۰

مذاکرات روس‌نفت برای صادرات نفت به کوبا

مدیرعامل غول نفتی روس‌نفت روسیه هفته جاری با رییس جمهور کوبا دیدار کرد که نشان می‌دهد دو کشور سرگرم کار روی یک قرارداد انرژی هستند.
روسنفت - میز نفت
روسنفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، روس‌نفت اوایل امسال صادرات نفت خام به کوبا را آغاز کرد زیرا ونزوئلا که بزرگترین صادرکننده نفت به کوبا بود، با کاهش تولید مواجه شده است.

ایگور سچین، مدیرعامل روس‌نفت در اکتبر اظهار کرده بود برنامه‌هایی برای افزایش صادرات نفت به کوبا وجود دارد.

پس از دیدار میان سچین و آلفردو لوپز، وزیر انرژی کوبا، روشن شد که روس‌نفت قصد دارد در پالایش در کوبا سرمایه‌گذاری کند.

بعلاوه این شرکت قصد دارد در مدرنیزه کردن پالایشگاه "سین فوئگوس" که جوینت ونچر میان شرکت‌های کوپت و PDVSA بود، مشارکت کند.

شرکت PDVSA در این پالایشگاه ۴۹ درصد سهم داشت و به گفته یک مقام دولتی سابق کوبا، این کشور سهم PDVSA را برای بدهی‌های مربوط به کرایه نفتکش و خدمات حرفه‌ای گرفته است.

این پالایشگاه ۶۵ هزار بشکه در روز ظرفیت روزانه دارد اما در اوت تنها ۲۴ هزار بشکه در روز نفت فراوری کرد. مشکلات صنعت نفت ونزوئلا به تغییر در گریدهای ارسالی به پالایشگاه "سین فوئگوس" منجر شده و این پالایشگاه گریدهای سنگین‌تری را دریافت می‌کند که فراوری آنها دشوارتر است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کوبا برای ۷۰ درصد از نیازهای انرژی داخلی خود به واردات نفت ونزوئلا وابسته بوده اما تولید نفت ونزوئلا رو به کاهش بوده و در نتیجه کوبا به تامین‌کنندگان دیگر متوسل شده است و برنامه‌هایی برای توسعه منابع نفت و گاز خود دارد.

منبع : ایسنا
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 19873
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *