۰

​آتش‌سوزی در پتروشیمی آبادان مهار شد

رئیس ایمنی و آتش‌نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حادثه آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی آبادان به طور کامل مهار و ایمن‌سازی‌های لازم انجام شد.
​آتش‌سوزی در پتروشیمی آبادان مهار شد
به گزارش میز نفت به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، علیرضا نریمان‌نژاد اظهار کرد: انفجار و آتش‌سوزی در واحد ۶۰۰ VCM پتروشیمی آبادان در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه دیشب (چهارشنبه، ششم تیرماه) رخ داد که در اثر این حادثه متاسفانه یکی از همکاران واحد بهره‌برداری این مجتمع پتروشیمی به دلیل شدت جراحات ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد و دو نفر نیز برای تکمیل اقدام‌های درمانی به اهواز اعزام شدند.

وی افزود: چهار نفر دیگر از همکاران نیز به طور سرپایی مداوا و اقدام‌های درمانی روی آنان انجام شده و ترخیص شدند.

نریمان‌نژاد با بیان این که آتش‌سوزی در ساعت 4:30 دقیقه بامداد پنجشنبه مهار شد، گفت: فعالیت‌های ایمنی گروه‌های عملیاتی تا ساعت ۶ صبح برای پایین آوردن دما و نیز خنک‌سازی محل ادامه داشت و اکنون وضع در محل حادثه به‌طور کامل تحت کنترل است.

وی ادامه داد: گزارش تکمیلی این حادثه با تشکیل کمیته‌ای به‌زودی و در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

رئیس  ایمنی و آتش‌نشانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین به حضور  گروه‌های عملیاتی مختلف برای مهار این حادثه اشاره کرد و گفت: نیروهای آتش‌نشانی از نقاط مختلف از جمله منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بلافاصله پس از اعلام آتش‌سوزی به آبادان اعزام شدند و در مجموع ۸ گروه از نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف در این عملیات مشارکت داشتند.

مجتمع پتروشیمی آبادان سالانه حدود ۶۰ هزار تن محصول پی‌وی‌سی تولید می‌کند که بخشی از آن به خارج از کشور صادر می‌شود. سهامداران عمده پتروشیمی آبادان، سرمایه‌گذاری نفت‌وگاز و پتروشیمی تامین ۵۶.۶ درصد، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ۱۲.۸ درصد، سایر سهامداران ۳۰.۶ درصد هستند.
پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷
کد مطلب: 21371
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *