۰

تمدید توافق کاهش تولید نفت به نفع ایران است

تحلیلگر موسسه او سی پی پالیسی سنتر گفت: سقف تولید فعلی اوپک بهترین گزینه برای ایران در سال جاری و سال ۲۰۱۸ است.
اوپک - عصر نفت
اوپک - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، فرانسیس پرین، تحلیلگر موسسه او سی پی پالیسی سنتر گفت: سقف تولید فعلی اوپک بهترین گزینه برای ایران در سال جاری و سال 2018 است.

وی معتقد است، در حال حاضر سقف اوپک ایران را از تولید نفت با حداکثر ظرفیت (3.8 میلیون بشکه در روز) منع نمی کند و موجب تقویت قیمت ها نیز شده است.

این کارشناس مسائل نفتی گفت: «ایران اجازه یافته تا روزانه 3.8 میلیون بشکه در روز نفت تولید کند، که معادل ظرفیت فعلی تولید نفت این کشور است. همچنین باید یادآوری کرد که سقف تولید اوپک و سهمیه تولید کشورها تنها نفت خام را شامل می شود و میعانات گازی مشمول هیچ محدودیتی نیست و ایران نیز یکی از تولید کنندگان مهم میعانات گازی به شمار می رود. بنابراین کاهش تولید و تمدید توافق اوپک به سود منافع ملی ایران است.»

وی خاطر نشان کرد که در میان مدت، ایران طبیعتا تولید و صادرات نفت خود را افزایش خواهد داد، اما فعلا این کشور از تمدید توافق کاهش تولید میان اوپک و متحدانش حمایت می کند.

اوپک قرار است روز 30 نوامبر در وین تشکیل جلسه دهد و به همراه تولیدکنندگان غیر اوپکی از جمله روسیه در مورد تمدید توافق کاهش تولید بعد از مارس 2018 تصمیم گیری نماید.منبع : تسنیم
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 19639
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *