۰

کویت تولید نفت خود را افزایش می‌دهد

وزیر انرژی کویت گفت، کشورش بر اساس توافق میان اوپک و غیر اوپکی ها برای افزایش یک میلیون بشکه ای نفت، از روز یکشنبه تولید نفت خود را به میزان ۸۵ هزار بشکه در روز افزایش می دهد.
تولید نفت  - میز نفت
تولید نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بخیط الرشیدی، وزیر انرژی کویت گفت، کشورش بر اساس توافق میان اوپک و غیر اوپکی ها برای افزایش یک میلیون بشکه ای نفت، از روز یکشنبه تولید نفت خود را به میزان 85 هزار بشکه در روز افزایش می دهد.

الرشیدی افزود: «کویت بر اساس توافق هفته گذشته تولید نفت خود را به 2.785 میلیون بشکه خواهد رساند که 85 هزار بشکه بیشتر از ماه می است.»

اوپک، روسیه و چند کشور دیگر تولید کننده نفت توافق کرده اند که از ماه جاری میلادی، تولید خود را حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند. عربستان قصد دارد تولید خود را در ماه جولای به 11 میلیون بشکه برساند و روسیه هم گفته تولید خود را بیش از 200 هزار بشکه افزایش خواهد داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیروز در توئیتی اعلام کرد، ملک سلمان، پادشاه عربستان با درخواست وی برای افزایش تولید نفت به میزان «شاید 2 میلیون بشکه» جهت جبران کاهش عرضه نفت ایران و ونزوئلا موافقت کرده است. مقامات سعودی اظهارنظری در این باره نکرده اند.منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب: 21396
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *