۰

پایان نشست مجمع کشورهای صادرکننده گاز در بولیوی

اعضای مجمع کشورهای صادر کننده گاز در پایان نشست خود در بولیوی ضمن انتقاد از تلاش ها برای دستکاری در قیمت گاز خواستار اتحاد بیشتر برای مقابله با این فشارها شدند.
اوپک گازی - عصر نفت
اوپک گازی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، اعضای مجمع کشورهای صادر کننده گاز در پایان نشست خود در بولیوی ضمن انتقاد از تلاش ها برای دستکاری در قیمت گاز خواستار اتحاد بیشتر برای مقابله با این فشارها شدند.

در چهارمین نشست سران کشورهای عضو جی ای سی اف که روز جمعه در بولیوی برگزار شد تنها 3 رئیس جمهور (بولیوی، ونزوئلا و گینه استوایی) حضور داشتندو بیشتر کشورها در سطح وزرای انرژی شرکت کرده بودند.

در این نشست که در شهر سانتا کروز بولیوی برگزار شد، اوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی ضمن رد تلاش ها برای دستکاری قیمت ها گفت که دستکاری قیمت گاز به ضرر کشورش و دیگر کشورهای وابسته به صادرات گاز است. وی افزود، ما باید بتوانیم برای مقابله با آنهایی که می خواهنداز طریق دستکاری در قیمت ها اقتصاد کشورهای ما را بی ثبات کنند همکاری کنیم.

رئیس جمهوری ونزوئلا هم در این نشست گفت، دیالوگ و همگرایی در نشست هایی نظیر نشست جی ای سی اف و یا نشست اوپک تنها را برای دفاع از منابع طبیعی کشورهای تولید کننده است.

مجمع کشورهای صادر کننده گاز (جی ای سی اف) 40 درصد از عرضه گاز طبیعی و 60 درصد از صادرات ال ان جی جهان را در اختیار دارد.

در حال حاضر، قیمت گاز معمولا بسته به نوسانات قیمت نفت بالا و پایین می شود.

اما کارشناسان و مدیران شرکت های انرژی حاضر در نشست سانتا کروز گفتند، قیمت گاز طبیعی دیگر به صورت دقیق از شاخص قیمت نفت تبعیت نمی کند و رقابت های منطقه ای تاثیر قابل توجهی بر نوسان قیمت گاز دارد. از این جهت، قیمت گاز در آمریکای جنوبی یا آمریکای شمالی با آسیا متفاوت است.منبع : تسنیم
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 19627
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *