۰
۱

قراردادهای موقت کارگری را ساماندهی می‌کنیم

معاون وزیر کار از ساماندهی قراردادهای موقت کارگری خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد کارگران قرارداد موقت دارند.
احمد مشیریان - عصر نفت
احمد مشیریان - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، احمد مشیریان در نشست تخصصی امنیت شغلی و امنیت سرمایه گذاری و تولید که صبح امروز در مجموعه تلاش وزارت کار برگزار شد، با اشاره به سقف قراردادهای موقت در کشور گفت: سقف زمانی این نوع قراردادها در برخی کشورها دو تا پنج سال و در برخی از کشورهای دیگر نیز تا 10 سال نیز تعیین شده است اما متاسفانه در کشور ما هیچ مدت زمان و سقفی برای قراردادهای موقت تعیین نشده است.

معاون وزیر کار ادامه داد: در بحث امنیت شغلی و امنیت سرمایه گذاری باید به یک نقطه مشترک و نقطه تعادل بین شرکای اجتماعی دست یابیم تا در نهایت بتوان به یک جمع بندی در زمینه ساماندهی قراردادهای موقت برسیم.

مشیریان با بیان اینکه نبود امنیت شغلی در نهایت می تواند در کاهش نرخ بهره وری نیروی کار موثر باشد، تاکید کرد: برای تولید و اشتغال بی شک نیازمند سرمایه گذاری بیشتر هستیم.

معاون وزیر کار با بیان اینکه هم اکنون بیش از 90 درصد قراردادهای کار موقت هستند، گفت: اگر بتوانیم به یک نقطه تعادل در حوزه امنیت در سرمایه گذاری و قراردادهای کار برسیم می توانیم مدعی باشیم که بازار کار انعطاف پذیر شده است.منبع : فارس
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: 18532
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


salehi
Iran, Islamic Republic of
باسلام و خسته نباشید
قراردادها در کارخونه ای که ما کار میکنیم یک هفته ای است. وقتی اعتراض میکنیم ، کارفرما میگه من طبق قانون دوست دارم قرارداد یکروزه ببندم، هرکی میخواد بمونه هرکی هم نمیخواد بره خونه!
کارفرما خیلی از مزایا از جمله حق عائله مندی و نوبت کاری را نمیده و در پایان سال از همه تسویه حساب محضری میگیره.لطفا از کرامت انسانی کارگران دفاع کنید