۰

پاسخ آلمان به تهدید تحریم آمریکا

​در پی تهدید مقامات آمریکایی نسبت به تحریم آلمان در صورت واردات گاز از روسیه، مقامات آلمانی به این تهدید آمریکا پاسخ دادند و گفتند این چنین اقدامات افزایش صادرات LNG آمریکا به اروپا را تضمین نمی‌کند.
پیتر آلت‌مایر وزیر انرژی آلمان - میز نفت
پیتر آلت‌مایر وزیر انرژی آلمان - میز نفت
به گزارش میز نفت به نقل از اسپوتنیک؛ آمریکا اخیراً آلمان و روسیه را تهدید کرده است در صورت ساخت خط لوله انتقال گاز نورداستریم ۲ احتمال تحریم این ۲ کشور توسط آمریکا وجود خواهد داشت. 

مقامات آلمانی به این تهدید پاسخ داده و گفته‌اند اتخاذ چنین اقداماتی لزوماً افزایش صادرات LNG آمریکا به اروپا را در پی نخواهد داشت.

پیتر آلت‌مایر وزیر انرژی آلمان در این باره گفت: حتی اگر آلمان ساخت این خط خلوله را به حالت تعلیق در آورد این بدین معنا نخواهد بود که این مسئله به نفع آمریکا تمام شود.

آلت‌مایر تأکید کرد: آمریکا به دنبال بازار برای فروش گاز خود است و ما این را متوجه می‌شویم و ما آماده هستیم تا دسترسی آمریکا به گاز آلمان را تسهیل کنیم اما در شرایط کنونی گاز آمریکا بسیار گران‌تر از واردات گاز روسیه از طریق خط لوله تمام می‌شود. 

این وزیر آلمانی افزود: آمریکا منافع اقتصادی خود را در این زمینه در اولویت قرار داده و آنها باید آماده باشند که اتحادیه اروپا نیز مقابله به مثل کند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قرار است جمعه آینده موضوع ساخت خط لوله نورد استریم ۲ را با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مورد بحث قرار داده و درباره تاثیرات آن بر منطقه گفت و گو کند.

ساندرا بوتکرک معاون وزیر امور خارجه آمریکا در حوزه انرژی اعلام کرده است که در صورت ساخت این خط لوله روسیه و آلمان خود را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهند داد.

وی می‌گوید: ساخت این خط لوله زیر سطحی امکان نصب تجهیزات زیرسطحی را در دریای بالتیک برای روسیه فراهم کرده و همچنین وابستگی اروپا به گاز این کشور را افزایش خواهد داد.

دوویچه‌وله اعلام کرده است که در کنار این انگیزه‌های آمریکا، واشنگتن با اتخاذ چنین سیاست‌هایی قصد دارد جای پای خود در بازار گاز اروپا را محکم کرده و گاز پروم را به خارج از اروپا هدایت کند.

منبع: فارس
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 21084
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *