۰

روند رشد ذخایر نفت استراتژیک چین آهسته شد

در پی افزایش قیمت‌های نفت در سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۱۷، روند رشد ذخایر نفت دولتی چین آهسته شد.
ذخایر نفت - میز نفت
ذخایر نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، چین پیش از آن از قیمت‌های پایین نفت سود برده و ذخایر نفت استراتژیک خود را در فاصله ژوئن سال ۲۰۱۶ تا ژوئن سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۴ درصد افزایش داده بود.

طبق آمار، چین ۳۷.۷۳ میلیون تن نفت معادل ۲۷۵ میلیون بشکه تا اواسط سال ۲۰۱۷ در ۹ پایگاه داشت که در مقایسه با ۳۳.۲۵ میلیون تن در اواخر ژوئن سال ۲۰۱۶ افزایش نشان داد.

چین در آمار قبلی ذخایر نفت استراتژیک که در آوریل سال ۲۰۱۷ منتشر شده بود، اعلام کرده بود در نیمه اول سال ۲۰۱۶ به میزان ۹.۳۴ میلیون بشکه نفت خام به ذخایر دولتی افزوده شده است که معادل نرخ انباشت ۵۲ هزار بشکه در روز بود.

طبق برآورد رویترز، نرخ انباشت در فاصله ژوئن ۲۰۱۶ تا ژوئن ۲۰۱۷ به ۸۹ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسید که بالاتر از میانگین نیمه اول سال ۲۰۱۶ بود اما بسیار پایینتر از نرخ ۲۴۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۱۵ بوده است.

اما لی، تحلیلگر ارشد بخش تحقیقات نفت تامسون رویترز درباره آمار ذخایر نفت چین گفت: روند ذخیره سازی نفت این کشور در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ که دولت از قیمت‌های پایین برای پر کردن مخازن جدید بهره برد، شتاب گرفت اما نرخ ذخیره سازی بدنبال بهبود قیمت‌های نفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ از شتاب افتاد.منبع : ایسنا
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب: 19952
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *