۰
۱

فرصت 10 روزه به شرکت ملی نفت

در جلسه ای مشترک با حضور مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران، معاون وزیر نفت و نمایندگان مجلس مقرر شد تا شرکت ملی نفت ایران در فرصتی ۱۰ روزه دلایل بروز آتش سوزی چاه ۱۴۷ میدان نفتی رگ سفید را اعلام کند.
فرصت 10 روزه به شرکت ملی نفت
به گزارش ميزنفت به نقل از تسنیم، بعداز ظهر روز هفتم آبان ماه (ساعت 13) چاه شماره 147 میدان نفتی رگ سفید هنگام عملیات حفاری به‌دلیل فوران گاز، منفجر شد که این انفجار موجب آتش‌سوزی در دکل حفاری 95 فتح شرکت ملی حفاری شد.

در طی 16 روز گذشته وزیر نفت و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از محل حادثه بازدید کرده اند و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ستادی با عنوان ستاد مهار فوران چاه شماره 147 تشکیل داده که تمامی عملیات به صورت متمرکز زیر نظر این ستاد فرماندهی شود.

عصر روز گذشته در جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با حضور علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و چند از مدیران ارشد این شرکت، پرونده وضعیت این حادثه از دلایل تا اقدام انجام گرفته برای مهار آتش بررسی شد.

در نهایت با توجه به کمبود اطلاعات از دلایل وقوع این حادثه و نیاز به بررسی های تکمیلی، مقرر شد تا شرکت ملی نفت ایران در فرصتی 10 روزه دلایل بروز اتش سوزی چاه 147 میدان نفتی رگ سفید را اعلام کند.

حسین امیری خامکانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: با توجه به حادثه‌ای که در چاه شماره 147 میدان نفتی رگ سفید رخ داد اعضای کمیسیون انرژی در محل حادثه حاضر شدند و ابعاد حادثه را از نزدیک بررسی کردند، به این منظور سه تیم در سه مقطع در موقعیت چاه مشتعل حضور یافتند و گزارش‌هایی درباره علت حادثه، نحوه اطفای حریق و برنامه‌ریزی برای مهار آتش تهیه کردند که این گزارش در اختیار کمیسیون قرار گرفت.

وی افزود: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران عصر دیروز در کمیسیون انرژی حضور یافت و گزارشی پیرامون چگونگی رخداد این حادثه، برنامه‌ریزی زمان بندی برای اطفای حریق و کاهش خسارت‌ها به اعضای کمیسیون ارائه داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مهمترین پرسش‌های نمایندگان دلایل فنی و مدیریتی در وقوع این حادثه بود و مسئولان شرکت ملی نفت اعلام کردند که تا 10 روز آینده برخی عوامل و دلایل بروز حادثه در چاه شماره 147 میدان نفتی رگ سفید را اعلام خواهند کرد.

به گفته این نماینده مجلس، کمیسیون انرژی پس از اعلام دلایل وقوع حادثه از سوی شرکت ملی نفت ایران، گزارشی جامع در خصوص این حادثه به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرده و این گزارش در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 19551
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
زنگنه باید برود