۰

تکنولوژی تولید کارتخوان سوخت در کشور نداریم

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: " تمامی دستگاههای کارتخوان قدیمی و موجود حاضر در تلمبه های سوخت جایگاه های عرضه سوخت در سراسر کشور وارداتی بوده و بطور کلی تکنولوژی و فن آوری تولید این نوع تجهیزات در کشور وجود ندارد."
کارتخوان سوخت - میز نفت
کارتخوان سوخت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، نسل جدید کارتخوان‌های عرضه سوخت با قابلیت پرداخت آنی از طریق کارت‌های بانکی 13 روز پیش (سه‌شنبه، 19تیرماه) در جایگاه آزادی کلانشهر تهران رونمایی شد. محصولی که به عنوان کارتخوان جدید عرضه سوخت رونمایی شد، چیزی جز یک محصول آماده خارجی نبود.

خبرگزاری با اطلاع از این موضوع اقدام به تهیه و انتشار گزارشی با عنوان "پشت پرده کارتخوان‌های جدید سوخت/ آماده‌خوری از فرانسه" کرد. انتشار این گزارش واکنش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران را به دنبال داشت.

متن جوابیه ارسالی این شرکت به خبرگزاری تسنیم بدین شرح است:

"به اطلاع خوانندگان محترم می رساند با توجه به اینکه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی یک سازمان فرآیند محور است لذا موضوع رونمایی از نسل جدید کارت خوانهای کارت هوشمند سوخت را به عنوان رونمایی از یک فرآیند جدید و صرفاً در راستای ارتقا سطح خدمات به مردم کشور عزیزمان از طریق سرعت بخشی در پرداخت الکترونیک، کاهش پرداخت های نقدی ،کاهش هزینه های نگهداشت ، تعمیرات و پشتیبانی از کارتخوانهایی که به علت کارکرد طولانی مدت در حال فرسوده شدن بودند در دستورکارخود قرارداده است نه به عنوان رونمایی از یک محصول و کالای خارجی لذا به خبرنگارمحترم خبرگزاری تسنیم یادآور میگردد نسبت به درج اخبار و گزارشات واقعی در رسانه های عمومی اقدام ومانع از ایجاد تشویش در اذهان عمومی و جامعه شوند.

در پاسخ به عبارت (جبران هزینه های شرکت ملی پخش ازجیب PSP ها )) نیز از آنجایی که نگهداشت سامانه قدیمی کارتخوانهای سوخت ، هزینه گزافی برای دولت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی محسوب می گردد لذا مدیران این شرکت تصمیم گرفتند با استفاده از امکانات بخش خصوصی و بدون تحمیل هزینه ای بر دوش دولت سامانه ها و فرآیند های خود را روز آمد نمایند .

در جهت تحقق این موضوع و همچنین رفاه حال مصرف کنندگان عزیز، شبکه بانکی کشور که به عنوان امن ترین گزینه محسوب می گردید  به منظورنگهداشت و حفظ اطلاعات تراکنش پرداخت پول برای استفاده در این سامانه انتخاب گردید .

درحال حاضر نیز مذاکره با 12 شرکت PSP انجام گردیده و براساس معیارها و شاخص های شرکت ملی پخش و بانک مرکزی ارزیابی می باشند خواهند شد .

همانگونه که بارها نیز تاکید شده است ایجاد شرکتهای زنجیره ای توزیع سوخت (برند )جهت ایجاد رقابت در راستای ارتقا سطح خدمات به مصرف کنندگان بوده و بدیهی است شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از کلیه شرکتهای ذیصلاحی که آمادگی خود را جهت ارتقا کیفیت خدمات از طریق بکارگیری فن آوریهای جدید در چارچوب استاندارد های (کلیه ابعاد فنی ، مالی ، حقوقی ، مقرراتی و ....)تعیین شده در این شرکت اعلام نماید استقبال خواهد نمود .

در پایان یاد آور می شود تمامی دستگاههای کارتخوان قدیمی و موجود حاضر در تلمبه های سوخت جایگاه های عرضه سوخت در سراسر کشور نیز وارداتی بوده و بطور کلی تکنولوژی و فن آوری تولید این نوع تجهیزات در کشور وجود ندارد ، همچنین به اطلاع می رساند کارتخوانهای جدید نیز وارداتی بوده ولی اقدامات لازم جهت بومی سازی آنها در داخل کشور از طریق سازمانهای ذیربط توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در حال انجام است .که اولین مجموعه آنها در جایگاه آزادی که صاحبان آن بصورت داوطلبانه اقدام به انجام آن نمودند صورت پذیرفت .

در انتها یاد آورمی شود اصحاب رسانه در تبیین ابعاد اجتماعی فعالیت های شرکت ملی پخش نقش اساسی داشته و می بایست یاریگر کشور عزیزمان در پیشرفت روز افزون در کلیه ابعاد جامعه باشند و این نتیجه ای جز ایجاد امید و رفاه برای هموطنان میهن اسلامی ایران بدنبال نخواهد داشت ."منبع : تسنیم
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 21555
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *