۲
۳
نامه کارکنان نفت به رئیس جمهور

حقمان را بدهید

حقمان را بدهید
ميزنفت/ بزرگترین تشکل صنفی کارکنان وزارت نفت خواستار پایبندی دولت روحانی به قانون نفت شدند. در این درخواست که بصورت یک نامه برای رئیس جمهور آمده است می خوانیم:


اَحسَنُ العَدلِ نُصرَةُ المَظلومِ؛
بهترين عدالت يارى مظلوم است.       امام علی (ع)
 
جناب آقاي دکتر روحانی                                                                                                                                        
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
موضوع: درخواست اجرای بندهای باقیمانده آئین نامه وظایف و اختیارات وزارت نفت (ماده 10)
با سلام.

احتراماً همانگونه که مستحضر هستید پيرو سخنان گهربار مقام معظم رهبري و حمايت هاي معظم له از كاركنان صنعت نفت در خصوص موضوع ازدياد برداشت از ميادين نفتي مشترك و همچنين با هدف ايجاد انگيزه و نگهداشت نيروي انساني متخصص ، مجلس شوراي اسلامي در تاريخ 1391/02/19 قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت را تصويب نمود كه پس از طي مراحل قانوني و تائيد شوراي محترم نگهبان ، آئين نامه مذكور در تاريخ 1393/03/01 از سوي حضرتعالی به وزارت نفت ابلاغ گرديد.اما از آئين نامه اشاره شده بند مربوط به ترميم پايه هاي حقوق که مهم ترین و امیدوار کننده ترین بخش قانون بود تاكنون اجراء نشده است.

از آن تاریخ تا کنون اجرای این آیین نامه توسط وزیر محترم نفت و سایر مدیران ارشد وزارت نفت به صورت ناقص انجام شده است به طوری که مفاد و پیوست های مهم و انکار ناپذیر آن که منجر به اصلاح حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت می گردید، اجرا نشده و در مقابل اجرای آن مقاومت خاصی صورت می گیرد. نمایندگان کارکنان با تشکیل کمپین (پویش پیگیری مطالبات کارکنان صنعت نفت) با عضویت بالغ بر 15 هزار نفر از کارکنان رسمی وزارت نفت، این عدم اجرای کامل آیین نامه را پیگیری کردند و بارها و به هر شکل و صورت و وسیله ممکن به شخص وزیر محترم و مدیران ارشد وزارت نفت متذکر شده اند. اما مع الاسف      نتیجه ای حاصل نشده و حتی از جانب وزیر محترم مورد بی مهری و کم لطفی قرار گرفته ایم.العجب اخیراٌ وزیر محترم نفت در مصاحبه یکی از خبرگزاریها اعلام نموده اند قانون ماده 10 بطور کامل اجراء شده است اما کی و کجا الله اعلم !!!!

کمترین حق ده ها هزار کارمند بی ادعای صنعت ارزش آفرین نفت شنیدن و التفات به درخواست آنان و اجرای بی کم و کاست آیین نامه مذکور است. درخواست اجرای کامل و بی چون و چرای قانون در کشوری که مفتخر به قانون اساسی اسلامی و ملی است و در دوران زمامداری دولت تدبیر و امید که با شعار قانون مداری و قانون محوری امور را در دست گرفت و به حق تا کنون هم بیشترین تلاش خود را در راستای تحقق این شعار نموده، خواسته زیادی نیست.عدم اجرای قانون مصرح توسط وزیر محترم و همچنین وعده های کذایی در خصوص اجرای عنقریب قانون مذکور باعث نارضایتی کارکنان از عملکرد وزیر شده است.

لذا اینک که در ماه های پایانی دور اول دولت تدبیر و امید قرار داریم ضمن آرزوی موفقیت برای جنابعالی در انتخابات پیش رو از حضرتعالي که در همه حال از کارکنان و فرزندان خود اعلام حمایت نموده اید تقاضامندیم ، دستور فرمایید با اجرای بندهای باقیمانده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت (ماده 10)  گوشه ای از حقوق این عزیزان ،  استیفاء گردد تا انشاءالله شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه با پشتوانه رأی اکثریت کارکنان صنعت نفت باشیم.انشاءالله
   والسلام علیکم
                   جمعی از کارکنان و تلاشگران عرصه صنعت نفت
                     (به پيوست امضاي ده هزار نفر از كاركنان)

 
شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 17303
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خدايا كي از شر ژنرال خالص مي شويم؟
Iran, Islamic Republic of
همكاران گرامي نفتي براي گرفتن پاسخگويي به ظلم هاي گروهبان در انتخابات به هر شخص غير از دكتر روحاني راي بدهيم.
مشیری
Iran, Islamic Republic of
حق الناس برگردن روحانی و زنگنه
امسال شد سه سال که حق ما رو بلوکه کردن و نمیدن
همه ی ارگانها گرفتن از پول نفت
ولی پول نفت واسه خودمون حرومه
آه ما و خانواده هامون بدرقه ی راهت آقای وزیر