۰

رشد تولید نفت شیل آمریکا برای ششمین ماه متوالی

بر پایه یک گزارش دولتی، همچنان‌که رشد فعالیت حفاری ادامه می‌یابد، انتظار می‌رود تولید شیل آمریکا در ژوئن برای ششمین ماه متوالی افزایش پیدا کند.
نفت شیل - عصر نفت
نفت شیل - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، در گزارش بهره‌وری حفاری که از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، پیش‌بینی شد تولید نفت شیل در ژوئن ۱۲۲ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده و به ۵.۴ میلیون بشکه در روز برسد.

انتظار می‌رود تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک در نشست هفته آینده وین با تمدید توافق کاهش تولید موافقت کنند. عربستان سعودی و روسیه که بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان هستند، با هدف مقابله با اشباع عرضه، روز دوشنبه از تمدید توافق کاهش تولید به مدت ۹ ماه دیگر تا پایان مارس سال ۲۰۱۸ حمایت کردند.

با این همه تحلیلگران عنوان کرده اند که تولید بالاتر شیل آمریکا ممکن است چالشی برای تلاش این تولیدکنندگان برای متعادل کردن مجدد بازار جهانی باشد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در دسامبر دو هفته پیش از اینکه اعضای اوپک برای کاهش تولید به توافق برسند، پیش بینی کرده بود تولید حدود ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده و به ۴.۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

این سازمان در گزارش خود برای ژوئن، آمار دسامبر را به ۴.۷۹ میلیون بشکه در روز بازبینی کرد که به معنای رشد حدود ۶۱۷ هزار بشکه در روز تولید شیل آمریکا در فاصله دسامبر تا ژوئن است.

طبق پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید گاز طبیعی آمریکا در ژوئن به رکورد ۵۱.۳ میلیارد فوت مکعب در روز افزایش خواهد یافت که تقریبا ۰.۶ میلیارد فوت مکعب در روز بالاتر از ماه مه خواهد بود و هشتمین افزایش ماهانه متوالی تولید گاز طبیعی است.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین این سازمان اعلام کرد تولیدکنندگان در آوریل ۹۴۱ حلقه چاه حفاری کرده و ۷۵۴ حلقه در بزرگترین حوزه‌های فعالیت شیل تکمیل شدند و مجموع چاه‌های حفاری شده بدون در نظر گرفتن چاه‌هایی که کامل نشده اند، با ۱۸۷ حلقه افزایش، به رکورد ۵۷۲۱ حلقه رسید.منبع : ایسنا
سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 17633
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *