت را داشت و حدوداً ۶ برابر قیمت پایه برایش پیشنهاد قیمت آمد. در کل میناب استان هرمزگان از نظر تعداد متقاضی هم بیشترین خریداران را داشت.منبع : ایسنا
 
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب: 16688
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *