۰
۱

پاسخ محکم کاظم پور اردبیلی به آمریکا

​ایران ضمن انتقاد از درخواست آمریکا از عربستان مبنی بر افزایش تولید نفت به منظور جبران کاهش صادرات نفت این کشور پیش بینی کرد که اوپک اعتنایی به درخواست آمریکایی ها نخواهد کرد.
پاسخ محکم کاظم پور اردبیلی به آمریکا
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، ایران ضمن انتقاد از درخواست آمریکا از عربستان مبنی بر افزایش تولید نفت به منظور جبران کاهش صادرات نفت این کشور پیش بینی کرد که اوپک اعتنایی به درخواست آمریکایی ها نخواهد کرد. این اظهارات نشان می دهد که در اواخر ماه جاری میلادی نشست دشواری در انتظار اعضای اوپک است.

حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک این اظهارات را در واکنش به خبرهای مربوط به درخواست غیررسمی آمریکا از عربستان و برخی دیگر از اعضای اوپک مبنی بر افزایش تولید نفت مطرح کرده است.

کاظم پور در این باره گفت: «این غیرمنطقی و مایه تعجب است که از واشنگتن برای سعودی دستورالعمل مشخص شود و (نفت عربستان) جایگزین کاهش صادرات ایران به دلیل اقدامات غیرقانونی آنها شود.»

وی پیش بینی کرد که اوپک اعتنایی به درخواست آمریکا نخواهد کرد. به گفته کاظم پور، قیمت نفت همچون دور قبلی تحریم های آمریکا علیه ایران، در واکنش به تحریم های واشنگتن علیه ایران و ونزوئلا جهش خواهد داشت.

«کسی در اوپک علیه دو عضو موسس این سازمان اقدام نخواهد کرد...آخرین باری که آمریکا علیه ایران اقدام کرد، قیمت نفت به 140 دلار در هر بشکه رسید.»

کاظم پور افزود، اوپک علیه در مخالفت با درخواست آمریکا متحد خواهد شد.

«اوپک چنین تحقیری را نخواهد پذیرفت. یک کشور چقدر باید گستاخ و نادان باشد که بخواهد تاریخ 60 ساله همکاری های میان رقبای (نفتی) را تضعیف کند.»

«ما باید با یکدیگر زندگی کنیم. ما نمی توانیم جغرافیا را تغییر دهیم، اما باید تاریخ بهتری بسازیم.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است روز 22 ژوئن در وین در مورد تعیین خط مشی تولید خود تشکیل جلسه دهد. تاریخ اوپک که در سال 1960 میلادی تاسیس شده، نشان می دهد که کشورهای عضو به رغم اختلاف نظرها و حتی جنگ هایی که میانشان بوده، سیاست نفتی همکاری اتخاذ کرده اند.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
کد مطلب: 21179
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


آریو
Iran, Islamic Republic of
"" «ما باید با یکدیگر زندگی کنیم. ما نمی توانیم جغرافیا را تغییر دهیم، اما باید تاریخ بهتری بسازیم.» ""
جمله قشنگی است. از کی تاحالا!!؟