۰
۱

اشتغال‌زایی 200 هزار نفری در پتروشیمی ممکن است

درحالی که رئیس‌جمهور این سؤال را مطرح کرده که کدام نهاد کارشناسی تأیید می‌کند که می‌توان ۲۰۰هزار شغل در پتروشیمی ایجاد کرد که در گزارش سال ۹۲ مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی این موضوع مورد تأکید قرار گرفته بود.
پتروشیمی - عصر نفت
پتروشیمی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، حجت الاسلام حسن روحانی در جریان سومین مناظره تلویزیونی کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با انتقاد از بیان امکان ایجاد 200 هزار شغل در صنعت پتروشیمی این سؤال را مطرح کرد که "کدام نهاد کارشناسی این مسئله را تأیید می‌کند؟".

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در سال 92 با انتشار گزارشی مفصل با عنوان "بررسی زنجیره ارزش افزوده گاز با نگاهی بر وضعیت کنونی ایران ــ صنعت پتروشیمی" چگونگی میزان اشتغالزایی 200 هزار نفری در صنعت پتروشیمی را تشریح کرده بود.

در بخشی از این گزارش به جدولی اشاره شده که بدین شرح است:
حجت الاسلام حسن روحانی در جریان سومین مناظره تلویزیونی کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در بخشی از سخنان خود گفت: ما در دولت یازدهم 9 میلیون تن ظرفیت جدید پتروشیمی ایجاد کردیم اما این مقدار اشتغالزایی نشد.

نکته مهمی که از نظر ریاست محترم جمهور پنهان مانده این است که اشتغالزایی 200 هزار نفری نه در بخش بالادستی صنعت پتروشیمی که دولت یازدهم به افزایش ظرفیت در این بخش پرداخته بلکه در بخش پایین‌دستی و صنایع نهایی قابل تحقق است که در دولت یازدهم این مهم محقق نشده است.منبع : تسنیم
شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب: 17585
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


محمودیان
Iran, Islamic Republic of
اشتغالزایی مستقیم به ازای هر یک تن ظرفیت پتروشیمی حدود 500 نفر است نه دویست هزار نفر!!!!!!!!!!!!