۰

دریافت آبونمان گاز در سال 95 بدون مجوز بود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به دریافت آبونمان روی قبوض گاز گفت: دریافت آبونمان در سال 95 بدون مجوز بود که پس از بررسی، باید به مشترکان برگردانده شود.
قبض گاز - میز نفت
قبض گاز - میز نفت
به گزارش میز نفت ، جلال میرزایی درباره ادامه دریافت آبونمان گاز از مشترکان گاز شهری به خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج گفت: این موضوع توسط کاتب در زمانی که وزیر نفت در کمیسیون انرژی حضور یافتند پرسیده شد. زنگنه در جواب اعلام کرد که دریافت آبونمان در قبض های گاز با مجوز است اما آبونمان های سال 95 بدون مجوز دریافت شد و باید پس از بررسی، به مشترکان برگردانده شود. تعیین تکلیف در خصوص آبونمان قبوض گاز در سال 97 هم پس از تصویب نهایی لایحه بودجه روشن می شود. 

وی در پاسخ به این سوال که مجوز مذکور از چه نهادی گرفته شده اظهار داشت: به طور دقیق نمی دانم که مجوز از شورای اقتصاد گرفته شده یا نهاد دیگری. 

ما از ابتدای انقلاب در بحث آسیب شناسی غفلت کردیم

در ادامه نماینده مردم ایلام در مجلس درباره اینکه پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، کدام حوزه ها نیازمند اصلاح است اظهار داشت: واقعیت این است که ما غفلت کردیم. در ابتدای انقلاب شهید مطهری کتابی در مورد آسیب شناس انقلاب نوشت اما ما در این مدت آسیب شناسی نکردیم. لذا امروز در کنار دستاوردهای بزرگی که داشته ایم، مشکلات جدی هم داریم. 

میرزایی تاکید کرد: در حوزه کسب و کار تعداد زیادی از جوانان تحصیلکرده ما بیکار هستند. در بخش آب، محیط زیست و آسیب های اجتماعی که خانواده ها را تهدید می کند، ما مشکل داریم. در این راستا باید باید مسئولان به گقتگو بنشینند و صرفا به بحث نظری اکتفا نکنند. زیرا همین که مشکلات احصاء شود ولی راهکاری ارائه نگردد، موجب تضعیف نظام و مشروعیت زدایی از آن خواهد شد. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس رمزی بقای انقلاب را تداوم مشارکت مردم و تقویت باور آنها به توانایی نظام در حل مشکلات دانست و افزود: باورمندی مردم تا امروز کمک کرده است نظام و انقلاب پابرجا بماند. اما اکنون این باور از سوی دشمن هدف قرار گرفته و اگر اقدام عاجلی نشود این باورها به تدریج از بین می رود.

تجربه کشورهای منطقه نشان داد تنها راه، اصلاح در چارچوب نظام جمهوری اسلامی است

وی علت تفاوت و اهمیت ویژه راهپیمایی 22 بهمن امسال را با سالیان قبل به تحرکات دشمن مرتبط کرد و گفت: پس از ناآرامی های اخیر داخلی، ما به حضور پررنگ مردم نیاز داریم. زیرا با استفاده از ناآرامی ها، کشورهایی درصدد بودند تا انسجام ملی ما را از بین ببرند. دشمن در حال حاضر می خواهد تلقین کند که نظام جمهوری اسلامی توانایی اصلاح ندارد و در تبلیغات خود اصلاح طلبان و اصولگرایان را با هم هدف قرار داده اند. دشمن می خواهند نگاه ها به اصلاح را به سمت بیرون سوق دهد. آنها در واقع ساختار نظام را نشانه گرفته اند. اما مردم تحولات منطقه و تجویز نسخه های بیرونی را دیده اند که نتیجه ای جز آشوب و کشتار نداشت. از این رو راه برون رفتی از این طریق نیست. بنابراین باید بپذیریم که در چارچوب نظام باید با همدلی مسئولان و طبق منافع ملی ضعفها برطرف شود. 


منبع : موج
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب: 20407
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *