۰

توتال به آسانی از پروژه پارس جنوبی دست نمی‌کشد

مدیر شرکت توتال فرانسه در مورد فعالیت این شرکت در ایران گفت:«ما منتظریم تا ببینیم کنگره آمریکا چه تصمیمی می گیرد... اگر ما نتوانیم به صورت قانونی کار را دنبال کنیم، فعالیتمان را متوقف خواهیم کرد، اما به این آسانی تسلیم نخواهیم شد.»
پاتریک پویان - عصر نفت
پاتریک پویان - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، توتال به این آسانی در مورد قرارداد خود با ایران برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی کوتاه نخواهد آمد.

پاتریک پویان، مدیر شرکت توتال گفت، با وجود اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده که تحریم های بیشتری علیه ایران به اجرا خواهد گذاشت و از برجام که تجارت با ایران را آسان تر کرده خارج خواهد شد، این شرکت فرانسوی قصد دارد قبل از تصمیم گیری در مورد پروژه توسعه میدان پارس جنوبی مشاوره های حقوقی انجام دهد.

پویان در سخنانی که در اندیشکده انگلیسی چتهم هاوس ایراد شده اظهار داشت: «ما منتظریم تا ببینیم کنگره آمریکا چه تصمیمی می گیرد و چهارچوب جدید تحریم ها چه خواهد بود... اگر ما نتوانیم به صورت قانونی کار را دنبال کنیم، فعالیتمان را متوقف خواهیم کرد، اما به این آسانی تسلیم نخواهیم شد.»

توتال در ماه جولای قراردادی برای توسعه فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی با ایران به امضا رساند و متعهد شد که یک میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری نماید. ترامپ ماه گذشته موضع سختگیرانه خود در قبال ایران را آشکار ساخت و از تایید پایبندی ایران به برجام خودداری کرد. اکنون کنگره کمتر از دو ماه فرصت دارد تا در مورد وضع تحریم های جدید علیه ایران تصمیم گیری کند.

مدیر شرکت توتال افزود، شرکت های بزرگی نظیر توتال به برخی از تحریم های آمریکا در مورد ایران که شامل ممنوعیت استفاده از دلار آمریکا در معاملات تجاری است احترام می گذارند. توتال توانسته با استفاده از سرمایه خود به جای تامین مالی پروژه از منابع دیگر این ممنوعیت را دور بزند.

پویان گفت، توتال ریسک های بازگشت به ایران را بررسی کرده و معتقد است از اینکه اولین شرکتی بوده که بعد از لغو تحریم ها به این کشور بر می گردد منتفع خواهد شد.

«این یک تصمیم برد-برد بود... وقتی شما اولین شرکت هستید، شانس نوآوری و انعقاد بهترین قرارداد را دارید.»منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 19469
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *