۰

درآمد ۶۵ میلیارد دلاری روسیه از توافق اوپک

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد: پیوستن روسیه به توافق کاهش تولید نفت اوپک منجر به افزایش ۶۵ میلیارد دلاری در آمد بودجه ای این کشور شد.
درآمد ۶۵ میلیارد دلاری روسیه از توافق اوپک
به گزارش میز نفت،  در همین حال «کریل دمیتریوف» رییس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در مصاحبه‌ای با شبکه «ان تی وی» روسیه گفت: به لطف همکاری رییس جمهور «ولادیمیر پوتین» با پادشاه عربستان، روابط ۲ کشور در سطح بی‌نظیری است و این موضوع منجر به افزایش قابل توجه در بوجه روسیه می‌شود. معتقد هستیم که بودجه روسیه بیش از ۴ تریلیون روبل را به لطف این توافق با عربستان به دست آورده است.

در دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی، اوپک، روسیه و دیگر تولید کنندگان بزرگ نفت توافق کردند که تولید خود را برای یک دوره ۶ ماه تا ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این قرارداد ۲ بار تمدید شد و منجر به افزایش قیمت نفت از ۵۴ دلار در هر بشکه به ۸۰ دلار شد.  

همچنین بر اساس این توافق، روسیه تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد. البته گمانه زنی‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی از شرکت‌های روسی به دلیل اینکه این توافق، برنامه‌های توسعه‌ای تولید آنها را مختل کرده، نسبت به آن ناخرسند هستند.

بعد از اینکه تولید کنندگان اصلی نفت به خواسته خود برای افزایش قیمت نفت رسیدند، در ماه ژوئن سال جاری میلادی موافقت کردند که به تدریج تولید خود را به دلیل ترس از کمبود عرضه در بازار افزایش دهند. اوپک قرار است تولید خود را تا یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد که از این مقدار افزایش، ۲۰۰ هزار بشکه توسط روسیه تامین خواهد شد.
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب: 21414
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *