۰

ترامپ: قیمت نفت بالاست!

​دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که بر اساس گزارش بلومبرگ، موجودی نفت خام کشورش در ماه گذشته میلادی به کمتر از میانگین پنج‌ساله کاهش یافته است، امروز جمعه به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تاخت و قیمت کنونی نفت را «بسیار گزاف و ساختگی» دانست.
ترامپ - میز نفت
ترامپ - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ در حساب توییتر خود نوشت: باز اوپک شروع کرد. همه‌جا و ازجمله در کشتی‌های شناور در دریا به میزان بی‌سابقه‌ای نفت وجود دارد. قیمت‌های نفت ساختگی، بسیار گزاف و غیرقابل‌قبول است.

اوپک و روسیه امروز در عربستان پیرامون تمدید توافق کاهش تولید نفت مذاکره می‌کنند. درنتیجه این توافق سطح قیمت نفت خام پایه برنت دریای شمال از زیر 30 دلار به بیش از 70 دلار در هر بشکه رسیده است.

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا روز چهارشنبه (29 فروردین) با اعلام این خبر افزود: اوپک در حالی مصمم به حفظ توافق کاهش تولید است که مازاد عرضه نفت در بازارها از بین رفته و بحران‌های سیاسی به وجود آمده، عرضه نفت را تهدید به کاهش می‌کند.

تحقیق اخیر بلومبرگ نشان داده است موجودی نفت خام آمریکا که ماه گذشته به کمتر از میانگین پنج‌ساله کاهش یافته بود، ممکن است بازهم کاهش یافته باشد.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه به‌تازگی گفت: روسیه و ایران ممکن است یک توافق دوجانبه در مورد عرضه نفت را تا پنج سال دیگر تمدید کنند.
جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷
کد مطلب: 20829
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *