۰

آمریکا: به تدریج !

​وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد، تحریم ها ممکن است این امکان را برای خریداران نفت ایران فراهم کند که خرید نفت خود از این کشور را به صورت تدریجی کاهش دهند.
آمریکا: به تدریج !
به گزارش میز نفت، دان برویلت، معاون وزیر انرژی آمریکا در پاریس گفت: این وضعیت ها به صورت مورد به مورد مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت... بنابراین من انتظار دارم که مساعدت هایی برای دوران گذار در نظر گرفته شود.»

این سخنان در حالی مطرح می شود که هفته گذشته یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفته بود، متحدان آمریکا باید تا ماه نوامبر تولید نفت خود را به صفر برسانند. وی در عین حال تاکید کرد که این وزارت انرژی آمریکا نیست که مسئول اجرای تحریم هاست و وزارت خزانه داری در مورد میزان سخت گیری در اجرای تحریم ها تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.

موسسه جی بی سی انرژی در گزارشی اعلام کرده که اگر تحریم های امریکا بتواند صادرات نفت ایران را به نزدیکی صفر برساند،قیمت نفت ممکن است به بالای 100 دلار در هر بشکه برسد.

فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی هم گفته، «مطلقا هیچ» برنامه ای برای آزاد سازی ذخایر نفتی استراتژیک کشورهای عضوآژانس بین المللی انرژی وجود ندارد. وی افزود، این ذخایر تنها باید زمانی مورد استفاده قرار گیرد که یک کمبود فیزیکی در عرضه نفت رخ دهد و نه در نتیجه افزایش قیمت ها.

بیرول افزود، افزایش 1.4 میلیون بشکه ای تقاضا برای نفت در سال 2018 در کنار کاهش عرضه نفت ونزوئلا و لیبی دلیل افزایش بیش از 11 دلاری قیمت نفت برنت از ابتدای امسال بوده است.
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 21409
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *