۰

​قیمت گاز طبیعی ۱۵درصد افزایش یافت

معاون اول رئیس جمهور افزایش ۱۵ درصدی قیمت هر مترمکعب گاز طبیعی را رسما ابلاغ کرد.
​قیمت گاز طبیعی ۱۵درصد افزایش یافت
به گزارش میز نفت به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیأت وزیران در مورد افزایش قیمت هر متر مکعب گاز طبیعی که مربوط به 27 اسفند ماه سال پیش است را ابلاغ کرد.

متن این مصوبه به شرح زیر است:

هیات وزیران در جلسه 1396.12.27 به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد ماده (1) قانون هدفمند کردن یارانه ها-مصوب 1388 تصویب کرد:

1-قیمت عرضه هر متر مکعب گاز طبیعی موضوع بندهای (3) و (4) تصویب نامه شماره 26.96/ت 51920 هـ مورخ 1394.3.4 با رعایت بند (2) این تصویب نامه به میزان 15 درصد افزایش می‌یابد و در سقف ارقام مصوب مربوط در قوانین بودجه سنواتی دریافت می‌شود.

2-اجرای این تصویب نامه نباید موجب افزایش دریافتی کل از مشترکان در میزان مساوی مصرف نسبت به سال 1395 شود.

3-منابع حاصل از این افزایش با رعایت قوانین و مقررات مربوط و قانون بودجه سال 1397 کل کشور به عنوان منابع شرکت ملی گاز ایران محسوب شده و در اختیار شرکت یاد شده قرار می‌گیرد.

خبرنگار خبرگزاری فارس اواخر اردیبهشت ماه طی خبری اعلام کرده بود، براساس تصمیم دولت، قرار است قیمت گاز طبییعی افزایش پیدا کند.

علت این افزایش قیمت حذف آبونمان توسط دیوان عدالت اداری و کاهش 1000 میلیارد تومانی درآمد شرکت ملی گاز از این بابت است که دولت تصمیم گرفت برای جبران آن قیمت گاز را نیز چه در ماه‌های سرد و چه در ماه‌های گرم سال افزایش دهد.
جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۴
کد مطلب: 21297
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *