۰
۳
انتقاد ترکان از زنگنه

از روش قبل هم استفاده نکردند

مشاور رئیس‌جمهور گفت: در حال حاضر ۳ پنجره استعفا، عدم کفایت یا رفتار فعالانه و با انرژی برای مقابله با چالش‌ها به روی دولت باز است، اگر دولت راه سوم را در پیش نگیرد، مخالفین دولت راه اول و دوم را عملی خواهند کرد.
از روش قبل هم استفاده نکردند
به گزارش میز نفت به نقل از ایلنا، اکبر ترکان درباره صحبت‌های اخیر روحانی، با تاکید بر اینکه نقدهای زیادی به کابینه فعلی دولت وارد است، اضافه کرد: بعضی وزرای کابینه جسارت و شجاعت کافی برای ورود به مسائل جدی را ندارند. برخی وزرا بیشتر مراقب خودشان هستند تا مراقب انقلاب، درواقع آنها بیشتر سعی دارند به خودشان صدمه‌ای وارد نشود. چون می‌دانند در یک سطوحی اختلافاتی وجود دارد که اگر سر باز کنند امکان دارد به بعضی افراد صدمه وارد شود، به همین دلیل شجاعانه به مسائل ورود نمی‌کنند و تصمیم گیری‌هایی سست و با تعلل دارند.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم، دولت کم تصمیمی بود اما توانست برجام را به ثمر برساند، اظهار کرد: دولت یازدهم در عین حال که کم تصمیم به نظر می‌آمد اما کنترل تورم، رفع موانع کسب و کار و راه‌اندازی تولید را عملی کرد. اگر بخواهم به نقطه ضعف دولت یازدهم اشاره کنم باید به طرح سلامت اشاره کنم، طرح سلامت می‌توانست کار افتخار آفرینی باشد که پرهزینه اجرا شد و موجب بدهکاری‌های بسیار دولت شد. اما در دولت دوازدهم هم طرح سلامت لنگی‌های قدیم را دارد.

ترکان خاطرنشان کرد: در وزارت‌خانه‌های مهمی که منتظر بودیم سرمایه‌های بزرگ و مهم نفت و گاز به کشور وارد شود این اتفاق رخ نداد و آنها از روش‌های قدیمی هم که کارهای کشور را پیش می‌برد، استفاده نکردند به همین دلیل هم ما در این بخش کندی داریم.

وی با اشاره به اینکه بعضی وزرا برای جاده‌های آسفالت و خط کشی شده که مسیر مشخصی دارند افرادی شایسته هستند، افزود: امروز در مسیر کشور سنگریزه و مانع وجود دارد و این موانع شکست را هم در پی دارد به همین دلیل بعضی افراد که مربوط به آن اتوبان هستند کارآمدی ندارند، بنابراین امیدواریم تغییری در کابینه رخ بدهد و وزرای کارآمد جایگزین شوند چراکه ترکیب فعلی مربوط به دوران دولت یازدهم است که آمریکا رئیس جمهوری دموکرات داشت اما در حال حاضر رئیس‌جمهور ایالت متحده تبدیل شده به فردی جمهوری ‌واه و غیرقابل پیش بینی شده است. در دولت قبل عربستان و اسرائیل و آمریکا به شکل امروز همسو نبودند اما امروز پیوند خورده‌اند. بنابراین لازم است مردانی برای حضور در این عرصه آماده باشند. بنابراین من هم با رخداد تغییرات در دولت موافقم.

وی با اشاره به افرادی که در پی استعفای روحانی هستند اما روحانی تکرار می‌کند که هم چنان در دولت باقی خواهد ماند، گفت: در این موضوع ۳ پنجره به روی دولت باز است، یک پنجره موضوع استعفا را مطرح می‌کند که برخی به دنبال آن هستند، پنجره‌ای دیگر عدم کفایت است که به مطبوعات کشیده شده و عده‌ای از مخالفین سنتی روحانی به دنبال عدم کفایت هستند، اما پنجره ای دیگر این است که دولت داوطلبانه و فعالانه نسبت به اصلاحلات لازم در کابینه عمل کند و با انرژی جدید به مقابله با چالش ها بپردازد که اگر دولت راه سوم را در پیش نگیرد، مخالفین دولت راه اول و دوم را عملی خواهند کرد.
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 21404
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


حسن
Iran, Islamic Republic of
سخنان آقای ترکان مثل همیشه پر مغز و منشا گرفته از تفکر زیاد و دلسوزی نسبت به میهن است. اما یک مشکل کوچک وجود دارد. یک سنگریزه که ایشان هم اشاره فرمودند. دولت دوازدهم قوه شنوایی ضعیفی دارد و قوه سخن پراکنی قوی.
البته وقتی دولت یک منبر داشته باشد و متخصصان متعهد به میهن هم منبرهای خود, طبیعی است که در این بازی والبیال سخنان خوب و پرمغز هم ارزش تاریخی و علمی خود را از دست می دهند.
شیراک, تاچر, شوارد نادزه, علی اف, بوش ها, میتران, گورباچف, ماهاتیر محمد, ... همه و همه با طی دوران صدرات خود بلافاصله از حیات اجرایی کشورشان بدون حب و بغض کنار رفتند و ممکن است در زمان های اولیه بعد از کناره گیری , در احزاب سیاسی خود تا مدتی هم به عنوان مشاور به حیات سیاسی ادامه داده باشند.
اما در ایران اینگونه نیست. اصلا اینگونه نیست. شما 4 سال از دست پخت دیگران می خورید. 4 سال آزمون و خطا انجام می دهید. 4 سال در گوشه ای به سخن پراکنی انقلابی مشغول می شوید. دوباره 4 سال به صدارت می رسید. دوباره. دوباره. دوباره .... تا مفاصل و فک ها و اسخوان ها بدرد بیایند.
Iran, Islamic Republic of
آبگوشت بزباش ، ژنرال و شاگرداش !
Iran, Islamic Republic of
ژنرال بزباش !