۰

​تولید نفت اوپک کاهش یافت

در حالی که اوپک در حال دستیابی به هدف خود یعنی برقراری توازن مجدد در بازار نفت است، تولید نفت اوپک در ماه آوریل کاهش بیشتری را شاهد بوده است.
اوپک - میز نفت
اوپک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که اوپک در حال دستیابی به هدف خود یعنی برقراری توازن مجدد در بازار نفت است، تولید نفت اوپک در ماه آوریل به دلیل کاهش تولید ایران، آنگولا و الجزایر کاهش بیشتری را شاهد بوده است.

آمارهای تحلیلگران و شرکت های نفتی و داده های حاصل از ردگیری کشتی ها نشان می دهد که میزان تولید نفت اوپک در ماه آوریل به 31.93 میلیون بشکه در روز رسیده در حالی که این رقم در ماه مارس 31.97 میلیون بشکه بوده است.

بیشترین کاهش تولید در این ماه مربوط به ایران بوده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ممکن است روز 12 ماه می تصمیم به خروج از توافق هسته ای و برقراری مجدد تحریم های ایران بگیرد که این مسئله موجب محدود شدن درآمدهای صادراتی ایران خواهد شد. برخی تجار نفتی از هم اکنون نسبت به امضای قرارداد خرید نفت و فرآورده های نفتی با ایران برای بعد از تاریخ 12 ماه می امتناع می کنند.

این در حالی است که صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی به دلیل تخفیف های ارائه شده از سوی این کشور بابت نفت ذخیره شده در تانکرها در خلیج فارس افزایش یافته است.

صادرات نفت آنگولا و الجزایر نیز در ماه آوریل به دلیل کاهش طبیعی تولید و عملیات تعمیر و نگهداری کم شده است.

بر اساس این تحقیق، میزان تبعیت اوپک از مفاد توافق کاهش تولید در ماه آوریل به 168 درصد رسیده در حالی که این میزان در ماه مارس 165 درصد بوده است.

میزان تولید نفت عربستان در این ماه با اندکی تغییر 9.9 میلیون بشکه در روز بوده است.منبع : تسنیم
جمعه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹
کد مطلب: 20938
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *