۰

حمایت مشروط روسیه از تمدید توافق نفتی

وزیر انرژی روسیه اظهار کرد: اگر اشباع عرضه نفت ادامه پیدا کند، مسکو تمدید توافق کاهش تولید با اوپک و سایر تولید کنندگان را مورد ملاحظه قرار خواهد داد.
الکساندر نواک - عصر نفت
الکساندر نواک - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، الکساندر نواک،  وزیر انرژی روسیه گفت: اگر مشاهده کنیم که بازار همچنان نامتوازن مانده است، تمدید توافق برای کاهش تولید نفت را بررسی خواهیم کرد و اگر لازم باشد درباره تمدید مدت توافق، تصمیم خواهیم گرفت.

خبرگزاری تاس به تازگی به نقل از وزیر انرژی روسیه گزارش کرده بود روسیه و عربستان درباره تمدید توافق کاهش تولید نفت میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک مذاکره کرده‌اند، اما هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

روسیه و عربستان سعودی که بزرگ‌ترین تولید کنندگان نفت جهان هستند، یک توافق کاهش تولید جهانی میان اوپک و شماری از کشورهای خارج از این سازمان را هدایت می‌کنند. توافق کنونی در مارس سال ۲۰۱۸ به پایان می‌رسد.

براساس گزارش رویترز، اوپک به همراه روسیه و سایر تولیدکنندگان برای پایان دادن به اشباع عرضه نفت در بازار جهانی، تولیدشان را به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز تا مارس سال ۲۰۱۸ کاهش می‌دهند.

وزیر انرژی روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: انتظار دارد قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۱۸ بین ۴۵ تا ۵۵ دلار باشد.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 18893
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *