۰

ایران در تولید این محصول یکه تاز می‌شود

جدیدترین تحلیل های موسسه گلوبال دیتا انرژی در مورد افزایش ظرفیت تولید متانول کشورهای جهان نشان می دهد که ایران در سال های آتی بالاترین افزایش ظرفیت تولید متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد.
ایران در تولید این محصول یکه تاز می‌شود
به گزارش میز نفت به نقل از پایگاه اینترنتی هیدروکربنز تکنولوژی، جدیدترین تحلیل های موسسه گلوبال دیتا انرژی در مورد افزایش ظرفیت تولید متانول کشورهای جهان نشان می دهد که ایران در سال های آتی بالاترین افزایش ظرفیت تولید متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد و طی سال های 2018 تا 2022 سالانه 30 میلیون تن ظرفیت خود را افزایش خواهد داد. کشورهای آمریکا و چین با افزایش 12 و 10 میلیون تن در رتبه های دوم و سوم جای خواهند داشت.

در حال حاضر پیش بینی ها نشان می دهد که ایران تا سال 2022 میلادی 54 درصد از کل افزایش ظرفیت تولید متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد. ایران احداث 21 مجتمع تولید متانول را در دستور کار خود دارد. در میان این طرح ها، مجتمع متانول دیر شرکت متانول کاوه بالاترین ظرفیت (2.3 میلیون تن) را خواهد داشت. همچنین 13 طرح دیگر با ظرفیت 1.7 میلیون تن به بهره برداری خواهند رسید.

بر اساس این گزارش، تا سال 2022 آمریکا 22 درصد از رشد ظرفیت تولید متانول جهان را به خود اختصاص خواهد داد. این کشور قرار است تا آن زمان 6 مجتمع متانول جدید احداث نماید. همچنین انتظار می رود سال 2022 چین حدود 18 درصد از رشد ظرفیت تولید متانول جهان را به خود اختصاص دهد. این کشور 10 مجتمع تولید متانول جدید را احداث خواهد کرد.
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب: 20045
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *