۰

روند کاهش قیمت نفت معکوس شد

نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با این باور که قیمت‌ها ممکن است پس از ریزش چشمگیر در هفته گذشته به کف رسیده باشد، افزایش یافت.
قیمت نفت - عصر نفت
قیمت نفت - عصر نفت
به گزارش عصر نفت ، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، ۴۸.۴۱ دلار در هر بشکه معامله شد که ۲۶ سنت یا ۰.۵ درصد نسبت به قیمت نهایی روز جمعه افزایش داشت.

نفت وست تگزاس اینترمدینت با ۲۴ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش، در ۴۶.۷ دلار در هر بشکه ایستاد.

هر دو قیمت پایه هفته گذشته در واکنش به آمار افزایش ذخایر نفت آمریکا حدود ۴ درصد کاهش ثبت کردند.

به گفته معامله‌گران، قیمت‌ها به دنبال رشد معاملات سفته ای و افزایش حجم معاملات خرید افزایش یافته است. افزایش معاملات خرید به دنبال کاهش حدود ۱۰ درصدی بهای معاملات برنت و نفت وست تگزاس اینترمدینت از ۲۵ ماه مه که توافق کاهش تولید اوپک تمدید شد، روی داده است.

در حالیکه به نظر می‌رسد بازار مالی تا حدودی اطمینان پیدا کرده که قیمت‌ها ممکن است به کف رسیده باشندَ، اما بازار فیزیکی همچنان با عرضه بالایی مواجه است به خصوص که فعالیت حفاری نفت در آمریکا همچنان رو به رشد است.

طبق آماری که گروه صنعتی بیکرهیوز در روز جمعه منتشر کرد، شرکت‌های انرژی آمریکا در هفته منتهی به ۹ ژوئن، ۸ دکل حفاری جدید اضافه کرده و مجموع دکل‌های حفاری را به ۷۴۱ حلقه رساندند که بالاترین سطح از آوریل سال ۲۰۱۵ بود.

بر پایه آمار رسمی، تولید نفت آمریکا بیش از ۱۰ درصد از اواسط سال ۲۰۱۶ رشد کرده و به ۹.۳ میلیون بشکه در روز رسیده است. طبق پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید این کشور احتمالا در سال آینده به بالای ۱۰ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

بر اساس گزارش رویترز، افزایش تولید آمریکا، تلاش‌های اوپک و سایر تولید کنندگان بزرگ برای حذف مازاد عرضه و حمایت از قیمت‌ها را تضعیف می‌کند. این تولید ‌کنندگان اواخر سال گذشته موافقت کردند تولیدشان را به میزان حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند و ماه گذشته توافق کردند این کاهش به مدت ۹ ماه دیگر تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا کند.منبع : ایسنا
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 17927
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *