۰

چرا استدلال ميزنفت درست بود؟

چرا استدلال ميزنفت درست بود؟
ميزنفت/ در روزهایی که بحث مدیریت آیدین ختلان در شرکت ملی صنایع پتروشیمی داغ شده بود٬ ميزنفت در سلسله گزارش‌ها و یادداشت‌های وارده استدلال کرد که چنین انتصابی بر خلاف اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و قانون است. استدلال‌های حقوقی به کار برده شده در گزارش‌ها با واکنش‌های احساسی و خامی مواجه شد که قصد داشت اینگونه القا کند که چون اساسنامه NPC متعلق به دوران پیش از انقلاب است پس باطل است!
 
حالا که وزیر نفت برای نوروز زاده حکم عضویت در هیئت مدیره این شرکت را صادر کرده است٬ غلط بودن استدلال سطحی منتقدان ميزنفت بیش از پیش مشخص شد. به حکم نوروز زاده دقت کنید: « با عنایت به صلاحیت حرفه ای و سابقه خدمات برجسته جنابعالی، به استناد مواد ۱۷ و ۱۸ اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و ماده ۵ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی و حسب اختیار تفویضی به اینجانب در جلسه تاریخ یکم شهریور ماه ۱۳۹۶ مجمع عمومی محترم این شرکت، به موجب این حکم برای مدت سه سال به سمت عضو اصلی هیئت مدیره شرکت یاد شده منصوب می شوید.»
 
استناد وزیر نفت به بندهای اساسنامه شرکت ملی صننایع پتروشیمی به وضوح نشان می‌دهد که اساسنامه این شرکت همچنان معتبر است و دیگر نیازی به توضیح بیشتر ندارد.
 
يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب: 19409
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *