۰

پیشی گرفتن آمریکا از روسیه در تولید نفت

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، آمریکا در دیرترین زمان، تا ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل خواهد شد.
آمریکا و روسیه - میز نفت
آمریکا و روسیه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که صنعت شیل آمریکا همچنان در حال افزایش سهم خود از بازار جهانی نفت است، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، آمریکا در دیرترین زمان، تا 2019 با پیشی گرفتن از روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل خواهد شد.

فیث بیرول، مدیر آژانس بین المللی انرژی در توکیو گفت، آمریکا اگر امسال هم نتواند از روسیه پیشی بگیرد، «در سال آینده قطعا» بزرگترین تولید کننده نفت جهان خواهد شد.

تولید نفت آمریکا اواخر سال گذشته میلادی برای اولین بار از دهه 1970 تاکنون به بالای 10 میلیون بشکه در روز رسید و از میزان تولید عربستان فراتر رفت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که میزان تولید نفت این کشور تا اواخر سال 2018 از 11 میلیون بشکه در روز فراتر خواهد رفت.

اگر این پیش بینی محقق شود، میزان تولید نفت آمریکا از روسیه که هم اکنون اندکی کمتر از 11 میلیون بشکه تولید می کند فراتر خواهد رفت.

بیرول افزود، وی انتظار ندارد که تا قبل از سال 2020 تولید نفت آمریکا به سقف خود برسد و اینکه وی تصور نمی کند تولید نفت آمریکا در طی 4 تا 5 سال آینده کاهش پیدا کند.

آمریکا همچنین به سرعت در حال افزایش صادرات نفت خود از جمله به بازار آسیاست و از این طریق سهم اوپک و روسیه از بازار آسیا را کاهش می دهد.

در همین حال، مابه التفاوت واردات نفت آمریکا نسبت به صادرات نفت این کشور در هفته گذشته 1.6 میلیون بشکه کاهش یافت و به 4.98 میلیون بشکه در روز (واردات) رسید که پایین ترین رقم از زمان ثبت داده های انرژی آمریکا در سال 2001 رسید. کاهش وابستگی آمریکا به واردات نفت نیز ضربه دیگری به اوپک محسوب می شود که از تامین کنندگان اصلی نفت آمریکاست.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب: 20566
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *