۰
۴

جزئیات اختلاس در شرکت نفت

یک کارمند ساده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت با سوءاستفاده از امکانات شغلی 100 میلیارد تومان را طی 9 سال به جیب زد و از کشور فرار کرد.
جزئیات اختلاس در شرکت نفت
به گزارش میز نفت به نقل از فارس هفته گذشته یکی از سایت‌های نفتی خبری را با عنوان کشف فساد مالی در وزارت نفت دولت آقای روحانی منتشر کرد و نوشت فرد اختلاس کننده گرین کارت کانادا داشت و از طریق ترکیه راهی این کشور شد.

پس از انتشار این خبر کسری نوری رئیس روابط عمومی وزارت نفت اظهار کرد: مسوولان امور مالی مدیریت اکتشاف به تازگی در بررسی اسناد مالی خود با تخلف انجام شده توسط یکی از کارمندان امور مالی این مجموعه مواجه شدند که بلافاصله موضوع را به مراجع اطلاعاتی و قضایی گزارش دادند.

به گفته نوری، وزیر نفت دستور داده است تا سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی شرکت نفت و همینطور حسابرسی داخلی این شرکت ضمن انجام تحقیقات دقیق برای روشن شدن ابعاد موضوع و تعیین میزان سوء استفاده اقدام کنند. همچنین وزیر نفت دستور برکناری و آماده به خدمت‌شدن تعدادی از مسوولان ذیربط را که در انجام مسوولیت‌هایشان بی‌دقتی و اهمال کرده‌اند هم صادر کرده است.

بررسی فارس حاکی است این فرد که 30 سال در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت مشغول به کار بوده است با ورود به بخش مالی این شرکت فرعی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران، توانست سواستفاده های مالی خود را  آغاز و تا همین اواخر رقمی حدود 100 میلیارد تومان را به جیب بزند.

همچنین فعالیت این فرد تا همین اواخر نیز ادامه داشته اما به محض مطلع شدن از بررسی سوء استفاده مالی توسط یک نهاد نظارتی از کشور فرار کرده و به ترکیه گریخته است.

وی که مدارک اقامت در کشور کانادا را داشته است قصد داشت در در آخر هفته ترکیه را به مقصد کانادا ترک کند که تا لحظه انتشار خبر مشخص نیست که این کار را انجام داده و یا اینکه نهادهای امنیتی کشور موفق شده اند وی را دستگیر کرده و به کشور بازگردانند.

با این وجود جای بررسی این نکته هم وجود دارد که چه نقاط ضعف مهمی در سیستم مالی و نظارتی این شرکت وجود داشته است که یک کارمند ساده در طول این مدت طولانی و در دوره مدیریت چند مدیر بدون جلب نظر توانسته است چنین رقم قابل توجهی را اختلاس کند.
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 20048
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اشکال ساده ای که در کل کشور موجود است عدم شایسته سالاری مدیریت سفارشی و جابجایی و نه تغییر در مدیریت مدیریت افراد ترسو و سو استفاده مدیران بالادست که آنها را مجبور به سکوت در مقابل فساد پایین دستی می کند شما ارقام مشابه در مدت کوتاه تر را در شرکت پ.... و .... پتروشیمی می توانید بیابید این شرکت 23 میلیارد به فروشندگی تجهیزات 5 میلیارد به صندوق های کارکنان و چند میلیارد به پژوهشگاه پلیمر مقروض شده باوجود دریافت کل این هزینه ها از پتروشیمی و این مهم در کمتر از 4 سال اتفاق افتاده آقای .... و ....... سیاست گذاری و روسی مراکز و گروه ها و مدیر مالی و تدارکات همه می دانند که به واسطه چه کسانی در پست هستند و چه کسی را مامور تاسیس دفتر عسلویه کردند و چرا اما کسی رسیدگی می کند یعنی مدیر عامل پتروشیمی بی اطلاع است حداقل قبلی که می دانست به خاطر پسرشان در شرکت خاص چیزی نمی گفت
رضا
Iran, Islamic Republic of
مدیریت اکتشاف یک جزیره ای است که درحال گندیدن است .........خیلی نگران نباشید پس اگر بناست مست گیرند در مدیریت اکتشاف هرانکه هست باید گیرند این شرکت از اونکه فکر میکنی بدتراست ......... ولی فعلا که خبری نیست برای سالم سازی اگرشهامت داریی برو حراست بگو فلان مشکل وجود دارد فردا سربه نیست میشویی فقط رابطه رابطه رابطه
Iran, Islamic Republic of
صالح هندي و پسر عموي عزيزش خواب هستند
Mohsen
Canada
یکی به وضعیت فلات قاره رسیدگی کند . مخصوصا روابط آقای بورد با پیمانکار پالایشگاه قشم