۰

تمدید 5 ساله قرارداد نفتی ایران و روسیه

وزیر انرژی روسیه گفت مسکو سرگرم کار با تهران برای تمدید مدت توافق عرضه نفت ایران به روسیه تحت برنامه نفت در برابر کالا به مدت پنج سال دیگر است.
الکساندر نواک - میز نفت
الکساندر نواک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در مسکو به خبرنگاران گفت: نخستین عرضه انجام شده و عرضه بعدی نیز برنامه‌ریزی شده است. این توافق موثر بوده و در کل ما بر این باور هستیم باید به مدت پنج سال دیگر تمدید شود و روی این موضوع کار می‌کنیم.

پیش از این گزارش شده بود که عرضه نفت ایران تحت برنامه نفت در برابر کالا به پنج میلیون تن در سال بالغ می‌شود. نخستین تحویل در نوامبر سال ۲۰۱۷ انجام گرفت و به یک میلیون تن بالغ شد.

ایران و روسیه در ماه مه سال ۲۰۱۷ برای آغاز عرضه نفت تحت برنامه نفت در برابر کالا که در سال ۲۰۱۴ و در دوران تحریم‌های ضد ایرانی غرب مطرح شده بود به توافق رسیدند. توافق شده بود حجم این قرارداد ۱۰۰ هزار بشکه در روز باشد.

پیش‌تر الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، گفته بود که برنامه نفت در برابر کالا به عنوان مکانیزمی برای افزایش تجارت میان دو کشور دیده می‌شود، زیرا عایدی حاصل از فروش نفت برای خرید کالاهای ساخت روسیه و خدمات روسی استفاده می‌شود. نواک گفته بود نفت ایران به کشورهایی که چنین نفتی را خریداری می‌کنند برای پالایش می‌رود.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 20817
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *