۰

آمار صادرات نفت ایران در سال 2017

براساس اعلام سایت اطلاع رسانی وزارت نفت ، ایران در سال 2017 میلادی روزانه 2 میلیون 130 زار بشکه نفت خام صادر کرد.
آمار صادرات نفت ایران در سال 2017
به گزارش میزنفت٬  سایت اطلاع رسانی وزارت نفت رسما اعلام کرد ایران در سال ۲۰۱۷ موفق شد ۷۷۷ میلیون بشکه نفت را به مقاصد کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کند.

براین اساس ایران در سال ۲۰۱۷ روزانه حدود ۲ میلیون  و ۱۳۰ هزار بشکه نفت صادر کرده که ۶۲ درصد از این میزان به مقصد کشورهای آسیایی و ۳۸ درصد به مقصد اروپا صادر شده است.

ایران همچنین در سال ۲۰۱۷، موفق شد ۱۸۰ میلیون بشکه میعانات گازی یعنی روزانه ۴۹۰ هزار بشکه در روز صادر کند که مجموع صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در سال گذشته میلادی حدود 2 میلیون 600 هزار بشکه در روز بوده است.

این گزارش حاکی است آمار صادرات روزانه نفت خام ایران در حالی 2 میلیون 130 هزار بشکه اعلام شده است که در یک سال گذشته همواره مسئولان ارشد صنعت نفت میزان صادرات نفت خام بدون میعانات گازی را 2.5 میلیون بشکه در روز اعلام کرده اند اما اخیرا زنگنه وزیر نفت آمار صادرات نفت خام به همراه میعانات گازی را کمی بیشتر از 2.5 میلیون بشکه اعلام کرده است.

حجم صادرات نفت خام ایران در حالی طی یک سال گذشته کاهش یافته است که عمده علت آن کاهش خرید مقاصدآسیایی به خصوص هند از نفت ایران بود به طوریکه براساس اعلام رسانه های بین المللی ایران سومین صادرکننده نفت به این کشور است، از طرف دیگر آمریکا با افزایش صادرات نفت خام خود به آسیا توانسته است حجم  قابل توجهی از نفت بازارهای ایران از جمله، کره، ژاپن و حتی چین را تصاحب کند.

ظاهرا کاهش صادرات نفت خام ایران به بازارهای آسیایی موجب نشده است تا نفت ایران به سمت اروپا برود و ظاهرا صادرات نفت خام ایران به اروپا نیز کاهش پیدا کرده است.
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب: 19953
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *