۰

​سهم صندوق از درآمدهای نفتی امسال

رئیس سازمان مدیریت با اشاره به تکلیف برنامه ششم برای واریز ۳۰ درصد درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی گفت: امسال ۱۵ میلیارد دلار درآمد نفتی به این صندوق واریز خواهد شد.
محمدباقر نوبخت - عصر نفت
محمدباقر نوبخت - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه برونگرایی یکی از رویکردهای مهم اقتصاد مقاومتی است و در این زمینه توسعه صادرات نقش مهمی دارد، تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم، امسال ۳۰ درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد که رقم آن حدود ۱۵ میلیارد دلار است.

سخنگوی دولت افزود: در نشست امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درباره چگونگی بهره بردن از این ۱۵ میلیارد دلار برای حمایت از صادرات غیر نفتی بحث شد.

وی چگونگی اعطای تسهیلات ارزی و ریالی را از جمله محورهای گفتگوی جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و افزود: خوشبختانه هیئت امنای صندوق توسعه ملی برای صادرات غیر نفتی در بخش صنعت و کشاورزی نرخ های ترجیحی قائل شدند.

نوبخت گفت: در این جلسه بحث بر سر این بود که از آنجا که صندوق توسعه ملی تسهیلاتی به مراتب با نرخ ارزانتر از نظام بانکی به صادر کنندگان اعطا می کند لذا تعیین ساز و کاری برای پرداخت مابه التفاوت به منظور محاسبه ارزانتر این تسهیلات از طریق بودجه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.منبع : مهر
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۶
کد مطلب: 18456
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *