۰

رفع اتهام از بنزین با گازوئیل

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از اجباری نبودن استاندارد گازوئیل و همچنین تردد خودروهای سنگین فرسوده به عنوان ۲ عامل اصلی آلایندگی کلانشهرهای کشور یاد کرد.
نیره پیروزبخت - میز نفت
نیره پیروزبخت - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از ایرنا ، «نیره پیروزبخت» امروز (شنبه)  افزود: استاندارد بنزین ایران مطابق با استانداردهای روز اروپا یا همان بنزین یورو 4 است که در اتحادیه اروپا تولید و مصرف می شود. به گفته این مقام مسئول، اکنون بنزین با استاندارد یورو 4 در کلانشهرهای کشور مصرف می شود، اما در سایر شهرها هنوز این طرح پیاده سازی نشده است.

وی در ادامه با اشاره به آسیب های مختلفی که بویژه کلانشهرها با آن مواجه اند، یادآوری کرد: بلندمرتبه سازی ها با جلوگیری از تنفس شهرها و عبور شبانه کامیون ها و بویژه کامیون های فرسوده در شب ها با آلایندگی بسیار زیاد، از جمله عوامل اصلی آلودگی شهرهاست.

پیروزبخت همچنین با اشاره به اجباری نبودن استاندارد گازوئیل، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک و بر پایه قانون هوای پاک، سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست با این موضوع برخورد خواهند کرد.

وی اظهار داشت: امروز وزارت نفت نیز معتقد به فاصله داشتن استاندارد گازوئیل تولیدی ایران با استاندارد روز اروپاست و شاهدیم استفاده از همین گازوئیل در خودروهای سنگین فرسوده آلایندگی های چندین برابری را در شهرهای بزرگ رقم زده است.
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 19995
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *