۰

اندونزی در آروزی قرارداد میدان نفتی منصوری

یک مقام ارشد شرکت پرتامینای اندونزی گفت، این شرکت انتظار دارد بتواند در آوریل سال آینده به صورت نهایی یک مجوز فعالیت در میدان منصوری ایران را به دست بیاورد.
میدان نفتی منصوری - میز نفت
میدان نفتی منصوری - میز نفت
به گزارش میز نفت ، سیامسو آلام، مدیر بخش بالادستی شرکت پرتامینای اندونزی گفت، این شرکت دولتی قصد دارد در سال 2018 میلادی 3.324 میلیارد دلار در بخش بالادستی سرمایه گذاری نماید که 21.16 درصد نسبت به سال 2017 رشد خواهد داشت.

وی افزود، پرتامینا سال آینده در چهارچوب برنامه کسب مالکیت میادین جدید روی ایران تمرکز خواهد کرد، ضمن اینکه به ارزیابی بلوک های دارای پتانسیل در چند کشور دیگر نیز ادامه خواهد داد.

این مقام ارشد شرکت پرتامینا گفت، شرکت پرتامینا انتظار دارد بتواند در آوریل سال آینده به صورت نهایی یک مجوز فعالیت در میدان منصوری ایران را به دست بیاورد. انتظار می رود روزانه حدود 250 تا 300 هزار بشکه نفت از این بلوک استخراج شود. این قرارداد مبتنی بر مدل قراردادهای خدماتی خواهد بود.

به گفته آلام، پرتامینا سهمی 30 درصدی را در این میدان خواهد داشت و 20 درصد نیز متعلق به یک شریک ایرانی خواهد بود. بقیه سهام این پروژه به دیگر شرکای احتمالی اختصاص خواهد داشت.

شرکت پرتامینا به صورت رسمی پیشنهادی برای توسعه دو میدان نفتی ایران به نام های آب تیمور و منصوری ارائه کرده است. بر اساس برآوردها این میادین دارای ذخایری به حجم بیش از 5 میلیارد بشکه نفت هستند.منبع : تسنیم
جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: 19937
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *