۰
۷

زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

وزیر نفت در حالی خود را فردی سفارش ناپذیر می داند که موافقت وزیر نفت با استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این روزها نقل محافل مجازی است.
بیژن زنگنه - عصر نفت
بیژن زنگنه - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، بیژن زنگنه، وزیر نفت طی تماس تلفنی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سه سیما، در پاسخ به پرسش مجری که پرسید:« با توجه به اینکه مطرح می کنید فرد سفارش پذیری نیستید، چندی پیش نامه ای در فضای مجازی منتشر شده دال بر اینکه با به کارگیری دختر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت کرده اید»، گفت: دختر این نماینده مجلس دارای مدرک دکتری (Ph.D) است. این در حالی است که ضوابط استخدامی برای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با دکتری متفاوت است. افراد دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باید از طریق آزمون جذب شوند، در حالیکه این شرایط برای مدرک دکتری وجود ندارد.

وی ادامه داد: مدتی قبل هم شنیدم که استخدام نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی را مطرح کردند. نخست باید گفت این نمایندگان مامور به خدمت بودند. اما طرح این یک موضوع در راستای اهداف سیاسی بود که ما هم بحثی نداشتیم. 

این مقام مسوول در پاسخ به مجری که پرسید اگر فرد معرفی شده به شما، دختر یکی از نمایندگان مجلس نباشد هم با استخدام وی موافقت می کنید، تصریح کرد: اگر صلاحیت داشته باشد بله. نامه ها و درخواست هایی به نحوی به دست من می رسد و من پاسخ هایی به آن می دهم که پاسخ من به نامه آنها در فضای مجازی پخش نمی شود. 

وزیر نفت همچنین در پاسخ به اینکه به عقیده شما این جواب ها که مطرح کردید، قانع کننده است، گفت: از نظر من قانع کننده است اما باید دید برای افرادی که این پاسخ ها را می شوند نیز قانع کننده است یا خیر.

زنگنه در پایان خطاب به مجری برنامه گفت: باید تفاوت استخدام مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را با دکتری بدانید؛ که مجری نیز پاسخ داد که به طورطبیعی همینطور است و باید تفاوت یک فرد عادی دارای مدرک دکتری با دختر یک نماینده مجلس که دارای این مدرک است نیز دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی است که دانشجویان دانشکده نفت، طی تجمعات زنجیره ای خواهان احقاق حق خود و به کارگیری در این صنعت هستند. اما وزیر نفت در واکنش به این درخواست، با اشاره به اینکه وزارت نفت مکلف به استخدام همگی این دانشجویان نیست گفته بود که تنها رتبه های الف این دانشکده را پس از گذران آزمون استخدام می کند. در چنین شرایطی که بسیاری از جوانان کشور با امید به آینده ای بهتر وارد دانشکده نفت می شوند، استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از یک نماینده دیگر خبرساز شد که البته با توجیه وزیر نفت همراه بود. توجیهی که قضاوت آن بر عهده مردم است. 


منبع : مهر
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب: 19261
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دروغگوئی در این کشور مالیات ندارد و متاسفانه یک امتیاز تلقی می شود!! نمونه اش همین صحبتهای زنگنه. ای کاش مجری از درون نفت مطلع بود و سوال می کرد آقای زنگنه شما دستور توقف تعدیل مدرک دکترای (متخصصین فعلی نفت) را داده ای و دهها دکترای در وزارت نفت حداقل 8 ماه است کارشان متوقف شده و حقشان را ضایع کرده ای آنوقت برای (استخدام) یک نفر دکتری ضوابط را دور میزنی و می گوئی اینکار عادی است!! دروغ از این واضح تر؟؟ اگر کشور مخالف دروغگوئی مسئولین است بخاطر همین یک دروغ واضح و علنی باید زنگنه با لگد بیرون انداخته شود تا مردم باور کنند سیستم مخالف دروغگوئی است
Iran, Islamic Republic of
این ایام نیز بگذرد آقای زنگنه تا کی می خواهی دیکتاتوری دستور بدهی و با زور کار خود را پیش ببری تا کی
Iran, Islamic Republic of
واقعیت این است که لزوم داشتن پارتی برای تصدی سمت در دوران مهندس زنگنه نهادینه شده . شما در هر شرکتی ورود کنید می بینید سمتهای طلایی توسط افرادی اشغال شده که پارتی دارند . هر چند این قبا برایشان گشاد باشد . هر کس در شرکت خود تعدادی از این آدمها را سراغ دارد
Iran, Islamic Republic of
زین پس به جای واژه غریب ، نامأنوس و بیگانه "پارتی" بگوییم "صلاحیت"
نفتی
Iran, Islamic Republic of
دوستان، همکاران و هم وطنان عزیر: بگذارید هر چه می خواهند دروغ ببافند و به خیال خویشف خود را موجه جلوهخ نمایند، روزگار با کسی تعارف ندارد زنگنه و امثال زنگنه منتظر روزهای سختی باشند...
Iran, Islamic Republic of
کجا استخدام شده و آیا شرط معدل را احراز کرده بهتر بود اطلاعات بهتری می دادید تا بتوان قضاوت کرد نه اینکه بدون دادن اطلاعات دقیق حاشیه بسازید . یادمان باشد ما ایرانیها زیاد قضاوت و کمتر فکر می کنیم چون قضاوت از فکر کردن ساده تر است
محمود
Iran, Islamic Republic of
ما براي استخدام پيماني در يك دستگاه دولتي چند مرحله گزينش را سپري كرديم و در مورد آبا و اجدادمان تحقيق شد. آيا وزارت اطلاعات در مورد حلقه ياران اطراف وزير كه بدون سابقه و گزينش به اسناد فوق محرمانه دسترسي دارند و خون جوانان فارغ التحصيل را در شيشه كرده اند هيچ اطلاعي در دست ندارد؟