۰

ایران٬ بی برنامه در توسعه میدان مشترک هنگام

مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس گفت: علی رغم اینکه میدان نفتی هنگام یک حوزه مشترک است و عمان دارد در طرف مقابل از این مخزن مشترک برداشت می کند، هیچ برنامه مشخصی برای توسعه در سمت ایران وجود ندارد.
یک جکت سکوی دریایی – میز نفت
یک جکت سکوی دریایی – میز نفت
به گزارش میز نفت٬ بابک عباسپور مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: برای بعضی پروژه ها نمی توان برنامه زمان بندی تعریف کرد و پروژه توسعه میدان مشترک نفتی هنگام نیز یکی از همین پروژه هاست.

عباسپور با بیان اینکه "فقط کارهای سازه ای در این پروژه انجام شده"، گفت: سازه‌ی یک بخش خیلی کوچکی از مخازن و تجهیزات تأمین شده؛ اما پروژه در مجموع بلاتکلیف است.

وی افزود: علی رغم اینکه میدان نفتی هنگام یک حوزه مشترک است و عمان دارد در طرف مقابل از این مخزن مشترک برداشت می کند، هیچ برنامه مشخصی برای توسعه در سمت ایران وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مبین سازه گستر خلیج فارس در تشریح دلایل بلاتکلیفی پروژه توسعه میدان مشترک هنگام گفت: منابع مالی آن تأمین نیست و کارفرما توان تأمین مالی را ندارد.

وی در پاسخ به اینکه "یعنی وزارت نفت به شما گفته فعلا این پروژه دست شما باشد تا تعیین تکلیف شود؟"، گفت: ما چیزی نمی گوییم، ما فقط پیمانکاریم و کارمان را (بر اساس اعلام کارفرما) انجام می دهیم.

 میدان نفتی هنگام، میدانی مشترک بین ایران و عمان است. این میدان در تنگه هرمز در بخش شرقی خلیج فارس و 45 کیلومتری جزیره قشم واقع شده که حدود 80 درصد در آب‌های ایران و 20 درصد دیگر آن در آب‌های کشور عمان قرار گرفته است. نفت میدان نفتی هنگام یکی از مرغوب‌ترین نفت های خام‌ ایران محسوب می‌شود.
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 19992
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *