۰

نشست اوپک و شیلی‌ها بدون نتیجه پایان یافت

مقامات اوپک و تولید کنندگان نفت شیل آمریکا برای دومین سال متوالی در حاشیه کنفرانس انرژی سراویک با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.
اوپک - میز نفت
اوپک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، مقامات اوپک و تولید کنندگان نفت شیل آمریکا برای دومین سال متوالی در حاشیه کنفرانس انرژی سراویک با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

این نشست در حالی برگزار شد که تولید نفت شیل آمریکا شتاب گرفته و تلاش های اوپک و متحدانش برای برقراری توازن مجدد در بازار را مختل کرده است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک پس از این شام کاری که در رستوران گرو در مرکز شهر هیوستون آمریکا برگزار شد اظهار داشت: «ما از یک چرخه دشوار بیرون آمده ایم و کنفرانس سراویک این فرصت را به ما می دهد تا ملاحظات و تجربه هایمان را مقایسه کنیم.»

بارکیندو سال گذشته برای اولین بار با چندین تن از مدیران شرکت های نفت شیل آمریکا دیدار کرد و یک کانال ارتباطی غیرمعمول میان اوپک و رقبای نوظهورش گشود. بعد از نشست سال 2017، تولید نفت آمریکا به لطف توسعه صنعت شیل بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یافته که معادل کل تولید نفت لیبی بوده است.

بارکیندو گفت: «گوش دادن به تجربیات بازیگران مختلف بسیار ارزشمند و آموزنده بود.» وی در پاسخ به این سوال که آیا اوپک نگران رشد بیشتر تولید نفت آمریکا در سال جاری و سال 2019 است گفت: «به هیچ وجه. این یک تحول خوش آیند است. تقاضا خیلی بالاست. خیلی بالا.»

هرچند بارکیندو تلاش کرده تا این کانال ارتباطی با تولید کنندگان شیل را باز نگه دارد، اما تحلیلگران امید چندانی برای توافق بین دو طرف ندارند.»

سندی فیلدن، مدیر بخش تحقیقات نفت و فرآورده های نفتی موسسه مورنینگ استار گفت: «به دلیل اینکه تولید کنندگان آمریکایی از توافق کاهش تولید منتفع می شوند، نمی توان هیچ منفعت مشترکی بین این دو گروه (اوپک و شیلی ها) یافت.»

مارک پاپا، یکی از مدیران شرکت های نفتی هم پس از این نشست گفت: «مطلقا هیچ اتفاق معنادار خاصی در این نشست رخ نداد... ما هیچ بحث مشخصی در هیچ باره ای انجام ندادیم.»منبع : تسنیم
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 20628
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *