۰

حمایت پاکستان از خط لوله صلح

با وجود اینکه پاکستان به علت تحریم‌های آمریکا علیه ایران نتوانسته بخش پاکستانی خط لوله انتقال گاز را احداث کند، یک مقام آمریکایی مدعی شد، واشنگتن از خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان حمایت می‌کند.
خط لوله صلح - عصر نفت
خط لوله صلح - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، جفری بیسون، مدیر مامور آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا گفت: دولت آمریکا از سرمایه‌گذاری زیرساختی توسط روسیه برای احداث یک خط لوله انتقال گاز از ایران که اقتصاد پاکستان را تقویت می‌کند و سطح زندگی مردم این کشور را بهبود می‌بخشد، حمایت می‌کند.

وی در میان خبرنگاران گفت: «ما می‌توانیم به این پروژه نگاهی بیندازیم. هرگونه سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها از سوی روسیه، چین، بانک جهانی یا بانک توسعه آسیایی و هر سرمایه‌گذاری که به مردم و اقتصاد پاکستان سود برساند، ما از آن حمایت می‌کنیم.»

«ما هیچ دیدگاه خاصی در مورد اینکه این پول از کجا می‌آید، نداریم؛ ما از دولت پاکستان برای بهبود سطح زندگی مردم حمایت می‌کنیم.»

وی با توضیح اینکه پاکستان، کشوری دارای حاکمیت است، تاکید کرد که از خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان که یک سرمایه‌گذاری حیاتی برای مردم و اقتصاد پاکستان است، حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، این اظهارات در حالی عنوان می‌شود که خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان قرار بود در سال 2014 اجرا شود و این بخش مربوط به این خط لوله در خاک خود را احداث کرده است، اما پاکستان همواره از تحریم‌های آمریکا به عنوان مانع اجرای این خط لوله نام می‌برد و هنوز بخش مربوط به خود در خاک پاکستان را احداث نکرده است.منبع : فارس
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۴
کد مطلب: 19823
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *