۲
۷
تبعات قانون منع بکارگیری بازنشستگان

این مدیران رفتتی شدند

با اجرای قانون اصلاح شده منع به کارگیری بازنشستگان، حداقل ۱۱ مدیر ارشد نفتی در سطح معاونین وزیر و مدیران شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت، از این وزارتخانه خداحافظی خواهند کرد.
وزارت نفت - میز نفت
وزارت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۹۵ طبق اصل ۱۲۳ قانون اساسی به تایید شورای نگهبان رسید و در تاریخ ۴ خرداد ماه همان سال نیز از سوی مجلس شورای اسلامی تایید شد؛ روزهای پایانی هفته گذشته نیز بهارستانی ها مجدد دست به کار شده و طی اقدامی موثر با ۱۹۴ رای موافق این قانون را اصلاح کرده و دامنه استثناهای آن را کاهش دادند.

دسترنج بهارستانی

 به گزارش خبرنگار مهر، پیش از اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛ نمایندگان مجلس، سفرا و معاونین وزیر مستثنی بودند که با اصلاحیه جدید این قانون، این افراد مشمول قانون منبع به کارگیری بازنشستگان خواهند شد؛ بنابراین وزارت نفت نیز مستلزم تمکین است.

جنگ اقتصادی با همراهی ترمیناتورهای جوان

با استناد به این قانون تازه که همراهان زیادی دارد و  در راستای چابک سازی سه قوه و در پی آن کاهش هزینه ها است،  باید دید در هر یک از وزارتخانه ها کدام یک از مدیران از سمت خود خداحافظی کرده و کدام یک باقی می مانند. البته پیش بینی می شود با در نظر گرفتن شرایط ویژه اقتصادی کنونی، حضور مدیران جوان توانمند در موقعیت های کلیدی بتواند به تغییرات سرعت بخشیده و اصلاحاتی مفیدی را رقم بزند. در این میان وزارت نفت نیز، به عنوان یکی از وزارتخانه هایی که میانگین سنی وزیر، معاونین و مدیران آن بالا است، تحت تاثیر اصلاحیه جدید قرار خواهد گرفت. 

اما جالب است بدانیم با اجرایی شدن قانون اصلاح شده منبع به کارگیری بازنشستگان، کدامیک از مدیران نفتی باید از ساختمان خیابان حافظ خداحافظی کنند.

چند اتاق طبقه ۱۵ خالی می شود؟

با توجه به کهولت سنی بخشی از مدیران وزارت نفت، تعداد افرادی که این وزارت خانه را در نتیجه اجرای این قانون ترک می کنند کم نیست؛ اما در این گزارش تنها به سطح معاونین وزیر نفت و برخی مدیران زیر مجموعه ها اشاره می کنیم.

نخستین مهره طبقه پانزدهم این وزارتخانه که باید اتاق خود را تحویل دهد،​ رکن الدین جوادی، معاون وزیر نفت در امور نظارت بر منابع هیدروکربوری است. امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت، شجاع الدین بازرگانی، معاون امور حقوقی و مجلس وزیرنفت، حبیب الله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، رضا نوروززاده، مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی و سید اصغر هندی، مشاور حقوقی و بین الملل بیژن زنگنه و البته عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران ، از مدیران تراز بالای این وزارتخانه هستند که باید این وزارتخانه را ترک کنند.

البته زیر مجموعه های این وزارتخانه نیز از این قانون مستثنی نیستند. بنابراین غلامرضا منوچهری، معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، حسین کاظم پوراردبیلی، نماینده ایران در اوپک و بیژن عالی پور، مدیرعامل شرکت ملی نفتخیز جنوب از جمله مهم ترین مدیران شاغل در زیر مجموعه های وزارت نفت هستند که باید از سمت خود خداحافطی کنند.

در این میان نام نصرت رحیمی، رییس صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت نیز را می توان در زمره افرادی دانست که باید از سمت خود کناره گیری کند، اما با توجه به اینکه صندوق بازنشستگی نفت مستقیما یک نهاد دولتی محسوب نمی شود، رفتن یا نرفتن وی قطعی به نظر نمی رسد.

گفتنی است قانون اصلاح شده منع به کارگیری بازنشستگان پس از تایید شورای نگهبان و ابلاغ دولت به زیرمجموعه های خود، ۶۰ روز مهلت اجرا دارد.

آندسته از مدیران نفتی که باید وزارت نفت را ترک کنند

 
نام و نام خانوادگی                         سمت
رکن الدین جوادی معاون وزیر نفت در امور نظارت بر منابع هیدروکربوری
امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت
شجاع الدین بازرگانی معاون امور حقوقی و مجلس وزیرنفت
حبیب الله بیطرف معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت
علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران
حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران
رضا نوروززاده مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی
سید اصغر هندی عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران
غلامرضا منوچهری معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران
حسین کاظم پوراردبیلی نماینده ایران در اوپک
بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی نفتخیز جنوب
 
 
 


منبع : مهر
شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب: 21589
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خوش به حال گروهبان هاي جوان تازه به دوران رسيده
Iran, Islamic Republic of
اصلی ترین فردی که باید از وزارت نفت برود مرضیه شاهدایی است که با سن 57 سال بیش از دو سال است که بازنشسته شده است
Iran, Islamic Republic of
خدا حفظ کنه تبصره ها را ....با وجود تبصره ها 50 درصد افراد مذکور خواهند ماند ...
علی
Iran, Islamic Republic of
لیست خیلی ناقصه خداقل 1000 نفر بازنشسته شاغل است
Canada
آای نصرت رحیمی جدیدا مصاحبه کرده هی گفته ما از وزیر دستور نمیگیریم !! حالا قهمیدم چرا انقد تکرار کرده این مطلبو. هماهنگ کردن که سر جاشون بشینن. این ثندوق بازنشستگی نفت شده مفسده نفت. به زیر مجموعه های صندوق نگاه که میکنی میبینید همه شرکتها به لطف آقای نصرت رحیمی ورشکسته و بیکار شدن
Iran, Islamic Republic of
يكي از كساني كه بايد برود عليمحمد احمديست كه سه بار تعويق گرفته. يكبار پاداش گرفته و پس داده. لذا ايشان را هم در ليست وزينتان بگنجانيد .
Iran, Islamic Republic of
از آقایان تورج مشتر دوست نیز فراموش شده ایشان نیز بازنشسته میباشند