۰

قیمت نفت اندکی کاهش یافت

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز با ۰.۷ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۷۵ دلار و ۶۲ سنت رسید.
قیمت نفت  - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، در آستانه اعلام تصمیم دونالد ترامپ در خصوص اینکه آیا وی از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد یا نه قیمت نفت کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا که روز دوشنبه برای اولین بار از نوامبر 2014 به بالای 70 دلار رسید، نسبت به رقم های ثبت شده در ماه فوریه بیش از 18 درصد افزایش یافته است. البته به دلیل برداشت سودهای سرمایه گذاران و پس از آنکه ترامپ در توئیتی نوشت تصمیم خود در مورد برجام را روز سه شنبه اعلام خواهد کرد، قیمت نفت اندکی کاهش یافت.

تاتسوفومی اوکوشی، تحلیلگر بازار نفت گفت: «نفت هم اکنون بر اساس احتمال فراوان خروج ترامپ از برجام قیمت گذاری شده است. اگر آمریکا تحریم هایی مشابه تحریم های سال 2012 علیه ایران به اجرا بگذارد، این احتمالا موجب کمبود نفت در بازار خواهد شد.»

به علاوه، کاهش تولید نفت ونزوئلا به دلیل مشکلات شرکت نفت پی دی وی اس ای این کشور نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با یک درصد کاهش نسبت به رقم پایانی روز دوشنبه به 70 دلار و 4 سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز امروز با 0.7 درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 75 دلار و 62 سنت رسید. قیمت نفت برنت روز دوشنبه تا 76 دلار و 34 سنت بالا رفته بود.

در بازار ارز، به دلیل احتمال رشد اقتصادی خوب آمریکا و تقویت گمانه زنی ها در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره، ارزش دلار بالا باقی مانده است. این چشم انداز موجب شده تا سرمایه گذارانی که در اواخر امسال به دلیل نگرانی ها از تبعات سیاست های حمایت گرایانه ترامپ دلارهای خود را فروخته بودند مجددا اقدام به خریداری دلار کنند.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب: 20973
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *