۰
۲

صادرات نفت از طریق بورس

معاون اول رئیس جمهور گفت: به زودی با همکاری وزارت نفت و سازمان های مربوطه نفت خام در بورس عرضه می شود تا بتوانیم از ظرفیت های بورس برای تسهیل معاملات نفت استفاده کنیم.
اسحاق جهانگیری - میز نفت
اسحاق جهانگیری - میز نفت
به گزارش میز نفت ، اسحاق جهانگیری در مراسم روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت: به زودی با همکاری وزارت نفت و سازمان های مربوطه نفت خام در بورس عرضه می شود تا بتوانیم از ظرفیت های بورس برای تسهیل معاملات نفت استفاده کنیم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: شرکت های خصوصی می توانند با استفاده از بسترهای بورس برای عرضه نفت خام شرایط متعادل تری برای کشور در جهت معاملات نفت خام در دنیا ایجاد کنند تا بتوانیم بخشی از فشارهای امریکا و متحدان آن را کمرنگ کنیم.

وی گفت: با کشورهای دوست خود گفتگو کرده ایم و راه های فروش نفت خود را باز کردیم. نفت خام ایران در بورس داخلی عرضه خواهد شد و بخش خصوصی، شفاف نفت صادر کند. به میزانی که نیاز داشته باشیم، بخش خصوصی در تناژهای مختلف وارد عرصه شده است.

جهانگیری افزود: هم اکنون روزی 60 هزار بشکه نفت در بورس خریداری می شود؛ اما می توانند برای صادرات حضور یابند.  این در دولت و وزارت نفت برنامه ریزی شده است و مطمئنیم که نفت را در حد نیاز خواهیم فروخت.منبع : تسنیم
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب: 21398
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بحمدالله گویا قصد کردن زمینه ایجاد رانتی جدید برای عده ای از .... رو ایجاد کنند....!!!!!!
رضا نجفی
Iran, Islamic Republic of
دیگه انقد سیاسی نگاه نکنید ....
موضوع فروش نفت در بورس جزء مفاد برنامه پنجم و ششم توسعه ج.ا.ا بوده و خداروشکر حالا که کارد به استخوان نزدیک شده به فکر اجرایی شدن افتادیم...