۰

آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون

در حالی که ظرفیت تولید میدان‎های آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و یاران شمالی در مجموع به حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده، شمارش معکوس برای برداشت نفت از میدان یاران جنوبی هم آغاز شده است.
میدان آزادگان شمالی - عصر نفت
میدان آزادگان شمالی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، فاز نخست طرح توسعه میدان آزادگان شمالی، فاز نخست طرح توسعه میدان یادآوران و طرح توسعه میدان یاران شمالی، آبان‌ماه سال گذشته  به طور رسمی با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و هم اکنون روزانه از این میادین به ترتیب حدود ۷۵، ۱۱۵ و ۳۰ هزار بشکه نفت برداشت می‌شود.

توسعه فاز نخست یادآوران با سه میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در دستور کار شرکت ساینوپک چین قرار داشته؛ توسعه فاز نخست آزادگان شمالی با ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار با راهبری شرکت ملی نفت چین (CNPC) به سرانجام رسیده و میدان یاران شمالی هم با رقمی کمتر از ۶۰۰ میلیون دلار از سوی شرکت نفت و گاز پرشیا توسعه داده شده است.

یاران جنوبی تنها میدان مشترک غرب کارون است که هنوز برداشت از آن آغاز نشده و پیش‌بینی می‌شود تا شهریورماه امسال تولید زودهنگام این میدان به میزان ۱۰ هزار بشکه در روز آغاز شود و تا پایان سال به ۲۵ هزار بشکه در روز برسد.منبع : ایسنا
يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 18343
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *