۰

آماری از تولیدات پارس جنوبی از آغاز فعالیت

سرپرست دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: پالایشگاه‌‌های گاز پارس جنوبی از ابتدای راه‌اندازی تاکنون حدود ۸۹۱ میلیارد و ۲۵۲ میلیون گاز تولید کرده‌اند.
پارس جنوبی - عصر نفت
پارس جنوبی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، علی احمدی سرپرست دیسپچینگ مجتمع پارس جنوبی با اشاره به آخرین حجم تولید گاز از ابتدای فعالیت مجتمع گاز پارس جنوبی تا کنون به خبرنگار فارس گفت: خوراک تحویلی این پالایشگاه‌ها حدود یک هزار و 100 میلیارد متر مکعب بوده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 19 سال از تأسیس و آغاز پروژه این مجتمع عظیم می‌گذرد، گفت: فازهای پارس جنوبی تاکنون موفق به تولید نزدیک به یک میلیارد و 508 میلیون بشکه میعانات گازی نیز شده‌اند.

به گفته وی؛ میعانات گازی یکی از با ارزش‌ترین محصولات تولید شده از گاز طبیعی است که ارزشی بیش از نفت دارد.

احمدی با بیان اینکه اولین فاز پارس جنوبی در سال 1381 راه‌اندازی شده است، گفت: این مجتمع تا به حال 12 میلیون و 679 هزار تن اتان نیز تولید کرده است.

وی میزان تولید بوتان مجتمع را نیز 6 میلیون و 507 هزار تن عنوان کرد و گفت: 10 میلیون و 217 هزار تن پروپان نیز در این مدت در پارس جنوبی تولید شده است.

به گفته وی؛ گوگرد جامد تولیدی مجتمع نیز در این سال‌ها 4 میلیون و 308 هزار تن بوده و 20 میلیارد و 800 میلیون متر مکعب گاز نیز توسط پتروشیمی پارس برداشت شده است.منبع : فارس
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب: 19425
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *